Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Pētījums satracina volejbola sabiedrību, tomēr šis sporta veids nav tik bīstams

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pētījums satracina volejbola sabiedrību, tomēr šis sporta veids nav tik bīstams
Marta Levinska. Foto: Nacionālā līga volejbolā

Itālijas iecienītajos medijos tika tiražēts Turīnas Politehniskā universitātes pētījuma slēdziens, ka Covid-19 sakarā volejbols ir visbīstamākais sporta veids. Galu galā tomēr izrādījās, ka ne tuvu nav tik traki.

Pētījuma slēdziens izraisīja sašutuma vētru Itālijas volejbola sabiedrībā. Ja reiz Covid-19 sakarā volejbols ir visbīstamākais sporta veids, tad pēc cīņas ar koronavīrusu volejbola zāles būtu jāver vaļā kā pēdējās.

Itālijas Volejbola federācijas jaunatnes daļas vadītājs un bijušais vīriešu izlases treneris Hulio Velasko: "Kad no rīta, tāpat kā katru dienu, lasīju "Gazzetta dello Sport", atradu Turīnas Politehniskā universitātes veikto pētījumu un uzlēcu uz dīvāna. Biju patiesi pārsteigts, ka tik nopietna universitāte varēja veikt šādu analīzi. Volejbols tur tika atzīts par visbīstamāko sporta veidu saistībā ar Covid-19 izplatīšanos, pat bīstamāks nekā kontakta vai cīņas sporta veidi. Biju burtiski satriekts no sportiskā viedokļa. Piemērotākais formulējums ir tāds, ka esmu burtiski sašutis. Nezinu, vai persona, kas rakstīja attiecīgo ziņojumu, kādreiz ir redzējusi regbiju, futbolu, basketbolu, boksa maču vai olimpiskās spēles. To nesaku tāpēc, lai vispirms tiktu atvērtas volejbola zāles. Bet patiešām ceru, ka šis pētījums ar smieklīgiem un apkaunojošiem secinājumiem netiks ņemts vērā, valdībai pieņemot lēmumu."

Izrādījās, ka tas minētais dramatiskais slēdziens bija pētījuma melnrakstā, bet gala versijā tas neparādījās. Iespējams, ka sava ietekme bija volejbola sabiedrības sašutumam. Galīgais slēdziens tika būtiski mainīts: volejbols ir viens no komandu sporta veidiem ar vidēju Covid-19 inficēšanās riska pakāpi. Riska skalā no 1 (drošākie sporta veidi) līdz 8 (bīstamākie sporta veidi) volejbola spēlei atvēlēta 5. kategorija. Tiek rekomendēts lietot maskas un distancēties.

Salīdzinājumam: basketbola mačs ir 7. kategorijā (tātad Covid-19 sakarā tas ir bīstamāks nekā volejbola spēle).

Kā jau ziņots, "Sportacentrs.com TV" sporta sarunu šovā "eXi" olimpisko spēļu bronzas medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš atklāja, ka gaida 12. maiju, kad varētu būt kaut kādas izmaiņas saistībā ar Latvijā ieviesto ārkārtas stāvokli. Pludmales volejbolisti nevar pilnvērtīgi trenēties un spēlēt [sevišķi pie tīkla, kad otrā pusē turpat atrodas pretinieks], ja ir jāievēro divu metru distance. Vajadzīgas arī svaru zāles, kur strādāt pie fiziskās sagatavotības.

Izmantotie resursi:
worldofvolley.com
gazzetta.it
polito.it

  +1 [+] [-]

, 2020-05-06 22:27, pirms 7 mēnešiem
Nez kā viņi tagad iztiks bez apkampšanās pēc katra punkta izspēles?