Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas junioru puišu kērlinga izlase Prāgā izcīna augsto 4.vietu

Linda Mangale
Linda Mangale

Latvijas junioru puišu kērlinga izlase Prāgā izcīna augsto 4.vietu
Latvijas junioru puišu kērlinga izlase

Čehijā un Šveicē no 17. līdz 19.novembrim norisinājās pasaules kērlinga tūres (WCT) posmi. Prāgā Latvijas junioru puišu izlase kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu, bet D.Regžas/A.Regžas jaukto pāru komanda turnīru Bernē noslēdza ar divām uzvarām.

„EJCT Prague Junior Cup” turnīrs kopumā pulcēja 13 puišu un deviņas meiteņu junioru komandas, kuras sacentās savā konkurencē par trešo „EJCT Prague Junior Cup” titulu. Par turnīra uzvarētājiem meiteņu konkurencē kļuva M.Hones komanda no Vācija, savukārt puišu komandu konkurencē labākā izrādījās K.Harša komanda no Vācijas.

Latvijas junioru izlase turnīru uzsāka ar zaudējumu pret šī turnīra 2.vietas ieguvējiem E.Markusona komandu no Zviedrijas. Turpinājumā komanda beidzot izkļuva no ieilgušās zaudējumu sērijas. Nospēlējot pārliecinoši spēles vidus daļu, tika iegūta kārotā uzvara pret J.Červenkas Slovākijas junioru izlasi. Nākamajā spēlē pretim stājās Čehijas junioru izlase ar P.Marešu priekšgalā. Spēles sākums krietni vien labāks padevās Latvijas komandai, kas beigās ļāva izcīnīt vēl vienu panākumu. Uzvaru sērija turpinās, jo turnīra ceturtajā spēlē pārspēta vēl viena komanda no Čehijas, kuras skips ir D.Švarcs.

Spēle pret Polijas junioru izlasi noteica vai mūsu komanda iekļūs turnīra pusfinālā. Spēles sākums ļoti Latvijas izlasei saspringts, tomēr nākamajos endos puišiem izdodas sasparoties un iegūt ceturto uzvaru pēc kārtas. Pusfinālā jātiekas vēlreiz ar grupu turnīra pretiniekiem E.Markusona komandu no Zviedrijas. Šī cīna izvēršas krietni vien spraigāka nekā pirmā, kur tikai pašā pēdējā endā, ar nelielām neprecizitātēm no mūsu komandas puses, zviedriem izdodas uzvarēt.

Spēlē par 3.vietu nākas tikties atkārtoti ar P.Mareša komandu no Čehijas. Diemžēl šajā spēlē viņiem izdodas revanšēties par zaudējumu iepriekš. Četri punkti ceturtajā un pieci punkti sestajā endā atņem junioru izlasei cerības uz uzvaru. Kapitulējot šajā spēlē, Latvijas junioru puišu izlase „EJCT Prague Junior Cup” turnīrā izcīna 4.vietu.

Junioru izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs par aizvadīto turnīru:
"Ņemot vērā būtiskās izmaiņas sastāvā un pozīcijās kādas pēdējos mēnešus ir komandu skārušas un ieilgušo zaudējumu sēriju, ar šī turnīra rezultātu esmu pat ļoti apmierināts. Šis ir līdz šim labākais sasniegums kādai no Latvijas junioru komandām šāda līmeņa sacensībās, laba latiņa citām Latvijas junioru komandām nākotnē. Tika sasniegti visi pirms turnīra nospraustie mērķi un iegūts rezumē par to pie kādām tehniskām un taktiskām niansēm katram individuāli un komandai vēl jāstrādā un iegūta informācija par vairāku nacionālo izlašu stiprajām un vājajām vietām. Panākuma pamatā šoreiz bija vienkāršs, stabils un salīdzinoši precīzs izpildījums, kā arī laba savstarpējā sadarbība un pozitīvais mikroklimats. Īsts izaicinājums visām komandām bija mainīgais ledus ātrums, tieši spēja pielāgoties šim apstāklim bieži noteica spēles uzvarētāju. Strādāsim cītīgi, lai janvārī būtu vēl labāki! Paldies atbalstītājiem, komandai un Latvijas Kērlinga Asociācijai. Par 4.vietu iegūtā naudas balva 100 EUR tiks ieguldīta komandas attīstībai labākajās interesēs."

