Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Somijā sezona beidzas bez medaļu pasniegšanas, Cielava komandai trešā vieta

Rolands Eliņš

Somijā sezona beidzas bez medaļu pasniegšanas, Cielava komandai trešā vieta
Markuss Cielavs. Foto: Sovo Volley

Somijas līgās Latvijas volejbolistiem sezona koronavīrusa dēļ aprāvās tieši izšķirīgo notikumu priekšvakarā. Medaļas izsniegtas netika, bet trim latviešiem vīruss atņēma iespēju iekļūt spēcīgākajā līgā, ziņo Latvijas Volejbola federācija.

Somijas virslīgā Markuss Cielavs un viņa pārstāvētā “Savo Volley” turnīra tabulā čempionāta pārtraukšanas brīdī ar 35 spēlēs izcīnītiem 83 punktiem ieņēma 3. vietu ar labām izredzēm pēdējā mačā pret vienu no līgas pastarīšiem pakāpties vietu augstāk.

“It kā vieta tabulā ir laba, bet medaļas mēs nedabūsim. Bija plāns šosezon izcīnīt Somijas kausu, Somijas čempionu titulu un tikt tālāk Eiropas kausos, taču tagad ir skaidrs, ka nekas no tā nesanāks,” par sezonu Somijā stāsta Cielavs. “Individuāli veicās tīri labi, kad tiku laukumā, noteikti labāk nekā iepriekšējā sezonā. Pašam liekas, ka krietni ir uzlabojusies servju uzņemšana.”

“Vēl piektdien normāli trenējāmies, gatavojāmies pēdējai pamatturnīra spēlei, bet vakarā ap deviņiem no Somijas Volejbola federācijas paziņoja, ka visas turpmākās spēles ir atceltas un sezona ir beigusies. Tagad pēc iespējas vairāk sēžam mājās, un strādā tikai veikali,” ainu, kas ir gandrīz visās valstīs, ieskicē volejbolists.

Markuss pagaidām atpūšas, taču jau drīz gatavojas atsākt fiziskās aktivitātes, paskriet un pavingrot.

Aigara Birzuļa vadītā “Karelian Hurmos”, kurā sezonas sākumā pirms traumas gūšanas spēlēja Matīss Gabdulļins, ar 32 punktiem 35 mačos ieņēma 8. vietu 10 komandu konkurencē.

Somijas pēc spēka otrajā līgā sezona beigusies arī trīs latviešu (Aivars Petruševics, Mareks Lazuko un Mārtiņš Jansons) pārstāvētajai “KyKy-Betset”. Pamatturnīrā komanda ieņēma piekto vietu un paspēja aizvadīt vienu izslēgšanas cīņu, viesos piecos setos piekāpjoties “Nurmon Jymy” vienībai.

Kā pastāstīja līgas trešais rezultatīvākais spēlētājs Petruševics, komanda bija gatavojusies cīņai par iekļūšanu Somijas spēcīgākajā līgā, sezonas laikā vairāk iespēlējot jaunos pašmāju volejbolistus.

“Mārtiņš labi nospēlēja,” komandas biedrus vērtē Aivars. “Grūtāk bija Marekam, jo viņš sezonu iesāka diagonālā uzbrucēja postenī, bet vēlāk komandas interesēs spēlēja “pirmā tempa” postenī.”

Tikmēr Somijas sieviešu augstākajā līgā cēlājas Rūtas Lindes pārstāvētā “WoVo Rovaniemi” pamatturnīrā ar 28 spēlēs izcīnītiem 26 punktiem ieņēma 8. vietu 11 vienību konkurencē. Un pēc tam sezona tika atcelta.

“Īsti pat nezinu, kā viss beidzās, jo jau esmu Latvijā, bet pieņemu, ka izcīnījām 8. vietu un klubs paliek līgā,” skaidro Rūta. “Pašai ar katru spēli sanāca arvien labāk. Sezonas vidū mums no sastāva “izkrita” otrais cēlājs, un sanāca divreiz lielāka slodze, apvienojot mācības un volejbolu.”

Izmantotie resursi:
“Somiem” čempionāts beidzies bez medaļu sadales...