Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Andrejs Zavorotnijs: "Tik daudz punktus esmu guvis sen. Ja vispār esmu."

Andrejs Zavorotnijs: "Tik daudz punktus esmu guvis sen. Ja vispār esmu."
Foto: www.cev.lu

Par vienu no mača Skopjē varoņiem Eiropas Sudraba līgas mačā ar Maķedoniju kļuva pirmā tempa spēlētājs Andrejs Zavorotnijs no "RTU/Robežsardzes". Grupas pēdējā spēlē pret Austriju šodien Jelgavā daudz ko noteiks izlases galvenā trenera Avo Kēla uzdevumu izpilde laukumā.

Iepriekšējā mačā Maķedonijā viens no uzvaras iemesliem bija arī lieliskā pirmā tempa uzbrucēja Andreja Zavorotnija spēle – septiņi rezultatīvi uzbrukumi no astoņiem, pieci bloķēti pretinieku uzbrukumi un neatvairāma serve.

“Pat neatceros, kad tik daudz punktus oficiālā izlases spēlē būtu guvis. Varbūt kādā pārbaudes spēlē, taču tas bija tik sen – pirms trim – četriem gadiem... Nemaz tik bieži izlasē pamatsastāvā laukumā neesmu gājis. Šoreiz vienkārši nospēlēju savu spēli,” cīņu Skopjē atceras Zavorotnijs. “Treneris deva uzdevumu, kas bija jāizpilda, un paldies cēlājam (Denisam Petrovam), ka uzticējās man un sagādāja ērtas iespējas uzbrukt. Blokus gan man laikam ir pieskaitījuši par daudz – bija kādi divi ar pusi – trīs.”

Apakšgrupā atlikusi pēdējā spēle šodien pulksten 19:30 Jelgavā ar Austriju, kurai vērtība punktu izteiksmē ir tikai Austrijai. Latvija savā grupā jau ir uzvarējusi, bet austrieši pārliecinošas uzvaras gadījumā vēl var iekļūt finālčetriniekā. Jau pirms Eiropas līgas mačiem Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls uzsvēra, ka šis turnīrs būs tikai gatavošanās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Tomēr slikti spēlēt viņš savējiem neļauj un arī šajā mačā spēlētājiem būs konkrēti uzdevumi.

“Būs video skatīšanās. Treneris iedos uzdevumus, kā spēlēt, pret kuru spēlētāju kā darboties, kādu virzienu un kā bloķēt,” par uzdevumiem pēdējai grupas spēlei stāsta Andrejs. “Cik viegli tas būs? Pret Maķedoniju, manuprāt, bija vieglāk, jo viņu spēlētāji bija nedaudz īsāki nekā Austrijai, kam tikai viens centrālais spēlētājs ir īsāks par 2,05 metriem. Tāpēc galvenais būs izpildīt uzdevumu. Ja sitīs pāri, neko darīt.

Kas noteiks cīņas uzvarētāju? Protams, serve un tās uzņemšana, kā nospēlēsim pret viņiem blokā un aizsardzībā. Uzbrukumā mums veicas normāli, aizsardzībā – arī. Puslīdz tiekam galā ar servju uzņemšanu, bet pie savām servēm gan jāpiestrādā, jo pārāk daudz kļūdāmies.”

Izmantotie resursi:
volejbols.lv
cev.lu