Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Vīriešu kērlinga komanda no Latvijas izcīna 2.vietu turnīrā Igaunijā

Vīriešu kērlinga komanda no Latvijas izcīna 2.vietu turnīrā Igaunijā

R.Gulbja komanda
2.vieta „Tallinn Season Starter”, 2017

Kērlings 2017

Pasaules kērlinga tūres (WCT) pirmie Eiropas „Master” un „Challenger” kērlinga posmi aizvadīti. „Challenger” turnīrā Igaunijā Latvijas vīriešu komandām 2. un 5.vieta kopvērtējumā. Savukārt „Baden Masters” turnīrā Šveicē komanda no Latvijas finišē 11.vietā.

„Tallinn Season Starter” vīriešu kērlinga turnīru, kas no 1. – 3.septembrim norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, R.Gulbja komanda iesāka veiksmīgi ar divām uzvarām pār komandām no Zviedrijas un Krievijas. Trešajā spēlē M.Krauzes komandas no Dānijas pārākumu nācās atzīt tikai ekstra endā, savukārt pēdējā grupas spēlē komanda no Latvijas neatstāja nekādas cerības atspēlēties M.Vlasova komandai no Igaunijas. Ar trīs uzvarām uz vienu zaudējumu R.Gulbja komanda grupu turnīru noslēdza 1.vietā, kvalificējoties pusfinālam. Tajā viņiem pretim stājās H.Lilla komanda no Igaunijas. Uzvarot pusfināla spēli ar 8:4, R.Gulbja komanda nodrošināja sev sezonas pirmo ārzemju turnīra finālu pret Skotijas junioru čempionu un pagājušā gada Eiropas junioru kērlinga tūres (EJCT) 1.vietas ieguvēja K.Brīsa komandu, kuri šogad pirmo gadu startē pieaugušo konkurencē. Savu jauno sezonu, jaunā vidē Skotijas komanda uzsāka ar uzvaru „Tallinn Season Starter” turnīrā. Finālspēlē viņi R.Gulbja komandai nedeva nekādu iespēju atspēlēties, jo jau pēc četriem nospēlētiem endiem rezultāts bija 7:1 par labu skotiem. R.Gulbja komanda mēģināja spēli izlīdzināt, bet nākamajos divos endos tas neizdevās. Gala rezultātā R.Gulbja komandai kopumā veiksmīgs sezonas sākums, ar izcīnīto 2.vietu „Challenger” sērijas turnīrā „Tallinn Season Starter”.
Otra Latvijas komanda M.Trukšāna (CC Rīga) vadībā „Tallinn Season Starter” turnīru uzsāka ar zaudējumu pret spēcīgo bijušo junioru K.Brīsa komandu no Skotijas. Uzvaras nākamajās divās spēlēs CC Rīga komandu pavirzīja savas grupas augšgalā. Pēdējā spēlē pret mājinieku igauņu H.Lilla komandu M.Trukšāna komandai bija jāuzvar, lai iekļūtu turnīra pusfinālā. Komandai no Latvijas diemžēl tas neizdevās, jo pēdējā endā pazaudētais punkts atmeta viņus uz spēli par 5.vietu turnīrā. Tajā nelielais divu punktu pārsvars pēc ceturtā enda tika saglabāts līdz spēles beigām un kopvērtējumā tika izcīnīta 5.vieta CC Rīga komandas 2017./2018.gada sezonas pirmajā turnīrā.

„Baden Masters” vīriešu kērlinga turnīrs no 1. – 3.septembrim tika izspēlēts Šveicē netālu no Bādenes pilsētas. Kopumā piedaloties 20 komandām, pati spēcīgākā sezonas sākumā izrādījās N.Edina komanda no Zviedrijas, kura bija pagājušās sezonas pasaules ranga kopvērtējuma uzvarētāja. Finālspēle norisinājās starp divām titulētām pasaules komandām N.Edina un T.Ulsruda (Norvēģija). Pirms finālspēles T.Ulsruda komanda nebija zaudējusi nevienu turnīra spēli, savukārt N.Edina komanda kapitulēja turnīra pirmajā spēlē. Finālspēles sākums izvērtās visai līdzīgs un neviena no komandām neieguva ievērojamu pārsvaru. Līdz pēdējam endam spēle bija neizšķirta. T.Ulsruda pēdējais, nedaudz par stipru izmestais akmens ļāva N.Edina komandai iegūt vajadzīgo vienu punktu, lai uzvarētu spēlē un visā turnīrā, iegūstos naudas balvu 11 000 Šveices franku. Šis N.Edina komandai bija otrais „Baden Masters” tituls. Pirmo viņa vadītā komanda ieguva 2015.gadā.
Komandai no Latvijas Junkers Bosch/Smilga „Baden Masters” turnīrs iesākās neveiksmīgi. Lai gan spēlē pret F.Atingera komandu no Šveices viņi pirmajā endā nozaga vienu punktu, turpinājums vairs nebija tik labvēlīgs, ļaujot pretiniekam paņemt kopumā astoņus punktus visā spēle. Šis zaudējums Junkers Bosch/Smilgas komandu neizsita no līdzsvara, turpinājumā grūstot divas svarīgas uzvaras pret komandām no Krievijas un Spānijas, kas, pie labvēlīga spēles rezultāta pēdējā spēlē, deva izredzes iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā. Spēle pret K.Lindstrēma komandu no Zviedrijas ritēja punkts punktā līdz pašām beigām. Pateicoties pēdējā akmens tiesībām astotajā endā, komanda no Zviedrijas spēles galotnē izrāva uzvaru un nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt Junkers Bosch/Smilgas komandai turnīrs beidzās. Ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem kopvērtējumā tika ieņemta 11.vieta.

R.Gulbja komandas spēļu rezultāti „Tallinn Season Starter” turnīrā:

U 8:5 A.Vesterbergs (Zviedrija)
U 8:2 A.Jeremins (Krievija)
Z 8:10 M.Krauze (Dānija)
U 11:4 M.Vlasovs (Igaunija)
U 8:4 H.Lills (Igaunija) – pusfināls
Z 2:7 K.Brīss (Skotija) – fināls

M.Trukšāna komandas spēļu rezultāti „Tallinn Season Starter” turnīrā:

Z 6:7 K.Brīss (Skotija)
U 5:3 B.Jungens (Šveice)
U 9:4 Dž.Ostrovskis (Dānija)
Z 6:7 H.Lills (Igaunija)
U 6:4 A.Vesterbergs (Zviedrija) – spēle par 5.vietu

Junkers Bosch/Smilga komandas spēļu rezultāti „Baden Masters” turnīrā:

Z 1:8 F.Atingers (Šveice)
U 7:5 A.Štukaļskijs (Krievija)
U 5:2 S.Vezs (Spānija) – pieejama spēle atkārtojumā
Z 4:5 K.Lindstrēms (Zviedrija)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Spēļu tiešraides no „Baden Masters” turnīra nodrošināja Sportacentrs filmēšanas komanda. Līdz ar to pēc šī turnīra Junkers Bosch/Smilga komandas spēli un turnīra finālspēli būs iespējams redzēt atkārtojumā, ar komentāriem latviešu valodā, Latvijas nacionālajā kanālā Sportacentrs TV. Savukārt astoņas spēles atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā var noskatīties pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā: https://www.youtube.com/user/curlin...

Abu turnīru visu spēļu rezultāti atrodami: Curling Champions Tour

Tev jābūt autorizētam,