Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

PČ jauktajām kērlinga komandām iesākts ar uzvaru

PČ jauktajām kērlinga komandām iesākts ar uzvaru
Ritvars Graumanis
Latvijas jauktās kērlinga izlases spēlētājs

Pasaules jaukto komandu kērlinga čempionātu otrajā dienā uzsāka Latvijas izlase, kas ar pārliecinošu uzvaru 10:3 pieveica Brazīlijas izlasi.

Šveices kalnu kūrortā Šamperī no 6. līdz 14.oktobrim norisinās pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts, kurā 37 dalībnieku vidū ir arī Latvijas izlase. Čempionāts jau aizsākās ar piecām spēlēm vakar, bet tikai šodien, 7.oktobrī to uzsāka Latvijas izlase.

Kā tika prognozēts, tad Latvijas pārsvaram pār Brazīlijas izlasi vajadzēja būt ievērojamam. Tomēr jau pirmajā endā Latvijas līdzjutējus mūsu komanda mazliet sanervozēja, jo ar pēdējā akmens tiesībām nespēja iegūt punktus, ļaujot brazīļiem vienu nozagt. Turpinājumā līdz ceturtajam endam komanda pieticīgi apmainījās ar punkta paņemšanu, bet jau ceturtajā un piektajā endā parādījās gaidītais pārākums, un iegūtie deviņi punkti šajos divos endos arī noteica spēles likteni. Brazīlijas izlase vēl pacīnījās sestajā endā par vienu punktu, bet tas viņiem maz ko deva, lai atspēlētos. Līdz ar to pirmā uzvara ar 10:3 un ar pozitīvām emocijām var gatavoties rītdienas spēlei pret Baltkrieviju, kas notiks plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.

Komentārs no izlases skipa – Jāņa Rudzīša par spēli pret Brazīliju:
„Spēles sākumā varēja just, ka mums ir čempionāta pirmā spēle, savukārt pretiniekam otrā. Bija jāpārvar starta satraukums un jāpielāgojas apstākļiem. Pirmajos endos ne viss sanāca kā gribētos, bet līdzko izdevās precīzāk noķert metienu izjūtas, tā izdevās spiediens uz pretinieku ceturtajā endā, kas rezultējās ar pieciem punktiem. Spēlējām uz malējā celiņa, par kuru jau bijām saņēmuši informāciju no Latvijas pieredzējušiem kolēģiem, ka tur var būt īpatnības. Tā arī bija, jo diezgan radikāli atšķīrās ātrumā un kritienā celiņa vidus un malas. Akmeņi joprojām stabili "krita" 12 pēdas, kas pretiniekam radīja būtiskas problēmas piektajā endā, kad bija jāliek mājā gar sargiem pret četriem mūsu akmeņiem, kas neizdevās. Pēc piektā enda pie lielā pārsvara pārgājām uz take - out metieniem, kuri sanāca ļoti atzīstami un pēc grūti iegūtā viena punkta pretinieks izlēma spēli neturpināt. Galvenais uzdevums izpildīts - uzvara tabulā un starta satraukums pārvarēts. Tagad spēle ar labi zināmiem Baltkrievijas kērlingistiem. Neko jaunu neplānojam izdomā. Turpināsim savu spēli, lai pretinieks pielāgojas mums. Paldies visiem par laba vēlējumiem!”

Latvijas jauktās kērlinga izlases sastāvs: Jānis Rudzītis (skips), Jeļena Rudzīte, Ritvars Graumanis, Dace Spilnere.

Visu spēļu rezultāti pieejami: World Mixed Curling Championship 2017

Latvijas jauktās kērlinga izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):

7.10. 17:00 – Brazīlija (10:3)
8.10. 13:00 – Baltkrievija
9.10. 09:00 – Ķīna
10.10. 17:00 – Zviedrija
11.10. 17:00 – Francija
12.10. 09:00 – ASV

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com), Latvijas Nafta (www.latvijasnafta.lv) un OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv); atbalstītāji – SIA “ALD Automotive”, SIA “Glazūra AG”, SIA “Aquasystems”, SIA “MXV”.

Tev jābūt autorizētam,