Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

RVS jaunietes nokautē līderes

Dainis Āzens
Dainis Āzens

RVS jaunietes nokautē līderes
"Milžu cīņas" uzvarētājas
Foto: Rīgas Volejbola skola

Baltijas līgas šodienas centrālā spēle norisinājās RVS sporta zālē, kur mājinieces negaidīti pārliecinoši apspēlēja līgas līdervienību TU/"Bigbank".

Baltijas līgā volejbolā sievietēm šodien Rīgā tika servēts saldais ēdiens – līderu TU/“Bigbank” un vicelīderu Rīgas Volejbola skolas mačs. Pretēji vakardienas spēlei, kad tallinietes izdevās pieveikt vien piecos setos, šodien rīdzinieces bija maksimāli mobilizējušās jau no pirmajām izspēlēm. Viešņas gan nokļuva vadībā ar 4:1, taču jau drīz tika panāktas (5:5). Spēle noritēja ar nelielu mājinieču pārsvaru, un iegūtais 15:10 handikaps tika nosargāts, mājiniecēm gūstot četrus pēdējos punktus setā ar daudzveidīgiem uzbrukumiem -25:19.

2. setā ilgu laiku norisinājās divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņa, līdz RVS volejbolistēm pēc Ingridas Kīskas kļūdas uzbrukumā padevās triju punktu izrāviens – 18:14, ko ar Irbes Andikes Lazdas uzbrukuma sitienu izdevās pārvērst uzvarā setā – 25:22.

Visaizraujošākais bija 3. sets. Viešņām kļūdoties biežāk gan servēs, gan uzbrukumā, RVS izdevās izvirzīties vadībā ar 8:4 un 11:6. Rezultāts starpība svārstījās, mājiniecēm pēc Alises Kjasiles “eisa” ar triju pēc kārtas gūtu punktu sēriju atkal panākot plus četri – 21:17. Tūlīt gan igaunietes, lieliski servējot Kīskai (divas netveramas serves), guva četrus punktus pēc kārtas, un cīņa par uzvaru setā varēja sākties no sākuma – 21:21.

Pēc Martas Kamēlijas Levinskas uzbrukuma un “eisa” tika panākts 24:22, taču tas nebija pēdējais pavērsiens spēlē, un līdz setbumbai tika arī līderes – 27:26 pēc Lauras Reiteres atbildes Levinskai uzbrukuma un netveramas serves izskatā. Var teikt, ka mājinieces izglāba Lāsma Ozola, kura rezultātu izlīdzināja blokā, bet tad mājiniecēm palīdzēja igaunietes, kārtējo reizi (Ingrisa Suvi un Mari Araka) kļūdoties uzbrukumā – 29:27 un 3:0 uzvara!

“Vakar pieļāvām kļūdas nepiemērotos brīžos, kad vairs nevarējām neko vērst par labu,” metamorfozes nedēļas nogales mačos skaidro Rīgas komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs. “Šodien jau vairāk kļūdījās pretinieces, bet mēs noturējām servi un servju uzņemšanu. Meitenes ļoti gribēja uzvarēt. Igaunijā Tartu komandai bijām zaudējuši ar 0:3, taču spēle bija diezgan līdzīga. Šobrīd esam labā sportiskajā formā, un meitenes gribēja pierādīt, ka ir labākas par pretiniecēm.
Izšķirošais brīdis 3. setā bija, kad Kīska ieservēja divus “eisus”. Laukumā sūtījām otru libero (Elīzu Isajevu. - LVF Preses dienests), tad Levinska ieservēja “eisu”, un paši stabili guvām punktus pēc servju uzņemšanas.”

“Tā tam bija jābūt, un uz to gājām. Kopš skola mūs sāka atbalstīt un izlasē spēlē visas spēcīgākās meitenes, ir rezultāts,” piebilda komandas treneris Pāvels Seļivanovs. “Atceries mūsu sarunu pēc sezonas pirmajām spēlēm Igaunijā, kur mums izteica komplimentu, ka spēlējam kā vīriešu komanda? Pie tā arī pieturamies. Uzlabojam fizisko sagatavotību, ātrumu... Dāmām reizēm ir bumbošanās, kad labi tiek spēlēts aizsardzībā. Tas ir tāpēc, ka nevar bumbu dabūt līdz grīdai. Mūsu komandā visas var. Pieturamies pie spēles plāna, taču neviens nav ideāls, un arī meitenes reizēm pierāda, ka treneriem nav taisnība. Tā mēs kopā uzvaram.”

Uzvaru ar 16 punktiem kaldināja Levinska, bet ar 10 – Kjasile. Viešņām 14 punkti Suvi, 10 – Arakai. Pēc šīs spēles ar 20 punktiem 9 spēlēs RVS tikai par diviem punktiem atpaliek no šodienas pretiniecēm.

Tāpat kā vakar zaudējumu četros setos piedzīvoja abas pārējās Latvijas komandas. VK „Jelgava”/LLU volejbolistes savā laukumā ar 1:3 (-29, 18, -16, -17) piekāpās “TallTech/Tradehouse”. Lielā diena bija Līgai Plātei, kura ar 23 punktiem (3 – ar servi un 4 – ar bloku) kļuva par rezultatīvāko spēlētāju laukumā. 13 punkti Kristīnei Dzierkalei, 12 – Simonai Rozītei (2 – ar servi, 5 – ar bloku) un 10 (2 – ar servi, 3 – ar bloku) – Ilonai Cehanovičai. Tallinas komandai 21 punktu guva Ralli Konta-Kontsona.

Kauņā pret TK “Kaunas”-VDU zaudēja arī VK “miLATss” volejbolistes, kuras atzina mājinieču pārākumu ar 1:3 (-19, -20, 23, -15). Kristīne Teivāne guva 13 punktus (5 – ar servi) un Darja Tarasenko – 11 (4 – blokā), bet uzvarētāju rindās Viktorijai Dudkinai 18 un Kotrīnai Motiejūnaitei 16 punkti.

Tagad līgā mēnesi ilgs pārtraukums, un nākamās spēles visām komandām vien 19. janvārī.

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija

     [+] [-]

, 2018-12-16 23:01, pirms 7 mēnešiem
Malacītes! Prieks par sportiskām,slaidām, graciozām skaistulēm!