• LHF sporta direktors Buncis par airiem un "Arēnu Rīga", "Donbass" un Kanādas izlasi
  LHF sporta direktors Buncis par airiem un "Arēnu Rīga", "Donbass" un Kanādas izlasi
  Latvijas Hokeja federācijas sporta direktors Edgars Buncis ir no klusajiem ūdeņiem. Nu jau pusotru gadu strādā Hokeja federācijā, bet pat ne visi hokeja žurnālisti viņu zina. Jo Edgars pats uz tribīni ar karogu rokās neskrien. Kā jau Jelgavas puika nav varējis paiet garām smaiļošanai, bijis pat medaļniekos pasaules junioru čempionātā. Šajos laikos droši vien būtu aizairējis pat uz olimpiskajām spēlēm, bet 1994. gadā naudas bija tik, cik bija – praktiski tās nebija.

  29 gadu vecumā kļuvis par “Arēnas Rīga” direktoru. Pēc sludinājuma “Dienā”... Septiņus gadus direktorējis, nonāca Doņeckā (2012/2013), tur kā “Donbasa” kluba ģenerāldirektors atbildot par “Donbasa” meistariem, junioriem un akadēmiju. Vēl sportojot, centies studēt fizmatos Latvijas Universitātē... Studējis arī RTU, LLU un RISEBA.

  2016. gada rudenī bijis Viestura Koziola komandā, kas organzēja Kirova Lipmana gāšanu. Un nu jau sen līdz ausīm ir iekšā hokejā, ko pārzina varbūt pat labāk nekā bijušie hokejisti. Arī kā spēlētāja tēvs, kurš izaudzinājis Filipu Bunci līdz spēlēšanai Amerikas studentu līgā (NCAA). Janvāra vidus – beigas sporta direktoram Buncim paiet, lai organizētu... Kanādas olimpiskās izlases treniņnometni Rīgā. Kā pats par sevi smej – multifunkcionāls sportists.

  Sarunas garums: 61 minūte.

  Bezmaksas fragments: Edgars Buncis par saviem pienākumiem LHF sporta...
 • Miļuns slavē... federāciju, treneri Zirni, vārtsargu Grigalu un aizsardzību
  Miļuns slavē... federāciju, treneri Zirni, vārtsargu Grigalu un aizsardzību
  Hokeja trenerim Ērikam Miļunam ir ļoti interesants liktenis. Agrā jaunībā - "Latvijas bērza-67" komandā viņš it tā bija Artura Irbes ēnā. Toties, strādājot par treneri, Miļuns ir bijis pirmias, pēc kura darba pasaules junioru čempionātos Latvijas hokeju iepazina Teds Nolans un Bobs Hārtlijs. Praktiski jau arī Kārlis Zirnis, bet viņš tomēr Latvijas hokeju jau zin;aja pirms tam, kad 2012. gada junioru čempionātā bija izpalīgs mūsu izlasei. Miļuns ir treneris, kurš Latvijā vislabāk pārzina jauniešu (U-18, U-20) hokeju. Nu jau vairākas vasaras mūsu jaunie ārzemnieki trenējas pie viņa. Četros U-18 PČ Miļuns bijis galvenais treneris, vienā - palīgs, U-20 bilance - divas reizes galvenais, trīskārt - palīgs, kā arī bija galvenā trenera Haralda Vasiļjeva palīgs olimpiskajā kavlaifikācijā. Šoreiz vairāk runājām tieši par jauniešu hokeju, nepaejot garām tam, ka Latvijā sāk trūkt metošu uzbrucēju.

  Sarunas garums: 62 minūtes.
 • Zirnis par U-20 izlasi un latviešu kautrību, Kirovu un NAHL
  Zirnis par U-20 izlasi un latviešu kautrību, Kirovu un NAHL
  Kārlis Zirnis Amerikā - Alabamas/Hantsvilas universitātē četrus gadus par amerikāņu naudu studēja starptautisko biznesu. Lai pēc tam saprastu, ka bizness nav viņam domāts, bet sirds ir hokejā. Nu jau otro sezonu Zirnis ir ASV otrās spēcīgākās junioru līgas - NAHL - kluba galvenais treneris. Latvijas nacionālajā izlasē bijis palīgs Tedam Nolanam un Aleksandram Beļavskim, Leonīdam Beresņevam un Bobam Hārtlijam, U-20 izlasē asistējis Ģirtam Ankipānam un Ērikam Miļunam. Nu pienācis pirmais pasaules junioru čempionāts kā pašam galvenākajam U-20 izlasē. Savulaik (2011) Kanādā Zirnis pats pieteicies būt par Latvijas U-20 komandas izpalīgu, uzreiz nonākot izlašu apritē. 2012. gada pasaules čempionātā Helsinkos, zaudējot Austrijai, pēc otrās trešdaļas to gadu LHF prezidents Kirovs Lipmans atlaidis gan Zirni, gan Tedu Nolanu un Tomu Kūlenu. Nesaprotot, ko Lipmans latviski teicis, Kūlens pēc atlaišanas paspiedis viņam roku... Ar savu 20 gadu pieredzi ASV hokejā Zirnis šobrīd ir tāds kā tilts starp Latvijas hokeju un ASV. Veiksmi pasaules junioru čempionātā!

  Sarunas garums: 64 minūtes.

  Bezmaksas fragments: Zirnis par Lipmana izdarībām Helsinkos: Tikām...
 • Staģis par trīssoli, ledus laikmetu Rīgā, augstlēcēju Vējoni un bedri vieglatlētikā
  Staģis par trīssoli, ledus laikmetu Rīgā, augstlēcēju Vējoni un bedri vieglatlētikā
  Latvijas vieglatlētikas statistiķi Andri Staģi draugi sauc arī par... Krišjāni Baronu. Kurš vairāk par pusgadsimtu vāc un apkopo Latvijas vieglatlētu rezultātus. Darbs ļoti piņķerīgs, taču Andrim tuvs. Pats bijis Latvijas izlasē kā vesera un diska metējs, trīssoļlēcējs, tāllēcējs un desmitcīņnieks. Un viņam sāp sirds par... bedri Latvijas vieglatlētikā. Ja pirmie numuri katrā disciplīnā vēl ir daudz maz līmenī, tad labākā desmitnieka beigās mūsu vieglatlētika spērusi lielu soli atpakaļ. Tā vienā no vieglatlētikas pamatdisciplīnām - augstlēkšanā - šajā sezonā Latvijā tikai četri jaunekļi lēkuši augstāk par diviem metriem. Pirms 40 gadiem (1977) tādu bijis 20... Un šāda situācija ir gandrīz lielākajā daļā vieglatlētikas disciplīnu. Jo Rīgā, kas agrāk vienmēr bijusi mūsu vieglatlētikas citadele, nav stadionu, kur sacensties un kur normāli trenēties. 26 gadus dzīvojot neatkarīgā valstī. Vai jaunajai Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentei Inetai Radevičai izdosies situāciju mainīt?

  Latvijas vieglatlētikas 120 gadadienā pozitīvais ir tas, ka dienasgaismu ieraudzījusi grāmata "Latvijas vieglatlētikas vēsture, 1944-1991", kas "Jumavas" izdevniecībā pagājušajā nedēļā bijusi otrā pieprasītākā prece... Uz 700 lpp.

  Sarunas garums: 56 minūtes.
 • Grabovskis par Bauri un Kolumbu, "Dinamo-67/68" bedri un mūsdienu bardaku
  Grabovskis par Bauri un Kolumbu, "Dinamo-67/68" bedri un mūsdienu bardaku(1)
  Bijušais Rīgas "Dinamo" galvenais treneris (1977.-1980., 1989.-1991.) Ēvalds Grabovskis noteikti ir Latvijas hokeja spēcīgākais ideologs. Kurš šodienas "Dinamo" ir... piedzīvojis pats kā vecā "Dinamo" aizsargs, Staņislava Motla otrajā sezonā Rīgā, kad "atkal nokavēta spēles beigu ofensīva", "kad pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem komandu pārņem apātija..." Kad spēlētāji, runājot Viktora Tihonova vārdiem, nav gatavi "uzkāpt sev uz rīkles."Tehnikā, zināšanās un gudrībā mēs esam topā, bet bez rakstura... Vienmēr zaudējot izšķirošo spēli! KHL un "Dinamo" mums ir jau desmito gadu, bet bez sistēmas - bez fārmkluba un jauno spēlētāju audzināšanas sistēmas. Būtībā - laiva, kuras galvenais mērķis ir tikai peldēt... Par to un daudz ko citu šajā sarunā.

