Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Nedēļas nogalē Baltijas kauss volejbolā jauniešu un junioru komandām

Andrejs Siliņš

Nedēļas nogalē Baltijas kauss volejbolā jauniešu un junioru komandām
Foto: LVF

Lietuvas pilsētā Šauļos, Sporta ģimnāzijas arēnā, nedēļas nogalē notiks volejbola svētki – Baltijas Kauss volejbolā ar Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas jauniešu un junioru komandu piedalīšanos.

Latvija tiks pārstāvēta visu vecumu grupās, zēni aizvadīs sacensības U-18 un U-16 vecuma grupās, bet meitenes spēlēs U-17 un U-15 vecuma grupās.

U-18 zēnu izlasi vadīs Guntis Atars un Oskars Aizporietis.

Galvenais treneris Guntis Atars: “Sagatavošanās šajā laika posmā, protams, nebija gara, bet puiši visi ir zināmi, kodols saglabājies vecais. Treniņos noskaņojums bija ļoti labs, varēja just, ka puiši noilgojušies pēc kopīgiem treniņiem. Pieslīpējām vecās sadarbības, jo “lielais zīmējums” ir visiem zināms. Diemžēl nelielas traumas dēļ uz turnīru nebrauks Patriks Pinka, bet ceram uz viņa dalību pavasarī. Ļoti gribētos iegūt Baltijas kausu trešo reizi pēc kārtas, bet apzinos, ka šis ir kā ģenerālmēģinājums pirms pavasara cīņām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtā un tamdēļ plānoju turnīrā plaši variēt ar sastāvu.”

U-16 zēnu izlasi vadīs Lauris Iecelnieks kopā Jāni Jerumani.

Lauris Iecelnieks: “Nometnes iesākumā bija pat 21 spēlētājs, ar mērķi pārbaudīt pēc iespējas lielāku skaitu potenciālo spēlētāju. Pilnīgi visi strādāja ar lielu atdevi, esmu ļoti apmierināts ar padarīto sagatavošanās posmā. Pat nedaudz žēl, ka uz turnīru var pieteikt tikai 12 nevis 14 spēlētājus. Mērķis ir saprast kā izskatāmies uz citu izlašu fona un pie mazākās iespējas cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Ja tiksim galā ar servju uzņemšanu, jauda uzbrukumā šiem puišiem ir. Kopējais noskaņojums komandā – kareivīgs.”

Meiteņu U-17 izlasi vadīs Andrejs Odinokovs kopā ar Pāvelu Seļivanovu.

“Braucam uzvarēt un pierādīt, ka esam cienīgi sevi saukt par stiprākajiem Baltijā. Vai tā notiks – to, protams, 100% garantēt nevaru, bet noskaņojums ir cīnīties par uzvaru. Sagatavošanās posms sanāca īss, taču lielākā daļa izlases dalībnieču nāk no RVS komandas, kura vēl trešdien aizvadīja spēli Baltijas Līgā, klāt tām pienāk spēlētājas no Madonas, Liepājas un MSĢ.
Esam runājuši un ceru, ka ar šīs izlases kodolu izdosies turpināt treniņus arī turpmāk. Ceram organizēt 1-2 treniņus katru nedēļu, piemēram, piektdienu vakaros vai tajās brīvdienās, kad nav spēļu.” – saka Andrejs Odinokovs.

U-15 meiteņu izlasi trenēs Ilmārs Pūliņš un Jana Leļeva

Ilmārs Pūliņš: “Sagatavošanās posms sanāca īss, kopskaitā 4 treniņi, no kuriem divi bija sparingspēles, taču uzskatu, ka būsim pietiekami labi sagatavojušies šim turnīram. Šīs izlases galvenās sacensības būs pēc mēneša – EEVZA čempionāts (kas vienlaikus ir arī 2020. gada Eiropas čempionāta atlases turnīra 1. kārta), kurš 28. un 29. novembrī notiks Tbilisi, Gruzijā. Baltijas kausā komanda būs optimāli labākajā sastāvā, pietrūkst tikai Vācijā spēlējošā Jasmīna Bērziņa. Ceru uz saturīgu sniegumu mūsu komandas izpildījumā.”

Sacensību kalendārs:

DatumsLaiksU-18 zēniU-17 meitenesU-16 zēniU-15 meitenes
25.10.201913:00LTU 1 – LTU 2EST - LTU
15:00LAT - ESTLAT - BLR
17:00LTU 1 – LTU 2BLR – ES
19:00LAT – ESTLAT – LTU
26.10.201912:00LAT – LTU 1LTU –LAT
14:00LTU 2 – ESTBLR – EST
16:00LTU 1- ESTLAT – EST
18:00LTU 2 - LATBLR – LTU
27.10.201910:00LTU 2 – LATLAT – EST
12:00EST – LTU 1BLR - LTU
14:00LAT – LTU 1BLR – LAT
16:00EST – LTU 2EST – LTU

Izspēles sistēma – komandas izspēlē apļa turnīru pēc kura tiek noteikts uzvarētājs katrā grupā.
Lietuvas 2. komandas rezultāti U-18 un U-17 grupās netiek ņemti vērā kopējā vietu sadalījumā.

Informāciju sagatavoja
Lelde Blumberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste