Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Avo Kēls: "Man vēl ir trīs dienas laika"

Avo Kēls: "Man vēl ir trīs dienas laika"
Latvijas vilki gatavi
Foto: LVF

Šodien Latvija uzzināja par vilkiem Rīgā. Ne tiem, kas kazas plēš, bet tiem, kas rauj gabalos pretiniekus volejbola laukumā. Par galveno vilku tika pasludināts Ruslans Sorokins, bet Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris Avo Kēls mācās... Latvijas himnu.

Iespējams, šodien Rīgas 2. ģimnāzijas zālē ir dzimis jauns zīmols “Latvijas vilki”. Un tiem nav nekāda sakara ar “Rīgas Vilkiem”, kas kādu laiku bija atpazīstami hokeja laukumā, ne arī ar dīdžeja Fakta nesen notikušo koncerttūri “Latvijas vilki”. Vilki redzami uz Latvijas volejbola izlases krekliem, kas būs oficiālā spēļu forma ne tikai vīriešu izlasei.

Kā pieredzējušāko un spēcīgāko volejbolisti no sava vidus izvēlējuši Ruslanu Sorokinu, sauktu arī par kapteini. Kazahstānā sezonu aizvadījušais Ruslans Sorokins ir apmierināts ar dzīvi “barā”: “Sagatavošanas posms praktiski ir noslēdzies. Ir jauns treneris – ļoti pieredzējis un moderni domājošs. Manuprāt, treniņi ir interesantāki un lietderīgāki nekā iepriekš. Komandā ir labs mikroklimats, un visi strādā ar pilnu atdevi.”

Lielākā uzmanības daļa kā parasti tika valstsvienības galvenajam trenerim Avo Kēlam, jo lielu intrigu un ažiotāžu viņa dzimtenē Igaunijā izraisījusi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izloze, kurā, 19. augustā Rīgā savā starpā tiksies Latvija un Igaunija. Turklāt Avo nepilnus 10 gadus ir bijis Igaunijas izlases galvenais treneris un divreiz ievadījis to Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā, otrajā reizē samizojot vēl vienus savus principiālos pretiniekus somus (otrie principiālie pretinieki ir latvieši).

“Domāju, tiksim galā, un tiksim galā labi,” uz jautājumu par tikai vienu diagonālo spēlētāju Austrijas brauciena modelī Edvartu Buividu atbildēja vienības galvenais treneris Avo Kēls. “Šodien komandai pievienojās Reinis, un mums būs vēl divas dienas Rīgā, lai apskatītos, kā viņam veiksies. Ceru uz viņa palīdzību nākamajās spēlēs. Turklāt mums komandā ir pāris otrā tempa spēlētāji, kas vajadzības gadījumā Edvartu var aizstāt.

Komanda sāka gatavoties turnīram 2. maijā, kad darbam izvēlējāmies 16 labākos spēlētājus. Komanda strādā labi un ar augstu motivāciju. 19. maijā būs pirmā Eiropas līgas spēle pret Austriju, pēc tam spēlēsim ar Maķedoniju un Kosovu – ar katru pa divām reizēm. No šiem rezultātiem ir atkarīgs, vai iekļūsim finālčetriniekā. Pēc tam būs neliela atpūta, un 12. jūlijā sāksim gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

Mūsu kopīgā vēlme ar spēlētājiem un federāciju ir nākamgad startēt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā. Tāpēc jau tagad aicinu uz “Arēnu Rīga” 19. augustā, kad tur notiks Eiropas meistarsacīkšu atlases turnīra spēle ar Igauniju, ko mēs esam iesaukuši par “gadsimta cīņu”.”

Vilku barā jākauc līdzi. Ja volejbolisti dziedās Latvijas himnu, Avo Kēlam būs jādzied līdzi. “Vairākkārt esmu klausījies Latvijas himnu,” saka treneris. “Man ir tās vārdi. Zinu, ka pirmajā pantiņā ir četras rindiņas ar trim vai četriem vārdiem katrā no tām. Divreiz atkārtojas vārds “Latvija”. Man vēl ir trīs dienas,” vaicāts par panākumiem šajā jomā, atjoko Kēls, dodot mājienu par laiku līdz sestdienas spēlei. Treneris ir labi iejuties Latvijā, jo vienubrīd preses konferencē sāka runāt arī igauniski.

Debija lielākās sacensībās izlases rindās šī būs Armandam Āboliņam, Atvaram Ozoliņam, un Edgaram Šimanskim, kā arī Avo Kēla palīgam izlasē Guntim Ataram, kurš lielākoties pieskatīja izlases spēlētājus treniņnometnes pirmajā nedēļā, kamēr Igaunijas čempionāta bronzu Pērnavas kluba rindās kaklā uzkāra Kēls un izlases spēlētājs Toms Švans. “Brīnišķīgi,” par darbu izlasē saka Atars. “Ir, protams, arī veselīga savstarpējā cīņa par to, lai tiktu sastāvā. Mums, treneriem, atliek vien izvēlēties labākos.”

Tikai šodien pēc sezonas Francijas klubā izlasei pievienojās diagonālais spēlētājs Reinis Pekmans. Tāpēc viņš pirmajā izbraukumā līdzi komandai nedosies.

Vilku pirmās “medības” sestdien, 19. maijā, notiks pludmales volejbola Mekā Klāgenfurtē. A-ūūū!

Izmantotie resursi:
volejbols.lv