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Koba Jass par Nolanu un Krosbiju, lokanību hokejā un dzīvē
  Koba Jass par Nolanu un Krosbiju, lokanību hokejā un dzīvē(2)
  Ja Koba Jass neprastu spēlēt hokeju, viņš noteikti varētu strādāt par tamadu vai vismaz piedalīties stāstnieku konkursos. Mācoties Rīgas Angļu ģimnāzijā, viņš bijis gandrīz teicamnieks! Kobas hokeja dzīve tiešām ir raiba kā dzeņa vēders, un Koba pats jokojot smejas, ka viņam jau tīkot mainīt zirgus, tfu, komandas. Jo Latvijā taču visi viņu uzskatot par čigānu, kaut viņā gruzīnu asiņu ir pat vairāk - puse. Šis Jass ir isteikts lomas spēlētājs. Vismaz hokejā. Kur visu dara ar sirdi un komandas labā gatavs izdarīt visu. To pierādot Soču olimpiskajās spēlēs un četros pasaules čempionātos.

  Sarunas garums: 56 minūtes
 • Haralds Vasiļjevs par principiem un baušļiem, "Zemgali" un Ameriku
  Haralds Vasiļjevs par principiem un baušļiem, "Zemgali" un Ameriku
  Treneris Haralds Vasiļjevs pērn vismaz divas reizes mūs pārsteidza. Augusta beigās trīs dienas pirms olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra uzņemoties Latvijas izlases vadīšanu. Pietrūka vienas ripas... Toties Latvijas čempionātā viņš ar "Zemgali" ļoti ilgi bija zirgā un pavisam maz pietrūka, lai jelgavnieki, kas nebūtu nebija superblice, spēlētu par zelta medaļām. Katrā ziņā viņa atgriešanās latvju hokeja pīļu dīķi vērtējama visnotaļ pozitīvi. Jo Vasiļjevs itin bieži pasaka to, ko domā un kas viņam pašam nebūt nav izdevīgi. Kā pirms slavenā 2000. gada pasaules čempionāta, vietu izlases vārtos piedāvājot... Kirovam Lipmanam. Šerps cilvēks.

  Sarunas garums: 55 minūtes
 • Jēkabs Rēdlihs par Bostonu, "Dinamo", letiņu hokeju un Miķeļa alu
  Jēkabs Rēdlihs par Bostonu, "Dinamo", letiņu hokeju un Miķeļa alu(1)
  Jau tajos laikos, kad vēl nebija formulēta Aigara Kalvīša hokeja teorija, ka latviešiem ar ripas spēli jātiek Amerikas univerisitātēs, Jēkabs Rēdlihs 19 gadu vecumā devās uz Ņujorku. Lai, izvadājot ar automašīnu picas, varētu spēlēt hokeju un tikt universitātē. Bostonā četros gados izstudējis "cilvēka kustību", Jēkabs centās tikt NHL tuvumā, bet... laikam jau hokeja dievs tā nebija lēmis. Taču nule "Dinamo" spēlēt beigušais aizsargs turpina mācīties - mūsu Sporta akadēmijā. Un trenē "Lido-2001" puikas. Joprojām katru rītu trenējas arī pats un spēlē "Kurbadā". Pēc Jēkaba domām hokejs esot pārliecības spēle. Un, protams, raksturu cīņa. Ko aizsardzības stila aizsargs Jēkabs Rēdlihs parādīja arī tajā slavenjā mačā ar SKA pirms sešiem gadiem. Zina naudas vērtību, jo arī viņa karjerā bijis septiņu mēnešu bezalgas tuksnesis pirms dažiem gadiem. Izskatās, ka te aug viens pamatīgs latvju hokeja treneris. Veiksmi darbā!

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Kapteinis Širokovs par Ozoliņu un "Dinamo", gēniem un Ivčenko
  Kapteinis Širokovs par Ozoliņu un "Dinamo", gēniem un Ivčenko
  Rīgas “Dinamo” pirmais kapteinis Aleksejs Širokovs ir unikāls hokejists Latvijas hokeja daudzkrāsainā paletē: spēlējis trijos pasaules U-18 čempionātos, trijos U-20 čempionātos, desmit pasaules čempionātos un Vankūveras olimpiskajās spēlēs. 36 gadu vecumā sāks savu 21. sezonu! Spēlējis Krievijā, Itālijā, Somijā, Čehijā, Šveicē, Baltkrievijā, Kazahstānā. Trijos klubos – Žlobinas “Metallurg”, Rīgas “Dinamo” un Almetjevskas “Ņeftjaņik” bijis kapteinis. Savā domāšanā un dzīvē diezgan neatkarīgs cilvēks. Viens no talantīgā “Dinamo-81”, taču pats sevi vienmēr uzskatījis nevis par talantu, bet darba hokejistu. Varbūt tāpēc arī 2006. gada pasaules čempionātā Rīgā treneris Pjotrs Vorobjovs viņu nosauca starp Latvijas izlases Top-3 spēlētājiem. Nu Rīgā atgriezies pavisam. Jo grib mācīties LSPA, lai kļūtu par treneri, pie viena Latvijas izlasei audzinot arī savu dēlu. Ja nekas būtiski nemainīsies, tad tuvāko divu sezonu laikā Aleksejs būs gan students, gan “Mogo” spēlētājs.

  Sarunas garums: 66 minūtes
 • Kivlenieks par Kolumbusu, bosu Zirni, treneri Klarku un Ameriku
  Kivlenieks par Kolumbusu, bosu Zirni, treneri Klarku un Ameriku(2)
  Līdz pagājušai sezonai latviešu hokeja vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks pat Latvijā nebija pietiekami zināms. Nu spēlē puika Amerikas otrajā spēcīgākajā junioru līgā (NAHL), vai mazums mums tādu. Taču Matīsa gadījums tomēr ir īpašs - šo sezonu viņš jau pabeidza ASV stiprākajā junioru līgā (USHL), pa ceļam kļūstot arī par visas līgas labāko vārtsargu un labāko spēlētāju. Amerikas hokejā uz to skatās pastiprināti - kā tu progresē. 16 gadus vecais Matīss savu Amerikas iekarošanu sāka ar Minesotas junioru līgu, kuru Latvijā daudzi pat nezina, progresēja - tika augstāk un nu jau noslēdzis triju gadu līgumu ar NHL klubu Kolumbusas "Blue Jackets". No neglītā pīlēna par gulbi? Neskriesim notikumiem pa priekšu, ko nedara arī Kivlenieks - novēlēsim, lai viņš turpina progresēt un attīsta sevi vienā no labākajām vārtsargu sistēmām Kolumbusā pie Iana Klarka. Šā vai tā, bet Matīsam priekšā NHL klubā ir divi ļoti spēcīgi vārtsargi (Bobrovskis, Korpisalo), bet sistēmā un laikam jau mazliet priekšā arī Elvis Merzļikins. Taču puika ir ļoti mērķtiecīgs un apņēmīgs, pat apmēram triju gadu vecumā pieprasot vecākiem, ka grib trenēties hokejā. Lai izdodas!

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Māris Gailis par skriešanas jēgu, sarkanvīnu, Mazzālīti, Zatopeku un Co
  Māris Gailis par skriešanas jēgu, sarkanvīnu, Mazzālīti, Zatopeku un Co(1)
  Ja Māris Gailis (1938) pērn startētu Latvijas čempionātā vieglatlētikā, tad viņš ar saviem personīgajiem rekordiem 5000 m (14:46,8) un 10 000 m (28:59,4), kas sasniegti 1970. un 1968. gadā, arī pēc gandrīz 50 gadiem būtu valsts čempions. Tik augsts septiņdesmitajos gados bija Imanta Gaiļa treniņgrupas sportiskais līmenis. 5000 m tad labākie Latvijas gargabalnieki no austrālieša Rona Klarka pasaules rekorda atpalika astoņas (Juris Grustiņš) vai 20 sekundes (M. Gailis).

  Šis Māris Gailis, kurš nav bijušais premjers, bet gan 1961. gada slavenās LVFKI (Latvijas Valsts Fiziskās Kultūras institūts) 13. grupas absolvents (visi palika sportā!) ir draugos ar skaitli 13: tik daudz Gailim ir Latvijas čempiona titulu dažādās skriešanas disciplīnās un 13 reižu viņš sasniedzis ar Latvijas rekordus. Kaut nopietni trenēties sācis tikai 18 (!) gadu vecumā. Mīļākā distance - 1500 m (jo klasika!). Vairāk nekā 40 gadus strādājis LVFKI (LSPA) Vieglatlētikas katedrā un šķiet, ka par skriešanu zina visu. Bijis PSRS izlasē, taču sacensībās to oficiāli nav darījis. Kaut skrējējs bijis varenlabs: 1967. gada ziemā tolaik itin modernajā Rīgas Sporta manēžā 3000 m distancē uzvarējis pat iepriekšējās vasaras Eiropas čempionu Lajošu Mečiru!

  Sarunas garums: 67 minūtes
 • Džeriņš par lauztām rokām, spēlēt prieku, čehu hokeju un "Dinamo"
  Džeriņš par lauztām rokām, spēlēt prieku, čehu hokeju un "Dinamo"(1)
  Par Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Andri Džeriņu var teikt tāpat kā šķirtie lauleņi par savām bijušajām sievām. Proti, pirmās vai otrās sievas plusus iespējams novērtēt tikai tad, kad trešā gadījusies īsta ragana. Septiņas sezonas spēlējot "Dinamo", par mainu Meija - Džeriņš - Bukarts itin bieži bija dzirdams: eh, ko no viņi! Mūžīgi trešie! Kam gan viņi bez "Dinamo" vēl vajadzīgi. Pērnvasar izrādījās, ka čehu virslīgas klubam no Hradeckrālovas Džera tik ļoti vajadzīgs, ka kluba galvenais treneris Vaclavs Sikora (eks SKA) uz Latviju zvanīja arī pats...

  Piecus pasaules čempionātus pēc kārtas neiemetot nevienu ripu pretinieku vārtos, arī sestajā (2015) Andris vispirms aizmeta garām tukšiem vārtiem, lai pēc tam savu pirmo ripu iemestu mačā pret Šveici. Pēdējos trijos pasaules čempionātos Džeriņš jau bijis Latvijas izlases labākās maiņas centrs. Ar Daugaviņu un Dārziņu, Miķeli Rēdlihu un Robertu Bukartu, Daugaviņu un Bukartu, Ķelnē kļūstot par izlases rezultatīvāko spēlētāju (4+1). Trenējies pie daudziem speciālistiem, Andris vislielāko paldies saka Aiviekstes skolas matemātikas skolotājam Aivaram Sinelam, kurš iepazīstinājis ar hokeju. Motto: labāk nāciet pie manis un pasvīstiet, nekā autobusa pieturā dzerat divlitrenes. Cits Aivars - Skudra ("Latvijas bērzs/Prizma-88") devis hokeja mīlestību un spēles prieku. Bilstot, lai puikas pārāk nesadomājoties. Ja no viņa komandas divi spēlēšot Latvijas izlasē, tas būšot daudz. Iznāca trīs - Džeriņš, Cibuļskis un Kulda. Bet provokators vārtpriekšā gan viņš neesot, tikai mazliet pats uzkurinot sevi.

  Sarunas garums: 71 minūtes
 • Jaks par pārliecību hokejā, studijām Amerikā, Tambijevu, Hārtliju un Nolanu
  Jaks par pārliecību hokejā, studijām Amerikā, Tambijevu, Hārtliju un Nolanu(1)
  Jūs varbūt neticēsiet, bet American Int'l College (Amerikas Starptautiskās koledžas, Springfīlda) 2. kursa students Jānis Jaks knapi pabeidza 6. klasi Iecavas vidusskolā... Tikai mammai apsolot, ka ies prom uz citu skolu, dažos mācību priekšmetos saliktas apmierinošas atzīmes. Toties Rīgas Itas Kazakevičas Poļu vidusskolu viņš beidzis ar vidējo atzīmi - 7,6.

