Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

LVF kausu iegūst U-14 grupas Kuldīgas puiši un U-13 grupas RVS meitenes

LVF kausu iegūst U-14 grupas Kuldīgas puiši un U-13 grupas RVS meitenes
U-13 grupas uzvarētājas
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) kausu U-14 grupā finālgrupā Cēsīs izcīnījuši Zigmunda Milzarāja trenētie Daugavpils NSS puiši, bet U-13 grupā Rudens kausu ieguvušas Natālijas Deveikusas un Viktorijas Korbutas trenētās Rīgas Volejbola skolas meitenes.

Aizraujošā cīņā pagājušas U-14 grupas zēnu finālsacensību spēles Cēsīs. Neviena no 6 komandām neiztika bez zaudējuma, un neviena no komandām nebrauca mājās bez uzvaras. 1. vietu izcīnīja Zigmunda Milzarāja trenētie Kuldīgas NSS puiši, aiz viņiem ierindojās Daugavpils BJSS (treneri – Andrejs Adamovičs un Vladimirs Priščeps) un Jēkabpils sporta skola (treneri – Guntis Grigalis un Raivis Obrumans).

„Ja izcīnījām pirmo vietu, laikam jāuzskata, ka turnīrs izdevās,” pēc turnīra teica Zigmunds Milzarājs. „Pats esmu pārsteigts, jo spēlējām ar nepilnu sastāvu. No sastāva izkrita pamatcēlājs, kuram ir lauzts pirksts.
Izšķirošā bija pirmā spēle, kurā labi gan no pirmās, gan otrās līnijas nospēlēja Kristians Fokerots un divos setos uzvarējām Daugavpili, setos laikam ar 28:26 un 25:22. Vakarā līdzīgā mačā uzvarējām Cēsis, bet zaudējām Jēkabpilij. Biju jau domājis, ka pret jēkabpiliešiem pietrūks koncentrēšanās. Otrajā dienā arī tikai seta galotnē pieveicām Jelgavu, bet ar Vecumniekiem jau gāja vieglāk.

Sen nebija bijis tik saspringts turnīrs, kad līdz pēdējai spēlei nevarēja saprast vietu sadalījumu. Protams, komandas līderis Kristians Fokerots daudz izdarīja, taču viens laukumā nav cīnītājs, un labi spēlēja arī citi puiši.”

Turnīra tabula
Kuldīgas NSS 4-1 8:3
Daugavpils BJSS 4-1 8:2
Jēkabpils SS 3-2 7:5
Jelgavas NSC 2-3 6:7
Cēsu PSS/Sigulda 1-4 2:8
Vecumnieku DSS 1-4 3:9

Meitenēm U-13 grupā Rudens kausa izcīņa notika Rīgas Volejbola skolā, un tajā uzvarēja mājinieces. 18 komandu konkurencē jau otro nedēļu pēc kārtas uzvaras priekus baudīja Natālijas Deveikusas trenētā RVS 1. komanda – pirms nedēļas viņa nepazina zaudējuma rūgtumu arī U-14 meiteņu sacensībās. Šoreiz lauri dalīti ar otru komandas treneri Viktoriju Korbutu. 2. vietā ierindojās Daugavpils BJSS komanda (trenere – Žanna Zaņegina), trešajā – Zvejniekciema vsk./Ādažu BJSS komanda (treneres – Jeļena Smirnova un Dzidra Dulpiņa). Ceturtā finišēja Rīgas volejbola skolas 4. komanda, kuru trenē N.Lūsis, piektā – Kuldīgas novada sporta skolas 1. komanda (trenere – I. Ņečiporuka), sestā – Liepājas sporta spēļu skola (trenere – I. Čandere). Savukārt apbalvoja meitenes RVS audzēkne un sieviešu izlases spēlētāja, kā arī Baltijas līgas oktobra labākā spēlētāja 17 gadus vecā Marta Kamēlija Levinska.

„Šajā vecumā spēlējam četri pret četri. Pirms Rudens kausa aizvadījām draudzības turnīru Kauņā, bet tur spēlējām seši pret seši, kas ir pavisam cita spēle,” par gatavošanos turnīram saka Natālija Deveikusa. Pagājušajā gadā šajā vecuma grupā Kuldīga uzvarēja, bet RVS bija otrā. „Šogad izloze labāko astoņu komandu stadijā saveda mūs kopā jau pirmajā kārtā. Uzvarējām ar 3:1 (šajā vecumā par uzvaru 4:0 dod 8 punktus, 3:1 – septiņus, 2:2 – sešus utt. līdz 0:4 – četrus. – LVF Preses dienests). Pēc uzvaras pirmajos trijos setos pēdējā jau laidām laukumā tās volejbolistes, kuras bija spēlējušas mazāk. Pēc tam visos mačos vinnējām ar 4:0. Ļoti labi saspēli vadīja, nekautrēdamās arī uzbrukt, Anna Jevsejeva, kas jau izaugusi līdz 1,75 metriem, un arī pārējās meitenes spēlēja labi, jo pretējā gadījumā mums ir vēl astoņas volejbolistes, ar ko viņas nomainīt (smejas trenere).

Mums ir viena otra garāka meitene, kas var labi uzbrukt un iemānīt. Nākamgad, kad spēlēsim seši pret seši, tik viegli vairs nebūs. Pagaidām uzvarējām gan pagājušā gada kausa izcīņā, gan Latvijas čempionātā, kas šogad vēl priekšā.”

Natālija atzīmēja arī faktu, ka spēlētājas apbalvoja vietējās skolas audzēkne Marta Kamēlija Levinska: „Ļoti labi, ka tieši viņa apbalvoja. Mēs zinām, ka pirms trijiem gadiem arī viņa bija apmēram tikpat jauna spēlētāja kā pašreizējās uzvarētājas. Mazās redz, ko var sasniegt tepat Rīgas Volejbola skolā.”

1. un 2. decembrī Rīgas Volejbola skolā 20 meiteņu komandas cīnīsies par Rudens kausu U-12 vecuma grupā.

Latvijas Volejbola federācija izsaka lielu pateicību Rīgas Volejbola skolai un metodiķei Lienei Liberei par sacensību organizāciju.

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija

     [+] [-]

, 2018-12-01 07:55, pirms 9 mēnešiem
Bildē nav tā RVS u13 komanda, šī palika 15 -118 vietā