Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Jaukto pāru kērlinga turnīra titulu Igaunijā izcīna olimpiskie vicečempioni

Linda Mangale
Linda Mangale

Jaukto pāru kērlinga turnīra titulu Igaunijā izcīna olimpiskie vicečempioni
Dženija Pereta/Martins Rioss (Šveice)
“WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” uzvarētāji

Igaunijā, Tallinā no 20. līdz 23.septembrim norisinājās pasaules kērlinga tūres (WCT) jaukto pāru posms “WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018”, kurā uzvarēja Dženija Pereta/Martins Rioss no Šveices. Savukārt no 21. līdz 23.septembrim te pat Rīgā “Riga International Curling Challenge” sieviešu komandu sacensībās pārāka bija Lietuvas “Team Paulauskaite”.

Pēc grupu turnīra kārtas kā vienīgā komanda, kura nezaudēja ne spēli bija K.Skasliena/M.Nedrogotens no Norvēģijas, kas nozīmēja, ka viņi kā pirmie iekļūst “WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” pusfinālā. Tajā viņiem pretim stājās A.Moskaļova/A.Jeremins no Krievijas. Šajā duelī, izcīnot punktu pēdējā endā, ar 5:4 pārāki izrādījās norvēģi. Bet otrajā pusfinālā sacentās divas Šveices komandas, starp kurām dominēja Phjončhanas olimpiskie vicečempioni Dž.Pereta/M.Rioss (9:2).

Līdz ar to finālspēle norisinājās starp Phjončhanas olimpisko spēļu sudraba un bronzas medaļniekiem. Spēles sākums Norvēģijas duetam K.Skaslienai/M.Nedrogotenam nepadevās, jo jau no pirmā enda līdz ceturtajam viņi nekādi ar pēdējo akmeni nespēja izcīnīt punktus (0:3). Beidzot sestajā endā izdevās pietuvoties rezultātā -1 (4:5). Toties pēdējā endā, esot iedzinējos ar -2, viņi gūst tikai vienu punktu, kas uzvaru ar 6:5 spēlē un visā turnīrā atnes Dž.Peretas/M.Riosa komandai no Šveices.

Spēlē par 3.vietu tikās Krievijas A.Moskaļovas/A.Jeremina un Šveices D.Ruppas/K.Vunderlina komandas. Šajā spēlē Krievijas komanda saviem pretiniekiem deva maz iespēju atspēlēties. Piektajā endā nozagtie trīs punkti ielika labu pamatu, lai galarezultātā izcīnītu uzvaru ar 7:2 un 3.vietu turnīrā.

“WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” abas Latvijas komandas uzsāka neveiksmīgi, zaudējot pirmās trīs grupas turnīra spēles. I.Lindes/A.Veidemaņa komandai spēlē pret komandu no Singapūras nācās piekāpties ekstra endā (5:7). Savukārt I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda tuvu uzvarai bija trešajā spēlē, kurai igauņi M.Tūrmane/H.Lills, nozogot punktu ekstra endā, atņēma uzvaru (6:7).

Abas komandas nepadevās un pēc šīm neveiksmēm savas grupas ceturto spēli uzvarēja. I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda pārliecinoši pārspēja šveiciešus S.Vildu/T.Kūperu, bet I.Lindes/A.Veidemaņa komandai nācās piepūlēties, lai nezaudētu pašās spēles beigās. Uz šīs pozitīvās nots viņiem izdevās veiksmīga pēdējā grupas spēle pret Zviedrijas T.Vestmanes/R.Ālberga komandu, kas beigās atnesa uzvaru. Savukārt I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda sparīgi cīnījās pret spēcīgo K.Skaslienas/M.Nedregotena komandu, kas, pateicoties vienam punktam astotajā endā, spēja izcīnīt uzvaru (7:6).

Diemžēl abām mūsu komandām zaudējumu skaits bija pārāk liels, kas neļāva turpināt cīņu par uzvaru turnīrā. Līdz ar to pēc grupu spēlēm komandām sacensības bija beigušās.

