Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Šodien sākas paplašinātais EČ finālturnīrs, Igaunija sāks rītdien pret Poliju

Rolands Eliņš

Šodien sākas paplašinātais EČ finālturnīrs, Igaunija sāks rītdien pret Poliju
Igaunijas volejbola izlase. Foto: Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Šodien sāksies Eiropas čempionāts volejbolā, kas norisināsies četrās valstīs un kurā Krievija centīsies nosargāt savu pirms diviem gadiem izcīnīto titulu.

2019. gada Eiropas čempionātu volejbolā uzņem četras valsts – Francija, Slovēnija, Beļģija un Nīderlande. Katra valsts uzņems vienas apakšgrupas spēles un astotdaļfinālus, kā arī pa vienam ceturtdaļfinālam. Savukārt pusfināli tiks izspēlēti Parīzē un Ļubļanā, bet medaļu spēles 28. un 29. septembrī notiks Parīzē.

Šis ir pirmais finālturnīrs, kurā piedalās 24 izlases – iepriekš tika spēlēts ar 16 izlasēm. Latvijas izlase tāpat palika patālu no kvalificēšanās finālturnīram, jo atlases grupā ar Igauniju un Izraēlu palika pēdējā vietā, uzvarot vienā mačā no četriem. No šīs grupas EČ kvalificējās tikai Igaunija, kas bija izsēta trešajā grozā un iekļuva D grupā kopā ar Poliju, Čehiju, Ukrainu, Melnkalni un mājinieci Nīderlandi.

Turnīra sistēma paredz, ka no katras apakšgrupas izkļūs četras labākās komandas, kuras pēc tam sacentīsies astotdaļfināla kārtā. Igaunijas izlasei šis ir piektais EČ finālturnīrs un tās augstākā vieta (11. vieta) sasniegta pirms četriem gadiem, bet iepriekšējā finālturnīrā Igaunija zaudēja visās trīs spēlēs. Igaunija turnīru sāks rītdien, sacenšoties ar vienu no grupas favorītēm Poliju.

Savukārt šodien tiks aizvadītas sešas spēles Francijas un Slovēnijas grupās. Pirmie mači paredzēti jau 15:15 pēc Latvijas laika, bet 15:30 savu Eiropas čempiones titula aizstāvēšanu sāks Krievija, sacenšoties ar Turciju. Šodien spēli aizvadīs arī cita mūsu kaimiņvalsts – Baltkrievija vakarā cīnīsies ar Slovēniju.

Eiropas čempionāts volejbolā, apakšgrupas

A grupaB grupaC grupaD grupa
BulgārijaAustrijaBaltkrievijaČehija
FrancijaSpānijaSomijaIgaunija
GrieķijaSlovākijaZiemeļmaķedonijaMelnkalne
ItālijaSerbijaKrievijaNīderlande
PortugāleVācijaSlovēnijaPolija
RumānijaBeļģijaTurcijaUkraina

Iepriekšējo EČ medaļnieki

GadsZeltsSudrabsBronza
2017KrievijaVācijaSerbija
2015FrancijaSlovēnijaItālja
2013KrievijaItālijaSerbija
2011SerbijaItālijaPolija
2009PolijaFrancijaBulgārija
2007SpānijaKrievijaSerbija

Izmantotie resursi:
https://eurovolley.cev.eu/en/men/