Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2668, Did:0, useCase: 3

Autors: Jānis Matulis

"Prizma" alkst atkārtot 2014. gadu!

"Prizma" alkst atkārtot 2014. gadu!
Armands Bērziņš
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Ja komandā ir Armands Bērziņš, Edijs Brahmanis, Aleksejs un Maksims Širokovi, Sergejs Pečura, Aleksandrs Jerofejevs un Georgijs Pujacs, tad lieki kādam skaidrot par šīs vienības mērķiem. “Prizma”, kas lielāko daļu no saviem divdesmit gadiem bijusi punktu sponsore, jubilejas gadā ir apņēmības pilna atkārtot 2014. gadu. Kad izslēgšanas spēļu finālsērijā pārspēja favorītu “Kurbadu”. “Prizmas” galvenais treneris Ēriks Miļuns gan nākotnes aplēsēs ir piesardzīgāks, runājot par tikšanu “play-off” un cīņu par medaļām.

“Volvo” halle Imantā ir slavena ne tikai ar trim hokeja laukumiem un to, ka tur nu jau divus gadus ir Latvijas Hokeja federācijas mītne. “Volvo” halle slavena arī ar to, ka tur jau pusotru gadu desmitu vasarās un agros rudeņos Ērika Miļuna vadībā trenējas daudzi mūsu ārzemnieki. Kuriem vēl nav klubu. Gan jaunie, gan pieredzējušie. Loģiski, ka pieredzējušajiem kaut kad pienāk laiks atgriezties mājās. Pavisam. Nu šādu soli spēruši vairāki hokejisti. Baltkrievijā daudzmetējam Edijam Brahmanim un atjaunotā “Dinamo” pirmajam kapteinim pieņemot piedāvājumus strādāt Pārdaugavas sporta skolā par treneriem. Un spēlēt “Prizmas” komandā virslīgā. Maksims Širokovs nu ir treneris IHS (arī “Prizmas”/”Pārdaugavas” paspārnē), bet 1983. gadagājuma labākais uzbrucējs Armands Bērziņš šogad mēģinās hokeja spēlēšanu apvienot ar darbu starptautiskajā pārvadājumu firmā “Prizma”.

“Nē, mēs nemēģinām kopēt “Kurbadu”, bet kaut kāda līdzība ir,” uz manu vaicājumu, vai “Prizmas” saimnieki Paulis Dzindulis un Aivars Kārkliņš nav iecerējuši hokeja laukumos pārspēt Andi Pikānu. “Bet divdesmito sezonu gribam aizvadīt cienīgi. Lai par mums nerunā tikai kā par sestā un septītā kalibra komandu.”

Par diviem ievadā pieminētajiem eksdinamiešiem Pujacu un Jerofejevu vēl skaidrības nav – abi tomēr met acis uz ārzemēm. Tāpat kā vārtsargs Jānis Auziņš. Bet visticamāk, ka visi trīs sezonu uzsāks “Prizmā”. Vasarā pie Miļuna trenējās arī Roberts Jekimovs, bija cerības noturēt Ričardu Birziņu, bet... “Ar mums trenējas arī Māris Jass, bet viņš pagaidām tikai uzņem formu...” skaidro Miļuns. Kad kārtējo reizi stāstu Miļunam, ka 2014. gadā viens no galvenajiem uzvaras faktoriem pār “Kurbadu” bija tas, ka viņi bijas trīs treneri (arī Gundars Gailis, Gints Bikars), bet Aigars Cipruss pretējā frontē turējās viens, Ēriks man piekrīt, bet... Bikars vairs nestrādāšot par treneri. Vismaz kādu laiciņu. Bizness, turnīru organizēšana paēnm pārāk daudz laika, taču Ginta vieta “Prizmā” tukša nepalikšot. Bet amerikāņu vārstargs Raians Malinovskis (1989.), kurš arī grasās spēlēt “Prizmā”, sevi uzturēšot pats.

Eh, laikam jau rudeņos tā vienmēr šķiet, ka pa vasaru visi kļuvuši stiprāki. Arī “Prizma”.
“Prizma”

No pērnā gada+atnākuši-aizgājuši
v Lūsiņšv Malinovskis (ASV)v Zakrevskis (Liepāja)
a Arturs Apfelbaumsv Auziņš (“Orlik”/Polija)a Apelis (“Dinaburg”)
a Juris Bērziņša M. Širokovs (“Corona”/Rumānija)a Brakšs
a Ķuzisa Pujacs (? “Dinamo”)a Lāns (“Lido”)
a Treimanisa Jerofejevs (? “Dinamo”)a Ruģelis
a Jēkabs Bērziņša Apsītis (“Mogo”)a Seļickis (Zell am See/Alpi)
u Valters Apfelbaumsu Arm. Bērziņš (Duisburga/Vācija-3)u Blažko (“Progress”/Glazova)
u Baburinsu A. Širokovs (“Mogo”)u Galsons (“Lido”)
u Smirnovsu Brahmanis (“Gomeļ”/Baltkrievija)u Ķirsis
u Beizaksu Pečura (Strasbūra/Francija)u Krastiņš
u Liepau Miks Komuls (“Mārupe”)u Minajevs
u Bisenieksa Kuprijenkou H. Podziņš
u Tiltiņšu Popens
u K. Riekstiņšu Šlikovs
u Grīnbergsu Zelts (?)