Piedaloties četrām komandām, trim no Latvijas un vienai no Lietuvas, “Riga International Curling Challenge” pamatturnīru bez zaudējumiem aizvadīja pagājušā gada titula īpašnieces “Team Paulauskaite” no Lietuvas. Pusfinālā viņas tikās ar mūsu junioru izlasi JKK/Barone. Šīs spēles pirmajā daļā iekrātais pārsvars lietuvietēm atnesa uzvaru visā spēlē ar 10:5 un vietu finālā.

Savukārt otra pusfināla cīņa noritēja starp NICOLL/Regža un junioru komandu SK OB/Stabulniece. Šo maču NICOLL/Regžas komanda sāka ar pēdējā akmens tiesībām, ko viņas spēja realizēt tikai ceturtajā endā, kad pretinieces jau bija nozagušas piecus punktus (5:1). Piekto endu pieredzējušajai NICOLL/Regžas komandai izdodas nospēlēt labāk un nozagt punktu (2:5), tomēr turpinājumā dominē juniores un ar uzvaru 7:2 izcīna vietu finālā.

Finālspēles pirmo endu SK OB/Stabulnieces komanda sāk ar zagšanu, uz ko nākamajā endā “Team Paulauskaite” atbild ar četriem punktiem (4:1). Nozagtais ceturtais ends mūsu juniores pietuvina rezultātā līdz -1 (3:4), tomēr lietuvietes pēc nozagtā sestā enda atkal iegūst pārsvaru +3 (6:3). Juniores nepadodas un, pēc lieliski nospēlētā septītā enda, panāk neizšķirstu 6:6. Līdz ar to “Riga International Curling Challenge” tituls tika noskaidrots astotajā endā, kurā Lietuvas komanda izmanto pēdējā akmens tiesības (8:6) un nodrošina uzvaru visā turnīrā, aizvadot to bez zaudējumiem.

Cīņa par trešo vietu tika uzsākta līdzīgi kā finālspēle, kad junioru komandai izdevās nozagt pretiniecēm punktu. Cīņa līdz sestajam endam norisinājās līdzīgi, kad neviena no komandām neizvirzījās izteiktos līderos. Savukārt sestajā endā gūtie divi un septītajā endā nozagtie trīs punkti pārvilka strīpu JKK/Barones komandai pacīnīties par uzvaru. Ar rezultātu 7:3 NICOLL/Regža nodrošināja sev šī turnīra 3.vietu.

Turnīra atbalstītāji Kērlinga halle, Latvijas Kērlinga asociācija, Isostar un VENDEN.

“WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” turnīra spēļu rezultāti: WCT Tallinn Mixed Doubles International
“Riga International Curling Challenge” turnīra spēļu rezultāti: Results & Live Scores | Riga International...

I.Rudzītes/A.Zenteļa komandas spēļu rezultāti:

Z 3:9 – M.Szeliga-Frīnija/P.Frīnijs (Polija)
Z 2:7 – O.Kauste/A.Kauste (Somija)
Z 6:7 – M.Tūrmane/H.Lills (Igaunija)
U 11:5 – S.Vilda/T.Kūpers (Šveice)
Z 7:8 – K.Skasliena/M.Nedregotens (Norvēģija)

I.Lindes/A.Veidemaņa komandas spēļu rezultāti:

Z 1:9 – A.Moskaļova/A.Jeremins (Krievija)
Z 5:7 – S.Kai-Huijī/L.Lo-Kiao (Singapūra)
Z 2:9 – Dž.Pereta/M.Rioss (Šveice)
U 6:5 – E.Juhaza/M.Usipavalniemi (Somija)
U 7:6 – T.Vestmane/R.Ālbergs (Zviedrija)
/U - uzvara, Z – zaudējums/

“Riga International Curling Challenge” turnīra izšķirošo spēļu rezultāti:

8:6 “Team Paulauskaite” – SK OB/Stabulniece /finālspēle/
7:3 NICOLL/Regža – JKK/Barone /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:

1. vieta “Team Paulauskaite” (Lietuva)
2. vieta SK OB/Stabulniece (Latvija 2)
3. vieta NICOLL/Regža (Latvija 1)
4. vieta JKK/Barone (Latvija 3)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”