Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Prūsis: Bobsleja dievs Vinterbergā mums palīdzēja!

Prūsis: Bobsleja dievs Vinterbergā mums palīdzēja!

Sandis Prūsis
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Latvijas Bobsleja izlases vecākais treneris Sandis Prūsis ļoti atzinīgi vērtē Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena divnieka sestdien izcīnīto bronzas medaļu Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā Vinterbergā Vācijā. Melbārdim šī ir pirmā medaļa kā pilotam.

"Man bieži bobsleja dievs ir palīdzējis Vinterbergā savulak kā sportistam. Šodien viņš man palīdzēja kā trenerim. Protams, mums paveicās, sevišķi ņemot vērā, ka pirmajā nobraucienā Oskara divnieks ierindojās 11. vietā, bet otrajā braucienā būtiski uzlaboja savu rezultātu un kopumā divu braucienu kopsummā izcīnīja bronzas medaļu. Taču nav jau tā, ka tā bija tikai veiksme. Visi mūsu puiši nopietni trenējas kā zvēri, tāpēc arī rezultāti kopumā ir labi," Melbārža un Dreiškena panākumus komentēja treneris.

Prūsis atzinīgus vārdus pauda arī par Edgara Maskalāna un Intara Dambja abu braucienu kopsummā iegūto 11. vietu. Viņš uzsvēra, ka sestdien Vinterbergā bija slikti laika apstākļi, kas būtiski ietekmēja daudzu sportistu rezultātus, jo ik pa brīdim vērojamā snigšana radīja grūtākus apstākļus braukšanai.

Trešā Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Uģis Žaļims un Raivis Zīrups pirmajā braucienā finišēja ar 22. rezultātu un tādējādi nekvalificējās otrajam braucienam. "Žaļimam īsti neizdevās nobraukt, kā vajag. Šajā trasē ir precīzi jāizbrauc līkumi. Taču ko es varu pārmest Uģim, ja pasaules čempions vācietis Manuels Mahata palika uzreiz aiz Uģa," pauda Prūsis, atgādinot, ka Žaļimam šī vispār ir pirmā sezona šāda līmeņa sacensībās.

Jau pirmajā sacensību braucienā, kā saka bobslejā, trase kļuva ātrāka, kad bija startējusi pirmā starta grupa. Diemžēl, no tā cieta arī Melbārža divnieks, kuri startēja no trešās starta vietas, kad trase vēl nebija tik ātra kā, piemēram, tad, kad no 15. starta vietas trasē devās Edgars Maskalāns ar stūmēju Intaru Dambi, kuri spēja uzrādīt astoto rezultātu, kamēr Melbārdis / Dreiškens atradās 11.pozīcijā. Latvija-3 ar braucējiem Uģi Žaļimu un Raivi Zīrupu pirmajā braucienā palika 22.vietā un otrajam braucienam nekvalificējās.

Otrā brauciena sākumā visas startējošās ekipāžas uzrādīja ievērojami ātrākus rezultātus, nekā tas bija izdevies pirmajā mēģinājumā. Brīdī, kad braucienu bija pabeiguši Melbārdis / Dreiškens, Vinterbergā saule bija norietējusi un sāka snigt sniegs, kas, protams, nākamajiem pretendentiem uz labu vietu, traucēja uzrādīt labu rezultātu.

Maskalāna divnieks trasē devās jau tad, kad bija sācis snigt, tāpēc neizdevās noturēt savu rezultātu un mūsu otra ekipāža mazliet zaudēja savas pozīcijas, kaut gan finišā tik un tā ļoti atzīstams rezultāts - 11. vieta. Par sacensību uzvarētāju divu braucienu summā kļuva Tomass Floršucs no Vācijas, sudraba godalga šveicietim Beatam Hefti un bronza - Melbārža / Dreiškena ekipāžai.

Svētdien plkst. 10:00 pēc Latvijas laika Vinterbergas trasē notiks cīņa četrinieku ekipāžām, ko tiešraidē varēs vērot LTV7.

Izmantotie resursi bobslejs.lv

Tev jābūt autorizētam,