Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Kāpēc jādiskvalificē Krievijas komanda, nevis atsevišķi sportisti

Jānis Freimanis

Kāpēc jādiskvalificē Krievijas komanda, nevis atsevišķi sportisti
Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins un SOK prezidents Tomass Bahs brokastīs pēc Soču olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas.
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Otrdien, 5. decembrī sāksies Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) trīs dienu sanāksme, kurā dienas kārtībā būs arī jautājums par Krievijas Federācijas olimpiskās delegācijas dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Ja neesam pārlasījuši Ričarda Maklārena ziņojumu, tad rodas pamatots jautājums – nu kā tad tā? Neviens taču pie rokas nav pieķerts, videokameras neko nav fiksējušas, arī pašu sportistu analīzēs aizliegtās vielas nav atrastas.

Patīk tas mums vai nē, bet mēs tomēr atrodamies Krievijas masu mediju telpā, kurā reakcija uz ziņojumiem un diskvalifikācijām ir izteikti emocionāla. Sportisti raud un apzvēr, federāciju vadītāji sola tiesāties, bet sporta dzīves vadītāji klaigā par Rietumu politisko pasūtījumu un stāsta, ka diskvalifikācijas balstītas tikai uz viena psihiski nelīdzsvarota cilvēka teikto. Tiek tiražēti stāsti, ka Krievijas sportistus soda par saskrāpētām burciņām, un pielietota taktika līdzīga tai, kādu izmantoja Lenss Ārmstrongs, kurš allaž apgalvoja, ka viņam nekad nav bijušas pozitīvas dopinga analīzes. Un nemeloja, jo aizliegtas vielas viņa analīzēs tiešām netika atrastas. Ja sausam juridiskam dokumentam pretī noliekam dzīvu cilvēku emocijas, tad papīrs no asarām kļūst slapjš un salasīt burtus vairs nav tik vienkārši.

Taču Maklārena ziņojumā runa nav par klasisku dopinga gadījumu, bet gan par valsts atbalstītu sistēmu. Tieši to savā ziņojumā aprakstījis kanādiešu jurists. Krievijas Federācija ilgstoši izmantojusi divas atšķirīgas metodes – pazudušo pozitīvo analīžu metodi un paraugu izmainīšanas metodi. Šīs metodes palīdzējušas noslēpt pārbaudes rezultātus Krievijas sportistiem, kuru bioloģiskajā materiālā tika atrastas aizliegtas vielas.

Pazudušo pozitīvo analīžu metodes gadījumā pēc aizliegtu vielu konstatēšanas urīna vai asins paraugā laboratorija par to informēja Krievijas Federācijas Sporta ministriju, kas deva komandas tālākām darbībām. Ja tika dots norādījums "glābt", laboratorijas darbinieki paraugu Pasaules Antidopinga vadības sistēmā ievadīja kā negatīvu, bet "karantīna" nozīmēja, ka ar attiecīgo paraugu netiks veiktas papildus darbības un tas tiks apstrādāts atbilstoši Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) standartam.

Maklārena ziņojumā publicētā statistika liecina, ka kopumā laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam no manipulācijām ar pārbaužu rezultātiem ieguvēji bijuši vairāk nekā tūkstotis Krievijas olimpiešu un paralimpiešu. No 577 paraugiem, kas Krievijas sportistiem tika ņemti laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam, 312 jeb vairāk nekā 50% tika "glābti" tieši ar Sporta ministrijas lēmumu. Interesanti, ka "glābšanu" nopelnījis arī vismaz viens ārzemju futbolists. Sarakstes epastā norāda, ka šādu lēmumu pieņēmis konkrēti sporta ministrs Vitālijs Mutko, kurš vienlaikus ir arī Krievijas Futbola savienības (RFS) prezidents.

Tikmēr paraugu izmainīšanas metode, noņemot parauga trauka vāciņu, faktiski bija pozitīvu paraugu apmaiņa pret paraugiem, kuri nesatur aizliegtas vielas. Šādi paraugi tika nodrošināti, iepriekš no sportistiem paņemot un glabājot tādu bioloģisko materiālu, kas nesatur aizliegtās vielas. Iespējams, ka sportisti vai vismaz daļa sportistu nezināja par šīm manipulācijām, taču jābūt diezgan nekritiskam, kad no tevis paņem lielu daudzumu paraugu vai dara to ļoti bieži. Turklāt tam bija jānotiek konkrētā laika posmā, tā dēvētajā, "washout" periodā, jo dopinga lietošanas gadījumā paraugus nevarēja ievākt visu gadu.

Tāpat pārbaudēs laboratorijā analīžu rezultātos tika iegūts apstiprinājums izmeklēšanas gaitā gūtajiem pierādījumiem, ka paraugiem ticis pievienots sāls. Ar sāls un destilēta ūdens palīdzību bija jāpanāk iespējami līdzīgas urīna īpatnējā svara vērtības (angliski - specific gravity) tīrajā urīnā. Ja vienam un tam pašam sportistam tās būtu mainīgas, uzreiz taptu skaidrs, ka urīna paraugs ir cits. Šo liecību Maklārens pārbaudīja – paraugu testos tika konstatēts, ka sāls koncentrācija urīna ir krietni augstāka par veselam cilvēkam raksturīgo normu.

Neatkarīgās personas izmeklēšanas komandai pārbaudot katra parauga mēģeni, atklājās konstanta viltošana, kurā atkārtoti tikuši noņemti un lietoti to vāciņi. Skrāpējumi bijuši vāciņu iekšpusē, kas izslēdz iespēju, ka tie radušies transportēšanas laikā. Tikmēr DNS analīžu rezultāti apstiprināja, ka trīs sportistu DNS nesakrīt ar viņiem iepriekš ņemtajiem paraugiem. Vēl vairāk – divos sieviešu sportistu paraugos konstatēts vīriešu DNS. Atkal jau netiešie pierādījumi, taču tiem nav izskaidrojuma un šādu netiešo pierādījumu ir daudz. Krievijas puse runā par sadarbību ar izmeklētājiem, taču nedod ne noglabātos paraugus, ne iekārtu datus, kuri nav izmaināmi.

Šīs shēmas atklāja Maskavas Antidopinga centra direktors Dmitrijs Rodčenkovs. Taču Maklārens savā ziņojumā nebalstās tikai uz viena cilvēka stāstīto. Rodčenkovs pats ir uzrādījis četrus tūkstošus dokumentu un sarakstes epastā. Neaizmirsīsim, ka vēl pirms Rodčenkova par aizliegto vielu lietošanas sistēmu ziņoja arī viena no vadošajām Krievijas 800 metru skrējējām Jūlija Stepanova un viņas vīrs Vitālijs Stepanovs, kurš pats strādāja Maskavas Antidopinga centrā un bija iesaistīts sportistu urīna un asins paraugu ņemšanā.

Vienlaikus Rodčenkovs izdarīja atklājumus aizliegto vielu atklāšanas jomā. Maskavas Antidopinga laboratorijas direktors izmantoja savas zināšanas, lai izveidotu kokteili, kas pazīstams kā hercogiene. Šim Krievijas sportistu regulāri lietotajam kokteilim, kas sastāvēja no trim anaboliskajiem steroīdiem (osandrolona, metenolona, trenbolona) un alkohola (vīriešiem viskijs "Chivas", bet sievietēm "Vermouth"), bija īsāks atklāšanas periods. Šis šķīdums tika iedzerts, lai to absorbētu vaigu un rīkles membrāna, bet pēc tam izspļauts. Maklārena ziņojumā teikts: lai gan šāds kokteilis var izklausīties izdomāts, steroīdi patiešām labāk izšķīst alkoholā nekā ūdenī, bet steroīdu lietošana, izmantojot uzsūkšanos, salīdzinājumā ar zāļu injekciju vai norīšanu, saīsina to atklāšanas periodu.

