Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Nav skaidrības par izlases līdera Egleskalna spēlēšanu Zelta līgā

Jānis Freimanis

Nav skaidrības par izlases līdera Egleskalna spēlēšanu Zelta līgā
Hermans Egleskalns. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Šobrīd vēl nav skaidrības par Latvijas volejbola izlases diagonāles spēlētāja Hermana Egleskalna palīdzību Eiropas Zelta līgas spēlēs, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Šonedēļ Latvijas izlase Āvo Kēla vadībā uzsāka gatavošanos Zelta līgas turnīram. Piektdien LVF publicēja kandidātu sarakstu ar 14 spēlētājiem, kuru vidū nav Egleskalna, kurš turpina cīņu par Francijas čempiontitulu.

"Par viņu šobrīd vēl ir situācijas noskaidrošana. Viņam ir finālsērija Francijā, tāpat šogad bija brīnišķīgs notikums - ģimenes pieaugums. Mēģinām viņam piepalīdzēt ar bērniņa dokumentu kārtošanu. Nav izslēgta situācija, ka viņš varētu arī nepievienoties izlasei vai pievienoties kaut kad nedaudz vēlāk. Tas ir tuvāko nedēļu jautājums. Skaidrs, ka viņš tiks pieteikts kā spēlētājs, bet vai atbrīvosies un spēs laicīgi pievienoties izlasei, nav zināms. Pagaidām pamata diagonāles pozīcijā gatavojas spēlēt Reinis Pekmans," stāstīja Timermanis.

Izlasei nevarēs palīdzēt cits diagonāles spēlētājs Edvarts Buivids, kurš pirms mēneša bija kandidātu sarakstā. "Buividam bija kājas operācija sezonas otrajā pusē. Viņš bija viens no potenciālajiem kandidātiem, bet nācās veikt operāciju," skaidroja LVF ģenerālsekretārs.

Šogad izlases darbam ir piesaistīts arī 19 gadus vecais Markuss Cielavs - spēlētājs, kurš audzis un kā sportists pilnveidojies Somijā, jo viņa tēvs, volejbolists Salvis Cielavs neilgi pēc Markusa piedzimšanas uzsāka vairāk nekā desmit gadu ilgas leģionāra gaitas Somijas augstākās līgas klubos.

"Šobrīd mēs viņam paralēli kārtojam Latvijas sporta pilsonību. Šis jautājums varētu tikt atrisināts pirms Zeltas līgas spēlēm. Markusam ir Latvijas pase, bet kā sportists viņš pirmo reizi reģistrēts Somijā. Varētu būt, ka maija beigās viņš varētu saņemt Latvijas sporta pilsonību," atzīmēja Timermanis.

No potenciālajiem kandidātiem izlasei nevarēs palīdzēt arī otrā tempa uzbrucējs Aleksandrs Avdejevs. "Viņš darba apstākļu dēļ šoreiz nevarēs palīdzēt, bet paudis vēlēšanos nākamgad spēlēt izlasē," teica Timermanis.

Jau 16. maijā Talsos un 18. maijā Jēkabpilī vīriešu izlase aizvadīs pārbaudes spēles pret Baltkrievijas izlasi. Zelta līgas turnīru Latvijas izlase uzsāks 26. maijā izbraukumā Turcijā, bet pirmo mājas spēle pret Slovākijas izlasi aizvadīs 29. maijā Rīgā, Daugavas sporta namā (DSN).

CEV Eiropas Zelta līgas apakšgrupas ietvaros, laika posmā no 26. maija līdz 16. jūnijam, Latvijas izlase mēros spēkus ar Slovākijas, Beļģijas un Turcijas izlasēm. Grupas uzvarētājs kvalificēsies "Final Four" turnīram, kas notiks 21. un 22. jūnijā Tallinā, Igaunijā. Biļešu tirdzniecība uz Zelta Līgas spēlēm tiks uzsākta nākamnedēļ.

"Šī gada izlases sastāvs veidots ar akcentu, lai kopā ar pieredzējušajiem spēlētājiem vairāk iesaistītu līdzšinējās tuvākās izlases rezerves, tāpēc esmu priecīgs, ka puse no izlases sastāva ir Jēkabpils un Limbažu komandu audzēkņi," LVF citē Kēla teikto. "Uzskatu šo par svarīgu attīstības posmu nākotnei. Tas gan nenozīmēs kādas atlaides uz laukuma. Pretinieki būs spēcīgi un cienījami, mūsu mērķis ir pārbaudīt savus labākos jaunos spēlētājus pret spēcīgām Eiropas komandām."

Pagājušajā gadā Eiropas Sudraba līgā Latvijas izlase ieņēma trešo vietu. Šogad pretinieki būs daudz spēcīgāki, turklāt visi rudenī spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kurā Latvijas valstsvienība neiekļuva.

Latvijas izlases kandidātu saraksts dalībai Eiropas Zelta līgā:

cēlāji - Jānis Jansons ("Limbaži"/MSĢ), Deniss Petrovs (Ļeņingradas apgabala "Dinamo", Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši");
otrais temps - Armands Āboliņš (RTU/"Robežsardze"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Toms Vanags ("AERO Odolena Voda", Čehija), Markuss Cielavs (ETTA, Somija);
diagonāle - Reinis Pekmans ("Martigues", Francija), Kristaps Platačs ("Limbaži"/MSĢ);
pirmais temps - Zigurds Adamovičs, Vladislavs Blumbergs (abi - Jēkabpils "Lūši"), Edgars Šimanskis ("Limbaži"/MSĢ), Toms Švans ("Parnu");
libero - Ingars Ivanovs ("Limbaži"/MSĢ).

Izmantotie resursi:
LETA