  Jāņa piemērs ir unikāls arī hokejā: 2013. gada decembrī netiekot uz pasaules junioru čempionātu, viņš grasījies jau slidas kārt vadzī... Lai pēc nepilna pusgada spēlētu Latvijas nacionālajā izlasē pasaules čempionātā Minskā. Un pēc tam - divas sezonas ASV otrajā spēcīgākajā junioru līgā (NAHL). Tur nopelnot hokejista stipendiju studēšanai un spēlēšanai NCAA. Ar domu par NHL. Un mammas gatavoto auksto zupu. Bez latviešu alus Amerikā viņš varot iztikt, bet šajos Jāņos varbūt kādus divus Valmiermuižas alus izdzeršot. Lai labi garšo! Un ne tikai Jāņiem.

  Sarunas garums: 69 minūtes
 • Rihards Bukarts par tēvu Ralfu, Stupinu, Tambijevu un NHL sapni
  Rihards Bukarts par tēvu Ralfu, Stupinu, Tambijevu un NHL sapni(3)
  Rihards Bukarts ir viens no šā pavasara Latvijas hokeja izlases spilgtākajiem atklājumiem. Lielā brāļa Roberta lielākais fans - savulaik skatījies pilnīgi visas brāļa spēles un pirmo golu Latvijas izlasē iemetis no brāļa piespēles. Kas gan var būt vēl skaistāk? Atšķirībā no pragmatiskā un varbūt mazliet lēnīgā Roberta pats sevi sauc par trako brāli, kuram minūtes laikā emocijas var mainīties no +100 līdz - 100. Tiešām trakais Bukarts, jo vairāk par visu grib spēlēt NHL.

  No trīs četru gadu vecuma uz ledus katru (!) dienu, tēvam piederošajā "Daugavas" stadiona hallē. Skolojies pie daudziem treneriem, bet Leonīdu Tambijevu uzskata par pašu godīgāko treneri pasaulē. Kā jaunais spēlētājs audzis arī Rīgas čempionātā, kur, spēlējot kopā ar Ronaldu Cinku, mačā pret "Hanzu" (13:12) piedalījies visos 13 vārtu guvumos (7+6). Ļoti atvērts un simpātisks jauns cilvēks, kurš daudz nedomā, ko citi par viņu domās, pie izdevības uzdziedot arī par visapkārt esošo zemeņu lauku. Kā jau jūrmalnieks...

  Sarunas garums: 64 minūtes
 • Cibuļskis par rutīnu hokejā, Hārtlija alu, Džeriņa nūjām un savu lietderību
  Cibuļskis par rutīnu hokejā, Hārtlija alu, Džeriņa nūjām un savu lietderību(1)
  Latvijā dažam labam "dīvāna trenerim" šķiet, ka "Dinamo" latviešu hokejistiem ir kā siltumnīca. Oskars Cibuļskis šajā "siltumnīcā" nostrādājis astoņus gadus. Pats bilstot, ka sezonas laikā viss aiziet rutīnā - spēle, treniņš, ēšana, gulēšana, pārlidojums uz nākamo pilsētu. Kad ar abām meitām un sievu sazinās caur Skype, īsziņām vai telefona zvanu. Un tāpēc nav brīnums, ka gadu vecā meitiņa Marta Oskaru vēl nesauc par tēti, bet tikai - atā, atā... Jo tētis visu laiku dodas kaut kur prom. Pusi dzīves komandējumā! Bet nemaina klubus kā zeķes. Abi kopā iesmejam, ka Osim karjerā lielākais panākums bijis Nadezhda Cup Best Defender. Arī Latvijas hokeja izlasē varot viens pasmieties par otru, neraugoties uz vecumu un pieredzi. Ja nopietni: pērn Maskavā Leonīds Beresņevs un šogad Ķelnē Bobs Hārtlijs Cibuļski nosauca starp trijiem labākajiem mūsu komandā. No Hārtlija Osis iemācījies, ka hokeja laukumā aizsargam vienmēr jābūt kustībā. Un tāds nu Cibuļskis ir.