“Prizma” 20 gados

Sezonakomandu skaits virslīgāčempions"Prizmas" vieta
1998/9971. “NIK'S-Brih“7. “Prizma”
1999/0071. “LM“7. “Prizma“
2000/0171. “Rīga 2000“4. “Prizma”
2001/0261. “LM“5. “Prizma”
2002/0361. “LM“-
2003/0491. “Rīga 2000“7. “Prizma”
2004/0581. “Rīga 2000“-
2005/0671. “Rīga 2000“-
2006/0761. “Rīga 2000“-
2007/0871. “LM“-
2008/0912 (8+4)1. “LM“10. “Prizma”
2009/1081. “Di/Juniors“-
2010/11101. “LM”7. “Prizma”
2011/12101. “LM”7. “Prizma”
2012/1381. “SMSCredit“6. “Prizma”
2013/1461. “Prizma”
2014/1571. “Mogo”4. “Prizma”
2015/1671. Liepāja4. “Prizma”
2016/1771. “Kurbads“6. “Prizma”
2017/1861. “Kurbads”6. “Prizma”

P. S. Ja pēdējā tabulā kāda neprecizitāte, labojiet. Latvijas čempionātu noslēguma tabulas vismaz dažos gados ir... labi noslēptas.


Virtuālās realitātes varoņi - Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs. Foto: Reuters/Scanpix
21

Matulis prāto par attālinātu līdzjušanu un lielo sporta kā tādu

Mana sporta līdzjutēja jaunība pagāja padomju laikos, kad Latvijas TV translēja lielāko daļu no mūsu sporta spēļu komandu spēlēm, bet, protams, ne pilnīgi visas. Kopš 1973. gada rudens biju itin cītīgs “Dinamo” hokeja, “Radiotehniķa” volejbola, VEF un TTT basketbola, “Celtnieka” handbola un “Daugavas” futbola spēļu apmeklētājiem. Dažkārt, lai tiktu uz VEF spēlēm “Daugavas” sporta namā, bija jāpastāv rindā pēc biļetēm, bet iesākumā biļetes uz “Dinamo” spēlēm pārsvarā pirku no rokas. Svētdienās, kad tirgoja atlikušās stāvvietas Sporta pilī, tās pazuda pusstundas laikā, tāpēc drošāks un racionālāks bija variants kādu stundu pirms spēles “ganīties” “Bērnu pasaules” rajonā, kur par pieckārtīgu uzcenojumu – pieciem rubļiem – kāds spekulants noteikti pārdeva “lieko” biļeti. Piecu studiju gadu laikā bija tikai viens gadījums – kāda spēle ar ACSK, kad netiku pilī uz spēles sākumu. Jo neviens biļeti nepārdeva pat par cēneri...
"Dinamo" virsvadonis Ģirts Ankipāns nu jau ierastā pozā. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
8

Kaut ātrāk pienāktu marts... bez “Dinamo”

Vēl četras mājas spēles Rīgā, tikpat Tālajos Austrumos un pati sūdīgākā Rīgas “Dinamo” sezona būs beigusies. Ja nenotiktu izmisīgā cīņa ar Minskas “Dinamo” par pašu pēdējo vietu visā KHL, varētu jau mest arī dvieli ringā, lai puikas beidz šo izrādi, kas, kā no malas šķiet, viņiem pašiem sen noriebusies. Tur tiešām vajag “talantu”, lai pusotru (!!!) spēli jeb 45 vairākuma iespējas nomuļļātu bez vārtu guvuma.
Bobs Hārtlijs. Foto: www.hawk.ru
2

Miljonāri arī KHL spēlē vislabāk

Jau kopš 2008. gada rudens KHL runā, ka kaut kad varētu tikt publiskoti spēlētāju algu saraksti, taču šī tēma joprojām ir tabu. It kā Krievijas bandīti perfekti nezinātu, cik kurš hokejists pelna! Laiku pa laikam notiek datu noplūde, kaut normāli būtu, ja arī jebkurš hokeja fans varētu salīdzināt spēlētaja algas ar laukumā padarīto. Jo arī Latvijā cilvēki itin bieži uzstāj, ka pat "Dinamo" spēlētājiem maksā par daudz... Kaut salīdzinot ar KHL oligarhiem, tā ir gandrīz sīknauda.