Pasaules kērlinga tūres (WCT) jaukto pāru turnīrs „Mixed Doubles Bern” pulcēja 32 komandas. Par otro „Mixed Doubles Bern” titulu finālā sacentās 2016.gada pasaules čempioni A.Brizgalova/A.Krušeļņickijs ar 2017.gada pasaules čempioniem Dž.Peretas/M.Riosa komandu no Šveices. Uzvara ar 7:1 izcīnīja A.Brizgalovas/A.Krušeļņickija komanda un arī ieguva naudas balvu 3000 Šveices franku apmērā. 3.vieta turnīrā mājinieku komandai M.Jēgi/S.Mihels kura ar 9:4 pārspēja H.Jangas/K.Lī komandu no Korejas. Mierinājuma kausa izcīnīja M.Stoltas/P.Stolta komandu no ASV.

D.Regžas/A.Regžas komanda no Latvijas pirmajā spēlē tikās ar M.Keisneres/D.Kalthofa komandu no Kanādas, kur līdzīgā spēlē nācās piekāpties ar 6:7. Nākamajā spēlē, pateicoties pieciem punktiem piektajā endā, izdevās noturēt pārsvaru un pārspēt D.Rupas/K.Vunderlina komandu no Šveices ar 9:7. Līdzīgi kā pirmajā spēlē arī trešajā tikai pašās spēles beigās pretiniekiem K.Lillas/M.Lilla komandai no Igaunijas izdevās nodrošināt sev uzvaru pēdējā endā. Līdz ar to D.Regžas/A.Regžas komandai otrais zaudējums turnīrā ar 6:7. Ceturtajā spēlē bija jāspēlē pret S.Morandas/R.Borini komandu no Francijas. Šajā spēlē neizdevās spēles laikā atspēlēt zaudētos punktus, līdz ar to spēle noslēdzās pēc septiņiem endiem ar 5:7.

Pēc vienas uzvaras un trim zaudējumiem D.Regžas/A.Regžas komanda nonāca mierinājuma kausa izspēlē. Tajā pirmajā spēlē pretim stājās L.Laurenti/M.Paskale komanda no Itālijas. Pēc maz rezultatīvā spēles sākuma, turpinājumā katrai no komandām izdevās iegūt vairākus punktus endā. Pēc astoņiem endiem rezultāts neizšķirts 8:8. Pateicoties pēdējā akmens tiesībām ekstra endā, D.Regžas/A.Regžas komandai izdevās izcīnīt uzvaru ar 10:8 un turpināt cīņu turnīrā, kur nākamajā spēlē nācās sacensties ar spēcīgo I.Šekereza/G.Nagi komandu no Ungārijas. Spēles pirmajos trijos endos zaudētie septiņi punkti spēles tālākajā gaitā netika atspēlēti, piekāpjoties ar 2:9, līdz ar to „Mixed Doubles Bern” jaukto pāru turnīrs D.Regžas/A.Regžas komandai beidzās.

Junioru puišu komandas sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns, Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis, treneris – Raimonds Vaivods.

„Mixed Doubles Bern” spēļu rezultāti pieejami: Český svaz curlingu
„EJCT Prague Junior Cup” spēļu rezultāti pieejami: Mixed Doubles Bern

K.Vilka komandas spēļu rezultāti:

Z 2:8 – E.Markusons (Zviedrija)
U 9:2 – J.Červenka (Slovākija)
U 6:2 – P.Marešs (Čehija)
U 7:3 – D.Švarcs (Čehija)
U 9:4 – K.Svioteks (Polija)
Z 4:5 – E.Markusons (Zviedrija) – pusfināls
Z 3:10 – P.Marešs (Čehija) – spēle par 3.vietu

D.Regžas/A.Regžas komandas spēļu rezultāti:

Z 6:7 – M.Keisnere/D.Kalthofs (Kanāda)
U 9:7 – D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice)
Z 6:7 – K.Lilla/M.Lills (Igaunija)
Z 5:7 – S.Moranda/R.Borini (Francija)
U 10:8 – L.Laurenti/M.Paskale (Itālija)
Z 2:9 – I.Šekereza/G.Nagi (Ungārija)

/U – uzvara, Z – zaudējums/