  Intervijas fragments bez maksas: Cibuļskis: "Spēka pietika, bet ir spēles, kuras...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Ābols par izlasi Ķelnē, Hārtlija lomu un latviešu spēlētāju psiholoģiju
  Ābols par izlasi Ķelnē, Hārtlija lomu un latviešu spēlētāju psiholoģiju(5)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa un Jāņa Celmiņa sarunu ar Latvijas hokeja izlases treneri Arti Ābolu. Sarunas laikā vīri runā par Latvijas izlases parādīto sniegumu pasaules čempionātā Ķelnē, Latvijas izlases galveno treneri Bobu Hārtliju, latviešu hokejisti psiholoģiju un domāšanu, kā arī izlases taktiskajiem risinājumiem.

  Intervijas fragments bez maksas: Ābols: "Hārtlijs katru spēlētāju vērtēja pats"

  Sarunas garums: 65 minūtes
 • Vasiļonoks par "Liepājas metalurgu", vārtsargu dzīvi, Kanādu un nakts bāriem
  Vasiļonoks par "Liepājas metalurgu", vārtsargu dzīvi, Kanādu un nakts bāriem(2)
  Mihails Vasiļonoks ir unikāls cilvēks Latvijas hokejā. Hokeju spēlēt sācis tikai 15 gadu vecumā, bet "Dinamo" meistaros nospēlējis 19 sezonas! Vairāk nekā jebkurš cits mūsu hokejists. 1998. gadā bija viens no tiem rīdziniekiem, kurš sāka celt Liepājas hokeja piramīdu Nu jau deviņpadsmito gadu liepājnieks,. Dīvaini, bet jaunajā Liepājas klubā Vasiļonoks izrādījās ne tikai lieks, bet viņu pat nelaida uz ledus trenēt jaunos vārtsargus... Nonsens! Sportu mīlošs cilvēks. 1977. gadā, kad "Dinamo" bija tuvu bronzas medaļām, Miša pret galvenajiem konkurentiem "Traktor" Čeļabinskā ielaida ļoti stulbu golu, un komanda zaudēja. Miša pēc tam naktī par to raudājis... Bijis PSRS izlases trešais vārtsargs 1976. gada "Kanādas kausā", trešais vārtsargs arī 1977. gada pasaules čempionātā. Joprojām pārdzīvo par hokeju un vārtsargiem. Uzskatāms par Jāņa Kalniņa hokeja krusttēvu.

  Sarunas garums: 67 minūtes
 • Mariss Andersons par Hārtliju un Tihonovu, Jurzinovu un asarām hokejā
  Mariss Andersons par Hārtliju un Tihonovu, Jurzinovu un asarām hokejā(4)
  Kolēģis Mariss Andersons pirmo rakstu par hokeju uzrakstījis pirms 41 (!) gada, 1976. gadā debitējot "Sportā". Pēc trim gadiem (1979) kā žurnālists debitējis pasaules čempionātā Maskavā. Strādājis gandrīz 30 pasaules čempionātos un 7 olimpiskajās spēlēs. Komentējis visdažādākos sporta veidus, arī vingrošanu un ātrslidošanu. Ar padomju laika redzamāko sporta komentētāju Nikolaju Ozerovu iepazinies, aplejot viņu ar kafiju. Netīšām, protams. 21. aprīlī manam draugam un ripu kolēģim - 60. Sveiciens svētkos! Veselību un vēl daudz ripu ( ne jau aptiekā pirkto)!

  Sarunas garums: 65 minūtes
 • Toms Hartmanis par "Kurbadu" un Pikānu, pusprofesionāļiem un dzīvi ar hokeju
  Toms Hartmanis par "Kurbadu" un Pikānu, pusprofesionāļiem un dzīvi ar hokeju(3)
  Liepājnieks Toms Hartmanis ir viens no retajiem Latvijas hokejistiem, kurš spēlējis Zviedrijas junioru superelitē. Kur neviens par skaistām acīm laukumā vien netiek laists. Trenēties hokejā sācis tikai 11 gadu vecumā, kad Liepājā uzcelta ledus halle. Ja neskaita slidināšanos uz Liepājas ezera. Spēlējis Anglijā un Kazahstānā, ar piecām spēlēm Rīgas "Dinamo" un divām Latvijas izlasē. Paralēli hokejam strādā par loģistikas speciālistu autopārvadātāju firmā "Kurbads". Bijis un joprojām ir viens no Latvijas ātrākajiem spēlētājiem. Pēdējā Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu vērtīigākais hokejists. Patīkams jauns cilvēks.

