Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

"Jēkabpils Lūši" savā laukumā centīsies nodrošināt Latvijas čempionāta zeltu

"Jēkabpils Lūši" savā laukumā centīsies nodrošināt Latvijas čempionāta zeltu
"Jēkabpils Lūši" finālsērijas otrajā spēlē
Foto: SK "Jēkabpils Lūši"

"Jēkabpils Lūšu" volejbolisti šodien savā laukumā centīsies arī trešo reizi pieveikt "RTU/Robežsardze" vienību un garantēt savā vēsturē pirmās Latvijas čempionāta zelta godalgas. Spēle Jēkabpilī sāksies plkst. 17:00.

“Jēkabpils Lūši” sezonu aizvada ļoti sekmīgi. Aizvadītā gada nogalē jēkabpilieši otro gadu pēc kārtas izcīnīja Latvijas kausu, kuram marta beigās pievienoja arī “Credit 24 Meistarlīgas” bronzas godalgas. Mārcis Obrumans un viņa vadītā Jēkabpils komanda ir arī Latvijas čempionāta finālsērijas favorīte, kas pierādījies pirmajos divos mačos.

Šīs nedēļas vidū pirmajā finālsērijas spēlē Jēkabpils vienība savā laukumā zaudēja pirmo setu pret "RTU/Robežsardzi", bet nākamajos trijos uzvarēja. Ļoti svarīgs bija otrais sets, kurā "Jēkabpils Lūši" bija pārāki ar 31:29, turpinājumā salaužot pretiniekus.

Savukārt otrajā mačā sestdien Rīgā "Jēkabpils Lūši" dominēja gandrīz visu spēli. Otrajā setā gan viņi uz brīdi atdeva iniciatīvu, no 20:17 piekāpjoties ar 21:25, tomēr tas neietekmēja visa mača iznākumu un vēlreiz tika uzvarēts četros setos.

“Mēs vairāk gribējām vinnēt,” uzvaras recepti pēc otrās spēles skaidroja “lūšu” komandas kapteinis Rihards Puķītis. “Mēs arī vairāk centāmies spēlēt uz viņu vājajām vietām ar savu servi, un tas bija galvenais uzvaras priekšnosacījums. Sanāca ļoti labi. Līdz ar to varējām sakārtot bloku un blokā aizķērām daudzas bumbas, kā arī nobloķējām uzbrukumus. Gājām laukumā, lai apliecinātu, ka esam stiprāki, tomēr varējām nospēlēt arī labāk. Bija mums nevēlami kritumi nevajadzīgā laikā, bez kuriem varējām arī iztikt. Teiksim tā – nesaprašanās savā starpā otrajā setā un trešā seta galotnē.”

Otro spēli "lūši" aizvadīja bez rezervistiem, jo vienlaicīgi komanda "Jēkabpils Juniori" aizvadīja spēli Nacionālās līgas otrās divīzijas finālsērijā, kur gan tika zaudēts.

Svētdien labākie junioru spēlētāji atkal būs "lūšu" rīcībā un Jēkabpils komandai būs iespēja iegūt vēsturiskas Latvijas čempionāta zelta medaļas. Ja šodien tomēr uzvarēs "RTU/Robežsardze", finālsērija nākamajā sestdienā atgriezīsies Rīgas 49. vidusskolā. Tiesa, tam iepriekšējo četru gadu valsts čempionei būs jāpaveic neliels brīnums, jo sezonas piecos mačos ar "lūšiem" viņi kopā spējuši uzvarēt tikai divos setos.

Bronzas medaļas sestdien nodrošināja "Biolars/Jelgava" volejbolisti, kuri abās spēlēs pieveica "Daugavpils Universitāti".

LČ finālsērijas kalendārs:

DatumsVietaLaiksKomandasRez
12. aprīlisJēkabpils SN20:00JĒKABPILS LŪŠI - RTU/ROBEŽSARDZE3-1
14. aprīlisRīgas 49.vsk.18:00RTU/ROBEŽSARDZE - JĒKABPILS LŪŠI1-3
15. aprīlisJēkabpils SN17:00JĒKABPILS LŪŠI - RTU/ROBEŽSARDZE
21. aprīlisRīgas 49.vsk.17:00RTU/ROBEŽSARDZE - JĒKABPILS LŪŠI
22. aprīlisJēkabpils SN16:00JĒKABPILS LŪŠI - RTU/ROBEŽSARDZE

Latvijas čempioni volejbolā

GadsČempionefināliste
2009.VK Rīga/Lāse-RElvi/Kuldīga
2010.Biolars/Olaine-OzolniekiLāse-R/Rīga
2011.Lāse-R/RīgaPoliurs/Ozolnieki
2012.VK BiolarsPoliurs/Ozolnieki
2013.Biolars/JelgavaPoliurs/Ozolnieki
2014.RTU/RobežsardzeBiolars/Jelgava
2015.RTU/RobežsardzeBiolars/Jelgava
2016.RTU/RobežsardzePoliurs/Ozolnieki
2017.RTU/RobežsardzePoliurs/Ozolnieki