Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase finišē otrā turnīrā Tallinā

Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase finišē otrā turnīrā Tallinā
Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase

Nedēļas nogalē no 10. līdz 12.novembrim divas Latvijas ratiņkrēslu kērlinga komandas startēja „Wheelchair International” turnīrā Tallinā, Igaunijā, bet Latvijas sieviešu kērlinga izlase aizvadīja sagatavošanās turnīru Vecikonā, Šveicē.

„Wheelchair International” turnīrā piedalījās kopumā sešas komandas. Vislabāk turnīrā veicās Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlasei. Viņi uzvarēja visas apļa turnīra spēles. Pateicoties uzvarai pēdējā grupas spēlē, Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase nodrošināja sev pēdējā akmens tiesības pirmajā endā turnīra finālspēlē pret V.Vilastes komandu no Igaunijas. Diemžēl tas viņiem nepalīdzēja, jo pirmajos četros endos igauņi spēja nozagt katrā pa punktam. Turpinājums nedaudz labvēlīgāks Latvijas izlasei, tomēr punktu izteiksmē tas bija par maz, lai gala rezultātā spēli uzvarētu. Līdz ar to V.Vilastes komanda revanšējās par zaudējumu grupas spēlē un uzvarēja ar 5:4, iegūstot „Wheelchair International” titulu, savukārt Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase godam izcīnīja šī turnīra 2.vietu.
Ratiņkrēslu kērlinga komanda Alliance sacensības uzsāka ar zaudējumu turnīra uzvarētājiem. Nākamajā spēlē viņiem bija nepieciešams ekstra ends, lai uzvarētu komandu no Slovēnijas. Turpinājumā divi zaudējumi, tajā skaitā viens no tiem pret Latvijas izlasi, kura jau spēles sākuma spēja iekrāt komfortablu pārsvaru. Turpretim nākamajā spēlē pret somiem izdevās atspēlēties spēles beigās, tomēr ekstra endā Alliance komandai neizdevās nozagt vajadzīgo punktu, lai uzvarētu. Pēdējā spēle noritēja līdzīgāk, kur spēles beigās Alliance komanda nedeva iespēju lietuviešiem atspēlēties. Līdz ar to komanda apļa turnīru noslēdza ar divām uzvarām un trim zaudējumiem. Tas nozīmēja, ka komanda piedalīsies cīņā par 3.vietu ar T.Ārnikas komandu no Somijas. Šajā duelī, tā pat kā grupu turnīrā, pārāki izrādījās somi ar 9:6, kas Alliances komandai lika samierināties ar 4.vietu „Wheelchair International”.

„International ZO Women`s Curling Tournament” turnīrā startēja 21 komanda, no kurām deviņa (Čehija, Vācija, Krievija, Itālija, Dānija, Latvija, Polija) pārstāvēs savu valsti Eiropas kērlinga čempionātā, kas norisināsies no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
Turnīra finālspēlē tikās A.Sidorovas komanda no Krievijas, kura 2013. un 2014.gadā uzvarēja šajā turnīrā, ar A.Kubeškovas komandu no Čehijas. Favorītes statusā šajā duelī bija A.Sidorovas komanda, kura pēc trim endiem bija vadībā ar 3:1. Tomēr piektajā endā A.Kubeškovas komandas nozagtie trīs punkti ļāva čehietēm pārņemt vadību ar 5:3. Turpinājumā spraigā cīņā uzvaru ekstra endā ar 7:6 izdevās izcīnīt A.Kubeškovas komandai, līdz ar to iegūstot savu pirmo „International ZO Women`s Curling Tournament” titulu un galveno naudas balvu 6000 Šveices franku. Turnīra 3.vietu ieguva E.Sternas komanda no Šveices, kas ar 7:2 sešos endos pieveica divkārtējo pasaules čempioni B.Felčeres komandu.
Latvijas sieviešu kērlinga izlasei šis bija pēdējais turnīrs pirms Eiropas kērlinga čempionāta. To viņas uzsāka ar uzvaru pār galvenajām konkurentēm Eiropas čempionāta B grupā – M.Šeligas-Frinijas komandu no Polijas.
Nākamajā spēlē tikšanās ar tiešajām konkurentēm uz vietu Olimpiskajās spēlēs Korejā. Spēles pret D.Jenčas komandu no Vācijas pēdējos gados bijušas ļoti līdzīgas, izņēmums nebija arī šoreiz. Uzvarētājs noskaidrojās ekstra endā, kurā Latvijas izlase diemžēl nespēja paņemt punktus.
Pret divkārtējo pasaules čempioni B.Feltčeres komandu sākums līdz otrajam endam izdodas tāds pats kā pret Vācijas komandu, tiek nozagts viens punkts. Turpinājumā tiek zaudēti pieci punkti vienā endā, kurus spēles beigās neizdodas atspēlēt.
Pēdējā grupas spēlē pretim stājās mājinieču komanda ar Š.Vidmeri priekšgalā. Latvijas izlasei jau trešo spēli pēc kārtas padodas labs spēles sākums, tomēr spēles vidū komanda no Šveices iegūst komfortablu pārsvaru, noturot to līdz spēles beigām. Līdz ar to ar vienu uzvaru bija par maz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas sieviešu kērlinga izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.

Alliance ratiņkrēslu kērlinga komandas sastāvs: Aleksandrs Dimbovskis (skips), Aleksandrs Vitohins, Valērijs Asadčijs, Galina Pavlova, treneris – Kirils Savuškins.

Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, treneris – Arnis Veidemanis.

„International ZO Women`s Curling Tournament” spēļu rezultāti: International ZO Womens Tournament

„Wheelchair International” spēļu rezultāti: https://docs.google.com/spreadsheet...

Alliance komandas spēļu rezultāti:

Z 5:11 – V.Vilaste (Igaunija)
U 5:4 – Ž.Bajde (Slovēnija)
Z 3:8 – P.Rožkova (Latvija)
Z 8:11 – T.Ārnika (Somija)
U 8:7 – L.Jonišķis (Lietuva)
Z 6:9 – T.Ārnika (Somija) – spēle par 3.vietu

Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlases spēļu rezultāti:

U 10:3 – T.Ārnika (Somija)
U 11:5 – L.Jonišķis (Lietuva)
U 8:3 – A.Dimbovskis (Latvija)
U 11:3 – Ž.Bajde (Slovēnija)
U 5:4 – V.Vilaste (Igaunija)
Z 4:5 – V.Vilaste (Igaunija) – finālspēle

Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:

U 5:4 – M.Šeliga-Frinija (Polija)
Z 3:4 – D.Jenča (Vācija)
Z 3:8 – B.Feltčere (Šveice)
Z 5:7 – Š.Vidmere (Šveice)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Ratiņkrēslu kērlinga komandas sacensībās piedalījās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas finansiālu atbalstu.

Tev jābūt autorizētam,