Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Kolčins pievienojies Krievijas komandai "Ural"

Ints Megnis
Ints Megnis

Kolčins pievienojies Krievijas komandai "Ural"
Boriss Kolčins (pa labi) un Ģirts Mārtiņsons. Foto: cev.lu

Pazīstamais Latvijas volejbola speciālists Boriss Kolčins šomēnes atstājis Krievijas komandas Maskavas "Dynamo" galvenā trenera amata un karjeru turpinās "Ural" vienībā, kur būs Konstantīna Sidenko palīgs.

Pēc ilgākas strādāšanas Latvijā Kolčins pagājušajā sezonā atgriezās Krievijā, pievienojoties Maskavas komandai, kas pirmajās septiņās Krievijas čempionāta spēlēs bija guvusi vien trīs uzvaras. Turpinājumā vienība ievērojami uzlaboja sniegumu un sezonas noslēgumā izcīnīja trešo vietu. Pavasarī Kolčins ar Maskavas komandu pagarināja līgumu uz divām sezonām, tomēr šī mēneša pirmajā pusē vienošanās tika pārtraukta. Neilgi pirms tam "Dynamo" bija zaudējusi pirmajā Čempionu līgas pamatturnīra spēlē, bet Krievijas čempionātā tā pirmajās astoņās kārtās nopelnīja desmit punktus.

Pašlaik Maskavas "Dynamo" ar 13 punktiem desmit spēlēs ieņem astoto vietu, bet Ufas "Ural" ar astoņiem punktiem atrodas 12. pozīciju starp 14 vienībām. "Ural" galvenā trenera amatā apstiprinājusi savu bijušo spēlētāju Sudenko, kuram nav liela trenera pieredze, bet viņam palīdzēs Kolčins, kurš pildīs vecākā trenera pienākumus.

Kolčina kontā ir panākumi gan spēlētāja, gan trenera amatā. Kā spēlētājs Kolčins kļuva par pasaules un Eiropas junioru čempionu PSRS izlases sastāvā, kā arī uzvarēja PSRS čempionātā "Radiotehniķa" formā un PSRS Tautu spartakiādē Latvijas izlases rindās. Kā treneris ar Belgorodas klubu Latvijas speciālists ieguvis visus augstākos titulus volejbolā. Bez vairākām uzvarām Krievijas čempionātā un Čempionu līgā 2014. gadā tika svinēta uzvara arī pasaules klubu čempionātā, bet pēc tam vairākas sezonas Kolčins pavadīja Latvijā, trenēdams valsts junioru izlasi un palīdzēdams darbā Latvijas izlasē un ASK/"Kuldīga" klubā Baltijas līgā.