Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Latvija zaudē EČ sieviešu kvalifikācijas maču organizēšanas tiesības, spēles pārceļ uz janvāri

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvija zaudē EČ sieviešu kvalifikācijas maču organizēšanas tiesības, spēles pārceļ uz janvāri
Kristīne Kramēna (#10), Alise Kjasile (#11), Marta Levinska (#12). Foto: CEV

Sarunās ar Eiropas Volejbola konfederāciju (CEV) kļuvis skaidrs, ka Eiropas čempionāta volejbolā sievietēm kvalifikācijas spēles F grupā ar Latvijas līdzdalību tiek pārceltas no augusta-septembra uz nākamā gada janvāri. Augusta mači bija ieplānoti Latvijā, bet tagad šo sacensību organizētāji tiks noteikti no jauna. 4.-6. augustā ieplānotie trīs draudzības mači viesos ar Igaunijas izlasi notiks tik un tā.

Atgādinām, ka Latvijas sieviešu izlase spēlēs F kvalifikācijas grupā kopā ar Slovēniju, Čehiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu. Sākotnēji tika plānots, ka 26.-28. augustā komandas sacentīsies Latvijā, bet 4.-6. septembrī tās spēkosies Bosnijā un Hercegovinā.

F grupas sacensības Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā sievietēm bija vienīgā no sešām grupām, kurā dalībvalstis vēl cerēja divas finālturnīra dalībnieces noskaidrot augusta beigās un septembra sākumā, tomēr CEV lēmusi, ka arī šajā grupā visi mači tiks aizvadīti janvārī. Pēc pārcelšanas uz vēlāku laiku F grupas sacensību organizētāji tiks noteikti no jauna.

Četrām kvalifikācijas grupas valstīm bija pārāk dažādi viedokļi, un savu artavu deva Covid-19 pandēmijas noteiktie ierobežojumi, lai varētu vienoties par spēļu aizvadīšanu jau šogad.

Šobrīd nav skaidrs, vai izlasei varēs palīdzēt Latvijas labākā volejboliste Marta Levinska, kurai augustā būtu jāsāk studijas Arizonas Valsts universitātē (ASU). Koronavīrusa pandēmija ieviesusi korektīvas arī ASV studentu čempionāta (NCAA) sakarā. Kā jau ziņots, pludmales volejboliste Kristīne Briede izlēmusi pagaidām nedoties uz ASV un sākt studijas attālināti. Bet te ir liela atšķirība - NCAA pludmales volejbola sezona risinās pavasarī, savukārt klasiskā volejbola sezona pērn sākās jau augusta beigās un beidzās novembrī vai decembrī. Koronavīrusa pandēmijas dēļ jaunās sezonas norises datumi var mainīties. Jūlija pirmajā pusē Levinskas "Pac-12" konference paziņoja, ka studente, kura gaidāmajā studiju gadā izvēlēsies nepiedalīties sacensībās drošības apsvērumu dēļ saistībā ar Covid-19, saglabās attiecīgās universitātes piešķirto stipendiju un nesaskarsies ar sankcijām savā komandā.

Tomēr bez volejbola līdzjutēji nepaliks, jo Latvijas sieviešu izlase no 4. līdz 6. augustam Igaunijā aizvadīs trīs pārbaudes spēles ar mūsu ziemeļu kaimiņienēm, kuras pēdējā laikā savstarpējās cīņās ir uzskatāmas par favorītēm. Treneru Ingunas Minusas, Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadībā uz Igauniju Latvijas izlase dosies jau 3. augustā, apstiprina Latvijas nacionālo izlašu koordinators Arturs Vitkovskis. Pēc tam triju dienu laikā no 4. līdz 6. augustam Paidē tiks aizvadītas trīs spēles ar Igaunijas valstsvienību. "Vēsturiski Latvijas un Igaunijas izlases sparinga mačus aizvada jau ne pirmo gadu, un arī šoreiz vienojāmies par trijām savstarpējām spēlēm," stāsta koordinators.

Sieviešu komanda uz Igauniju dosies 16 spēlētāju sastāvā. “Tā kā kvalifikācijas spēles vasaras beigās nenotiks, sieviešu izlases treniņnometne beigsies ar spēlēm Igaunijā,” sieviešu valstsvienības plānus precizē nacionālo izlašu koordinators. Spēles Paidē līdzjutēji varēs apmeklēt bez maksas, taču zālē pēc koronavīrusa radītajiem ierobežojumiem būs pieejamas tikai 400 vietas, apstiprinājis Igaunijas sieviešu izlases pārstāvis.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Izmantotie resursi:
Latvijas Volejbola federācija