Gribat vaicāt – vai tiešām neviens no Krievijas sportistiem nav gana godprātīgs, lai sāktu runāt? Tomēr nebūsim tik paštaisni un iedomāsimies sevi viņu vietā. Tu esi olimpiskais medaļnieks, esi saņēmis prēmiju un automašīnu, Kremlī fotografējies ar prezidentu Vladimiru Putinu, vienvārdsakot, baudi gana priviliģētu dzīvesveidu. Brīdī, kad izlemsi iet pret sistēmu, tevi atzīs par dopinga lietotāju. Tev būs jāatmaksā prēmijas, par kurām droši vien jau esi iegādājies kustamos un nekustamos īpašumus. Tev vairs nebūs ne naudas, ne īpašumu, ne karjeras. Šādos apstākļos tu esi ķīlnieks.

Turpretī, ja turpināsi visu noliegt un sargāsi sistēmu, tev paliks gan vārds, gan nauda. Diskvalificētajiem sportistiem pat izmaksā kompensācijas par ciešanām, tādējādi vēl vairāk paaugstinot spēles likmi. Ja būsi rātns, dzīve būs nodrošināta, varbūt tevi pat iecels par kāda sporta veida federācijas vadītāju. Īsāk sakot, turi muti un rāpies tik augšā pa karjeras kāpnēm. Šī iemesla dēļ ar atsevišķu sportistu diskvalifikāciju nekas netiks panākts, diskvalifikācija ir jāpiespriež komandai. Protams, cilvēciski ir žēl tos Krievijas atlētus, kuri patiešām nav lietojuši neko aizliegtu, bet žēl ir arī tos sportistus, kuri krāpšanās dēļ savas valsts himnu uz pjedestāla tā arī nedzirdēja.

Vai no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm jādiskvalificē visa Krievijas komanda?

  • 500

  • 164


1 2 3 95 komentāri
Slēpts komentārs: kasagrande
Slēpts komentārs: petravicus
Slēpts komentārs: barclay7

 +19 [+] [-]

, 2017-12-04 10:27, pirms 2 gadiem
barclay7 rakstīja: Joprojām nav nekādu pierādījumu. Tie visi ir tikai pieņēmumi. Par 90% ir skaidrs, ka daļa no viņiem ir patiesa. Lieta ir tāda, ka kamēr nav pozitīvas proves vai kāds pats nav atzinies, nevar diskvalificēt sportistu. Nu tāda diemžēl ir wada politika. Un par Armstrongu runājot, viņš saņēma diskvalifikāciju uz mūžu, jo pats atzinās savā negodprātībā, un viņš TIKA pieķerts ar vairākām provēm, kurās bija gan augšanas hormoni, gan EPO utt. Tā kā nevajag salīdzināt locekli ar pirkstu.
Tu esi redzējis/dzirdējis par daudziem sportistiem, kuri paši atzinušies, ka ir lietojuši dopingu.
Raksts patiesībā ir ļoti pa tēmu, un tajā pietiekoši labi ir izskaidrota situācija.
Attiecībā uz Amstrongu, tad viņš visā atzinās tikai tad, kad jau bija diskvalificēt uz mūžu.
Ārmstrongs publiski atzīstas dopinga lietošanā

 +14 [+] [-]

, 2017-12-04 10:33, pirms 2 gadiem
Nu tas jau sen visiem ir skaidrs, ka vissaprātīgākais un taisnīgākais lēmums te būtu
1) nepielaist OS visus sportistus ar kuru provēm tika veiktas manipulācijas Sočos.
2) diskvalificēt no Korejas OS Krieviju.
3) pārējiem krievu sportistiem ļaut startēt zem olimpiskā karoga.

 +16 [+] [-]

, 2017-12-04 10:37, pirms 2 gadiem
Lai tīrie sportisti startē zem olimpiskā karoga. Tiem, uz kuriem krīt aizdomu ēna, olimpiādei nepielaist nekādā statusā. Tā tas arī visdrīzāk notiks.

