Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Zināmi jaunā volejbola izlases galvenā trenera Avo Kēla palīgi

Zināmi jaunā volejbola izlases galvenā trenera Avo Kēla palīgi
Atis Sausnītis un Avo Kēls
Foto: Romāns Kokšarovs, F^$

Latvijas Volejbola federācija (LVF) apstiprinājusi Latvijas vīriešu izlases treneru sastāvu un apkalpojošo personālu. Bez galvenā trenera Avo Kēla un menedžera Artura Vitkovska tajā iekļauts Boriss Kolčins, Guntis Atars, fiziskās sagatavotības treneris Tarmo Tīts un fizioterapeits Toms Zvonkovs.

Vairāk par izlases vadības veidošanas procesu stāsta galvenais treneris igauņu speciālists Avo Kēls: “Ar Borisu Kolčinu sekmīgi strādājām divos Eiropas čempionāta atlases ciklos, iekļūstot finālturnīrā. Tāpēc neredzu iemeslu mainīt to, ka esam veiksmīgi darbojušies un sasnieguši rezultātu. Viņa pieredze ar augstas klases klubiem, vispirms jau Krievijā, un viņš bija Krievijas izlases otrais treneris, kad devāmies uz Turciju. Es būtu muļķis, ja negribētu strādāt kopā ar Borisu Kolčinu.

Gunti Ataru zinu no laika, kad vēl pats spēlēju un viņš spēlēja. Viņš Latvijā ir trenējis Ozolnieku klubu, tagad ir Jurija Deveikusa palīgs Jelgavas komandā. Savulaik Guntis bija pirmā tempa spēlētājs vai centrālais bloķētājs, un, lai cik dīvaini tas neizklausītos, tā ir vienīgā pozīcija, kurā es pats neesmu spēlējis. Un man nav tādas pieredzes.

Guntis ir mierīgs cilvēks, un tas ir svarīgi, jo es pats reizēm mēdzu aizsvilties. Tāpēc tādi palīgi kā Kolčins (ar lielu pieredzi) un Guntis, kurš pats ir bijis augstas klases spēlētājs, domā un kalkulē, ir ļoti vērtīgi.

Par fizisko sagatavotību atbildēs treneris Tarmo Tīts, ar ko kopā esam strādājuši Igaunijas izlasē, “Selverā” un arī tagad Pērnavas klubā. Ar viņa darbu esmu pilnībā apmierināts un uzticos viņam.

Savukārt fizioterapeitu Tomu Zvonkovu ieteica Guntis un Arturs Vitkovskis. Viņš kādu laiku stažējās Izraēlā un decembrī atgriezās Latvijā. Nedēļu – pusotras atpakaļ tikāmies un man radās labs iespaids par viņu. Viņš grib darboties, un viņam uzreiz bija labi risinājumi masiera pakalpojumiem, jo vienam tikt galā ar sešpadsmit cilvēkiem nav iespējams. Arturs Vitkovskis ir komandas menedžeris, bet par komandas ārstu un statistiķi lēmums tiks pieņemts vēlāk. Protams, lielu palīdzību sniedz LVF.”

Boriss Kolčins šobrīd vada Maskavas “Dinamo” komandu, kura Krievijas čempionātā ieņem 4. vietu. Savulaik spēlējis Itālijā, tur uzsācis trenera karjeru, bet lielākie panākumi bijuši darbā ar Krievijas klubiem un izlasi. Kopā ar Belgorodas komandu viņš uzvarējis visās prestižākajās pasaules un Eiropas klubu sacensībās, bet kā Krievijas izlases treneris izcīnījis bronzu Atēnu olimpiskajās spēlēs un sudrabu pasaules čempionātā. 2008./2009. un 2010./2011. gada Eiropas čempionātā strādājis kopā ar Avo Kēlu Igaunijas izlasē un divreiz kvalificējies finālturnīram.

Savulaik kā viens no potenciālajiem izlases galvenā trenera kandidātiem tika minēts Guntis Atars, kuru Avo Kēls tagad izvēlējies par vienu no saviem palīgiem izlasē. Kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Atars ilgāku laiku spēlējis Somijas klubos, un Somijā sāka arī trenera karjeru. Šobrīd “Biolars”/Jelgava klubā palīdz Jurijam Deveikum un vada Latvijas U-18 izlasi.

Guntis Atars: “Centīšos savu iespēju robežās palīdzēt Avo, mācīties no viņa un apbružāties šajā vidē. Pagaidām esam runājuši galvenokārt par izlases kandidātu apzināšanu. Es piedāvāju savu redzējumu, Avo – savu, un mūsu domas lielā mērā sakrita. Pamatkodols ir tas pats, varbūt atšķiras kāds vārds, domājot par izlases tālāko perspektīvu. Galvenais, lai pavasarī visi būtu veseli un gatavi strādāt.”

Izlasi šogad gaida starts Eiropas līgā, bet pēc tam atbildīgs starts Eiropas čempionāta kvalifikācijā vienā grupā ar Kēla dzimtenes Igaunijas un Izraēlas pārstāvjiem. Nākamais darbs ir izlases kandidātu apzināšana, un arī šis darbs tuvojas beigām.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv