Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Sorokins: "Komandā ir jūtama iekšējā konkurence, kas ir normāli"

Sorokins: "Komandā ir jūtama iekšējā konkurence, kas ir normāli"
Ruslans Sorokins
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas volejbola izlasē, kas pēc vairāk kā desmit garu pārtraukuma atkal spēlē Eiropas Sudraba līgā, gatavojoties augustā gaidāmajai Eiropas čempionāta kvalifikācijai, ir jūtama veselīga iekšējā konkurence, jo visi spēlētāji vēlas sevi pierādīt laukumā, sarunā ar aģentūru LETA sacīja valstsvienības kapteinis Ruslans Sorokins.

"Pret Kosovu galveno uzdevumu izpildījām, uzvarējām. Protams, neizdarījām visu, ko vajadzēja, bet bija lietas, ko paveicām labi. Komanda, varbūt, līdz galam nenoskaņojās, jo pretinieks nebija tas spēcīgākais, taču šādas spēles ir vērtīgākās, jo nākas psiholoģiski piespiest sevi izdarīt maksimumu," par iepriekšējo maču teica Sorokins. "Šādos mačos šķiet ka būs viegli, bet bieži tā nav un tad nākas sevi piespiest. Bija daudz kļūdu servēs, tāpēc viņiem tie punkti vairāk sakrita. Labi, ka neizlaidām nevienu setu un noturējām rezultātu," skaidroja pieredzējušais volejbolists.

Viņš norādīja, ka Maķedonija, jo īpaši savās mājās būs jau augstāka līmeņa komanda. Abas vienības pirms nedēļas tikās Daugavpilī, kad Latvija uzvarēja itin pārliecinoši ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:19). "Mājās vienmēr ir vieglāk spēlēt, taču mēs aklimatizēsimies pie jaunajiem apstākļiem, pieradīsim pie spēles zāles, tāpēc domāju, ka visam jābūt kārtībā," optimistisks bija Sorokins, kurš ir ieguvis lielu pieredzi ne tikai klasiskajā, bet arī pludmales volejbolā, kur 2012. gadā ar Aleksandru Samoilovu Londonas olimpiskajās spēlēs ieņēma devīto vietu.

Viņš uzskata, ka komandas galvenais treneris Avo Kēls vēl ir optimālā sastāva meklējumos. "Manuprāt, tas pamats un kodols vēl nav izveidojies, jo treneris vēl skatās un domā. Iespējams, ir daži spēlētāji, kuri ir nedaudz neapmierināti, jo netiek spēlēt, taču treneris ir atbildīgs par rezultātu, tāpēc viņam jāmeklē labākie risinājumi. Mums visiem jābūt gataviem jebkurā brīdī doties cīņā, palīdzēt komandai. Veidojot sastāvu, trenerim jāgūst pārliecība, ko darīt grūtās spēlēs, lai viņš zina, ko, kā un kāpēc. Jāatceras, ka galvenās spēles mums būs rudenī," Sorokins atgādināja par Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas sāksies augustā.

"Ir jūtama iekšējā konkurence un tas ir normāli, jo visi grib spēlēt. Visi ir izsalkuši, jo ir pagājis laiks un tie, kas sākumā, varbūt, nebija formā, tagad ir iegājuši ritmā, līdz ar to tie, kas sezonu pabeidza pēdējie un bija labākā formā, tagad izjūt lielāku konkurenci. Daļa no mums, arī es, sezonu pabeidza divus mēnešus ātrāk, līdz ar to es uz savu "pīķa" formu eju nedaudz ilgāk," skaidroja Sorokins.

Viņš šosezon spēlēja Kazahstānas vienībā "Altay", taču tā īsti neizdevās, jo klubs sezonas gaitā centās mainīt līguma nosacījumus. "Bija nesaskaņas ar klubu. Jau no paša sākuma bija nesaprašanās, klubs neizdarīja tās lietas, kas bija jāizdara, tad vienu brīdi bija arī naudas problēmas. Savukārt pēc tam kluba vadība deva parakstīt līguma pielikumu ar atpakaļejošu datumu, kas paredzēja sodīt komandu, ja tā nenostiprināsies Kazahstānas čempionāta trijniekā. Sods, mīksti sakot, bija 100% [algas]. Es nepiekritu tam, neparakstīju to papīru, bet nākamajā dienā mani atlaida no komandas," šķiršanos no Kazahstānas atcerējās Sorokins, kurš 2016. gadā kopā ar RTU/"Robežsardze" uzvarēja Latvijas čempionātā, bet pērn Slovākijas klubā "Prievidza" viņš izcīnīja šīs valsts vicečempiona titulu.

Jau ziņots, ka Eiropas Sudraba līgā A apakšgrupā ar četrās spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem 12 punktiem Latvija ir grupas pirmajā vietā, tālāk ar deviņiem punktiem seko Austrija, trešā ar trim punktiem ir Maķedonija, bet Kosova četros aizvadītajos mačos pagaidām ir bešā.

Izmantotie resursi:
LETA