  +6 [+] [-]

, 2017-12-04 10:41, pirms 2 gadiem
Karalis Lauva rakstīja: Lai tīrie sportisti startē zem olimpiskā karoga. Tiem, uz kuriem krīt aizdomu ēna, olimpiādei nepielaist nekādā statusā. Tā tas arī visdrīzāk notiks.
Tas ka jāsoda dopingu lietojošos sportistus tāpat ir skaidrs, bet šeit ir ļoti būtiski kā sodīt Krieviju kā valsti par dopinga sistēmas izveidi un atbalstīšanu valstiskā līmenī.
Man šķiet, ka vispareizāk būtu sodīt, ka visu Krieviju sportistus diskvalificē no OS, bez jebkādām iespējām arī kā izņēmumiem startēt zem SOK karoga.
Slēpts komentārs: barclay7

  +5 [+] [-]

, 2017-12-04 11:00, pirms 2 gadiem
Kaut vai tīri profilakses pēc - pret paRašas piedalīšanos. Ja vari pierādīt, ka nelieto un esi gatavs startēt zem Olimpiskā karoga - laipni lūgts!
Žēl gan būtu, ja hokeja izlasi nepielaistu - nesanāktu izbaudīt kārtējo vatņiku izgāšanos
Slēpts komentārs: barclay7

  +8 [+] [-]

, 2017-12-04 11:25, pirms 2 gadiem
Lielākā daļa nemaz nezināja ko viņiem iebaro un kas notiek ar provēm.Vainīgi sportisti, bet urlas, kā parasti Krievijā, ņe pričom un ņe pri ģelah. To valsti vispār vajag starptautiski izolēt, kamēr neiemācās uzvesties sabiedrībā, nevis tikai upurus olimpiešus.

  +8 [+] [-]

, 2017-12-04 11:29, pirms 2 gadiem
Karalis Lauva rakstīja: Lai tīrie sportisti startē zem olimpiskā karoga. Tiem, uz kuriem krīt aizdomu ēna, olimpiādei nepielaist nekādā statusā. Tā tas arī visdrīzāk notiks.
Viņiem jau savs neizmērojamais pašlepnums neļauj iziet uz kompromisiem, vai nu visi piedalās vai olimpiāde ir politizēta, nozagta, rusofobizēta un pedalizēta, un krievi nepiedalās vispār.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-04 11:45, pirms 2 gadiem
barclay7 rakstīja: To biskaps

Jāpierāda ir vaina, nevis tas, ka neesi vainīgs. Nekas. Paaugsies un uzzināsi dažas dzīves pamatprizmas.
Spēcīgs arguments(paaugsies), čalīt!

  +9 [+] [-]

, 2017-12-04 11:48, pirms 2 gadiem
barclay7 rakstīja: To biskaps

Jāpierāda ir vaina, nevis tas, ka neesi vainīgs. Nekas. Paaugsies un uzzināsi dažas dzīves pamatprizmas.
Izlasi visu prizmu dzives skolotaj, netikai starp pakapieniem! Pozitivas analizes ir samainitas un Krievija liedz piekluvi tam un tehnikai ar ko tas nemtas, kur viss ir redzams!!!!

P.S Tapec jau neviens nav piekerts, bet shema atklata, visiem kam DQ manipulacijas ir pieraditas, ko vel tu gribi? Uzmasi to kokteli varbut smadzenes saks stradat!!

  +7 [+] [-]

, 2017-12-04 12:00, pirms 2 gadiem
Bet padomājiet, cik lielās 150milj krievijas sports ir nožēlojams. Lielajā PRO sportā panākumu nekādu. Tāpēc spiež uz sieviešu kārtslēkšanām un tamlīdzīgām figņām, kur konkurence maza. Un PAT TUR šie bez shēmām un mahinācijām nevar

Tāpat - spiež uz hoķi, jo tur konkurence salīdzinoši maza, bet PAT TUR nekad nevar uzvarēt, ja Kanādai pirmais sastāvs, tāpēc lepojas ar falšajiem padomjlaiku zeltiem, kurus varonīgie krievu profiņi pret kanādas studentiem "izcīnīja"

Īsāk sakot - 150miljonu nācija ar apmātību gūt sportiskos panākumus, bet vienīgais veids to izdarīt - sīksports+žuļicības

     [+] [-]

, 2017-12-04 12:53, pirms 2 gadiem
Kāpēc jādiskvalificē Krievija, nevis atsevišķi sportisti?

1. Ministrija un laboratorija sashēmoja un samainīja pudeles
2. Laboratorija "pazaudēja" īstos rezultātus un ievadīja info, ka dopinga nav.

Sportistu vaina vēl aizvien nav pierādīta, jo ir nepierādāma antidopinga procedūras pārkāpumu dēļ. Ja WADA un SOK vēlas panākt to, ka Krievija dabū pa cepuri, tad viņiem ir jāspiež uz to, t.i., ka tā ir sistēma, bet sportisti ir jāliek mierā (var pat atņemt medaļas, taču diskvalificēt uz priekšdienām ir nonsenss). Ja viņi grib diskvalificēt konkrētos sportistus, tad, lai pierāda kur ir viņu vaina.

WADA un SOK vienlaicīgi grib izdarīt abas lietas, turklāt absolūti spiegu stilā, necaurspīdīgi, tāpēc arī šī situācija ir izvērtusies par farsu.

Beigu beigās, kā WADA akreditētā laboratorijā varēja notikt šādas nelikumības? Varbūt ir jāsāk ar savu rindu tīrīšanu?

Lai nesāktos kārtējā neauglīgā diskusija - Es esmu par to, lai Krievija, kā sporta sistēma, saņem sodu. Tā var būt nepielaišana sacensībām vai kādi aizliegumi rīkot sacensības, vai kas cits, nav svarīgi. Sodam ir jābūt! Taču ir jāliek mierā sportisti, kuri te ir izmantoti tikai kā izejmateriāls.

P.S.
Raksta autors varētu painteresēties kas tad bija tajā Rodčenkova kokteilī, jo tur ir kļūdas preparātu nosaukumos.
Slēpts komentārs: SteveDavis

  +5 [+] [-]

, 2017-12-04 13:24, pirms 2 gadiem
Ļoti žēl, ka šobrīd valda princips, ka krāpšanās ir slikta tikai tad, kad tu esi pieķerts, un ja tu labi proti maskēt krāpšanos, tas nozīmē, ka viss tiek darīt pareizi. Slimā cilvēku psihe. Varbūt profesionālo sportu vispār vajadzētu aizliegt. Lielvaras bieži uzsver, ka nevajag jaukt sportu ar politiku, bet diemžēl pašas to praktizē pārāk regulāri.

  -3 [+] [-]

, 2017-12-04 13:37, pirms 2 gadiem
JimmyBr rakstīja: Ļoti žēl, ka šobrīd valda princips, ka krāpšanās ir slikta tikai tad, kad tu esi pieķerts, un ja tu labi proti maskēt krāpšanos, tas nozīmē, ka viss tiek darīt pareizi. Slimā cilvēku psihe. Varbūt profesionālo sportu vispār vajadzētu aizliegt. Lielvaras bieži uzsver, ka nevajag jaukt sportu ar politiku, bet diemžēl pašas to praktizē pārāk regulāri.
Ikdienas dzīvē ir tieši tāpat - kamēr cilvēks nav noķerts un viņa vaina nav pierādīta tiesā, par noziedznieku viņu saukt nevar.

