Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Avo Kēls: "Katram setam būs nozīme"

Avo Kēls: "Katram setam būs nozīme"

Foto: pvk.ee

EČ volejbolā 2017

Pēc 2019. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izlozes volejbolā pretiniekus komentēja vīriešu izlases galvenais treneris Avo Kēls, kuram būs jāspēlē pret izlasi, ko viņš pats vadīja vēl pirms nedaudz vairāk nekā trim gadiem.

Latvijas izlase nokļuvusi grupā ar pretiniekiem, kuri ir labi zināmi – Igauniju un Izraēlu. Tāpēc daudz ko izšķirs sīkumi.

„Jūs reaģējat ātrāk par igauņu kolēģi, kurš tikko zvanīja un mums bija gara saruna par manu iecelšanu galvenā trenera amatā, bet viņš vēl neko nezināja par izlozi,” ar humoru sarunu sāka Avo Kēls.

„Komandas izlozē tika sadalītas grupās pēc tā sauktās čūskas sistēmas, un Latvijai tas ir slikti, jo mūsu reitings nav īpaši augsts,” izlozes vērtēšanu treneris sāk ar fakta konstatāciju. „Tāpēc mums būs jāspēlē pret Igauniju, kas kopā ar Somiju un Slovākiju pirmajā grozā tomēs ir klasi pārākas par pārējām izlasēm.

Igauniju pazīstu ļoti labi. Kopā ar Izraēlu Latvija bija jau iepriekšējā ciklā un uzvarēja to (vēl arī zaudējums šopavasar pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. – D.Ā.). Sistēma paredz, ka uz finālturnīru tiek grupas uzvarētājas un piecas labākās otro vietu īpašnieces. Tāpēc tā būs sīva cīņa, jo šobrīd Igaunijas izlase tomēr ir spēcīgāka par Latviju. Par to liecina arī rezultāti, un pret tādiem argumentiem ir grūti iebilst. Ļoti svarīgi būs, kā nospēlēsim ar Izraēlu, bet arī, kā ar Igauniju, jo viens zaudēts vai uzvarēts sets var izšķirt, kura komanda tiks tālāk. Spēlētāji un treneru korpuss izdarīs visu, lai mēs spēlētu finālturnīrā, un es ticu, ka mēs to varam.”

Sieviešu izlases galvenā trenera amatam tiek izskatītas vairākas kandidatūras, un šis jautājums tiks skatīts Latvijas Volejbola federācijas Treneru komisijā novembra beigās.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv

Tev jābūt autorizētam,