  +4 [+] [-]

, 2017-12-04 13:37, pirms 2 gadiem
barclay7 rakstīja: To biskaps

Jāpierāda ir vaina, nevis tas, ka neesi vainīgs. Nekas. Paaugsies un uzzināsi dažas dzīves pamatprizmas.
Kļūdies finanšu noziegumu gadījumā (un tie nav vienīgie) tev pašam ir jāpierāda tavas naudas legālā izcelsme.
Autors ļoti labi ir reaģējis uz mītiem, kas tiek izplatīti mūsu infotelpā, ka vienīgie pierādījumi pret Krievijas sportistiem ir saskrāpētas burciņas, kas ir absolūtas muļķības. Nabaga sportistiņi nezin ko viņiem sprici, nestāstiet muļķības.
Slēpts komentārs: PraporšiksPingvins3

  +3 [+] [-]

, 2017-12-04 13:41, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Ikdienas dzīvē ir tieši tāpat - kamēr cilvēks nav noķerts un viņa vaina nav pierādīta tiesā, par noziedznieku viņu saukt nevar.
Vārda brīvību vēl neviens nav atcēlis un jā tev ir argumenti, kāpēc tu Zubkovu sauc par noziedznieku, tad tu to droši vari darīt, skat. ECT spriedumu "Trotel" lietā. Tu nevari teikt Jānis ir zaglis, tu vari teikt Jānis ir zaglis, jo viņš ir darījis to, to un šito.

     [+] [-]

, 2017-12-04 13:42, pirms 2 gadiem
Vai man ir šaubas par RUS dopinga sistēmu? Nē
un vainīgajiem ir jāsaņem sods!

Bet vai ir jāsoda pilnīgi visi sportisti .. manuprāt tikai tie, par ko ir kaut kādi pierādījumi..

Jo ir taču vesels bars, kas bija spicē pirms OS un ir pēc un ir n-reizes pārbaudīti no uzticamajām starptautiskajām anti-dopa aģentūrām..

  +6 [+] [-]

, 2017-12-04 13:44, pirms 2 gadiem
PraporšiksPingvins3 rakstīja: DSQ vajag jo krievs jopt runā pretī sorosam .. vot maitas!! nu paņemiet VISIEM krievu sportistiem Olimpiskajās analizes un ķeriet uz vietas kur problēma? lētas ļoti lētas , opiātes pat dārgāk ņem..
Jā draudziņ, katru rītu Soross pamostos ar vienu domu, ko es sliktu varu izdarīt Lembergam un Putinam. Tas, ka Vovka olimpisko spēļu laikā iebrūk ar armiju savās kaimiņvalstīs tevi neinteresē.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-04 13:46, pirms 2 gadiem
Silti iesaku visiem noskatīties raidījumu par dopingu PSRS izlasēs Melu laboratorija Sports Melu laboratorija. Sports / Replay

  +1 [+] [-]

, 2017-12-04 13:54, pirms 2 gadiem
Zinot Krievijas niķus un stiķus,baidos,ka nepielaišanas gadījumā tiks ieslēgts politiskais spēks un kopā ar Ziemeļkoreju radīs situāciju,ka daudzi rietumu sportisti paši atteiksies piedalīties olimpiskās spēlēs Dienvidkorejā,drošības apsvērumu dēļ.Nezinu kāpēc,bet tāda doma man galvā iešāvusies.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-04 13:55, pirms 2 gadiem
Daniel rakstīja: Vai man ir šaubas par RUS dopinga sistēmu? Nē
un vainīgajiem ir jāsaņem sods!

Bet vai ir jāsoda pilnīgi visi sportisti .. manuprāt tikai tie, par ko ir kaut kādi pierādījumi..

Jo ir taču vesels bars, kas bija spicē pirms OS un ir pēc un ir n-reizes pārbaudīti no uzticamajām starptautiskajām anti-dopa aģentūrām..
Redzi kas par lietu, ka pārsvarā visas dopinga proves no sportistiem ņem nacionālās antidopinga labaratoriju/medicīnas centru (nosaukumi var būt dažādi) pārstāvji, kuras ietilpst WADA struktūrā. Arī Latvijā tāda ir. Latvijā to visu koordinē Antidopinga komiteja.
Antidopinga komiteja | VSMC - Valsts sporta...

Ja Krievijā visu laiku no sportistiem proves ņēma RUSADA, kura tiek vainota visā šajā šļurā, tad kāds tur brīnums, ka liela virkne RU sportisti n-tos gadus bija ''tīri''?

  +3 [+] [-]

, 2017-12-04 14:00, pirms 2 gadiem
alguns rakstīja: Zinot Krievijas niķus un stiķus,baidos,ka nepielaišanas gadījumā tiks ieslēgts politiskais spēks un kopā ar Ziemeļkoreju radīs situāciju,ka daudzi rietumu sportisti paši atteiksies piedalīties olimpiskās spēlēs Dienvidkorejā,drošības apsvērumu dēļ.Nezinu kāpēc,bet tāda doma man galvā iešāvusies.
Tik bebīli jau krievi diez vai būs, lai vel vairāk eskalētu jau tā saspringto situāciju Korejas pussalā. Ja tur kaut kas notiks ar atomieroču pielietošanu, tad RU būs ne mazāki cietēji kā D-Koreja, Ķīna un Japāna, jo vējš neizvēlas uz kuru pusi nest radioaktīvos mākoņus ar visu piesārņojumu.

  -1 [+] [-]

, 2017-12-04 14:06, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Redzi kas par lietu, ka pārsvarā visas dopinga proves no sportistiem ņem nacionālās antidopinga labaratoriju/medicīnas centru (nosaukumi var būt dažādi) pārstāvji, kuras ietilpst WADA struktūrā. Arī Latvijā tāda ir. Latvijā to visu koordinē Antidopinga komiteja.
Antidopinga komiteja | VSMC - Valsts sporta...

Ja Krievijā visu laiku no sportistiem proves ņēma RUSADA, kura tiek vainota visā šajā šļurā, tad kāds tur brīnums, ka liela virkne RU sportisti n-tos gadus bija ''tīri''?
Krievi startē arī ārpus savas valsts robežām.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-04 14:08, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Ikdienas dzīvē ir tieši tāpat - kamēr cilvēks nav noķerts un viņa vaina nav pierādīta tiesā, par noziedznieku viņu saukt nevar.
Es jau nerunāju par to, ka kāds ir vainīgs, kamēr nav pierādīta vaina. Skumjais jau ir tas, ka cilvēki uzskata, ka viņi drīkst krāpties, ja viņi labi prot shēmot un noslēpt savu krāpniecību. Tā ir bezkaunība gan sportā, gan politikā, gan ikdienas dzīvē. Tas ir skumji, ka cilvēki ir tādi materiālisti un egoisti.
Slēpts komentārs: Sanich

  +5 [+] [-]

, 2017-12-04 14:25, pirms 2 gadiem
Sanich rakstīja: Lasu komentarus un saprotu cik jus pretigi esat naciki , vienmer abižoti ar dzivi . Runa neiiet par normaliem latviešiem .
Nez kas pēc definīcijas ir normālie latvieši.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-04 14:27, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Krievi startē arī ārpus savas valsts robežām.
Ne vienmēr dopings tiek lietots tieši sacensībās.
Visbiežāk tas tiek lietots starpsezonā, lai, piemēram, uzaudzētu muskuļu masu, vai nostiprinātu izturību.
Uz sacensībām ārpus RU viņi aizbrauc jau tīri un attīrījušies.
Soču OS laikā no krieviem dopinga proves ņēma RUSADA, kura uz to brīdi vel bija WADA sertificēta, un tāpēc tieši OS laikā krievi varēja atļauties būt pārliecināti, ka būs ''tīri''.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-04 14:31, pirms 2 gadiem
Apanasenko rakstīja: Es un Funs!
Labi ka ne-Tu un Tavs suns.

     [+] [-]

, 2017-12-04 14:51, pirms 2 gadiem
Apanasenko rakstīja: Es un Funs!
Ja tas bija joks, tad man žēl, ka humora izjūtas ziņā esi tik ļoti apdalīts.
1 2 3 95 komentāri