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Ierasti emocionāli... Kvēps par Balderi un Kandavu, Tihonovu un Hārtliju
  Ierasti emocionāli... Kvēps par Balderi un Kandavu, Tihonovu un Hārtliju(6)
  Hokeja doks Jānis Kvēps pats hokeju spēlējis tikai Cesvainē uz dīķa, uz mākslīgā ledus slidās kāpis tikai divas reizes. Un jau pirmajā reizē dabūjis ar ripu pa krūtīm! Toties aiz apmales kā ārsts strādājis 50 gadus! Kopš 1967. gada 21. janvāra. Principā caur doka rokām izgājis viss pēdējo piecdesmit gadu Latvijas hokejs. Arī fantastiskais 5:4 pret Baltkrieviju ceļā uz Turīnu. Arī 8:0 pret Vāciju 1997. gada pasaules čempionātā Tamperē. Un, protams, 1988. gada sudraba medaļas PSRS čempionātā, kad visu Savienību spridzināja Artūrs Irbe. Savulaik dziedājis krogā "Astorijā", mīl dzīvi un visu dzīvo, savās mājās Katlakalnā uzturot 21 (!!) kaķi.

  Intervijas fragments bez maksas: Kvēps: "Hokeja Dievs mums bieži stāvējis klāt"

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Ansons par soģu lomu hokejā, pārliecību, komunikāciju un "dīvāna tiesnešiem"
  Ansons par soģu lomu hokejā, pārliecību, komunikāciju un "dīvāna tiesnešiem"(2)
  31 gadu vecais Andris Ansons ir Latvijas hokeja uzlēcošā zvaigzne. Kā galvenais tiesnesis. Aizvadītajā sezonā 39 mačos bijis viens no KHL galvenajiem tiesnešiem. Tiesājis U-18 un U-20 pasaules čempionātus elites grupā, pošas uz Kijevu, uz PČ 1. divīzijā. Līdz tam gan Ansonam vēl būs jātiek galā ar Latvijas čempionāta pusfinālu un finālu. Andris pats sevi sauc par taisnīgo tiesnesi.

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Ventspilnieks Balinskis par ripām un Augsburgu, "Dinamo" un Ozoliņu
  Ventspilnieks Balinskis par ripām un Augsburgu, "Dinamo" un Ozoliņu(2)
  Nepilnu 21 gadu vecais Uvis Jānis Balinskis ir pirmais Ventspilī izaugušais hokejists. Sanda Ozoliņa fans kopš bērnības... Rīgas "Dinamo" šajā sezonā iekļāvies tik organiski, it kā visu mūžu tur būtu spēlējis, sezonu pabeidzot pirmajā aizsargu pārī ar Oskaru Cibuļski. Nu ļoti hokeju mīlošs puisis! Lai spēlētu hokeju, 17 gadu vecumā kopā ar draugu rakstījuši vēstules uz Augsburgu, kur uzņemti komandā, hokeja spēlēšanai naudu pelnot, strādājot pastā. Un trenējoties DEL komandā. Tāpat kā Ozoliņš, spēlēt sācis kā uzbrucējs un nu šo trumpi izmanto gandrīz tikpat labi kā Ozo. Dažs "Dinamo" uzbrucējs visā sezonā nav iedabūjis nevienu ripu vārtos, Balinskis, nospēlējot tikai 21 maču KHL, guvis divus vārtus. Viens otrs jaunais ticis salīdzināts ar Ozoliņu, taču ventspilnieks Uvis var tālu tikt.

  Sarunas garums: 48 minūtes
 • Dižkareivis Bluks par hokeja draudzību, saliedēto "Kurbadu", boksu un "Dinamo bērniem"
  Dižkareivis Bluks par hokeja draudzību, saliedēto "Kurbadu", boksu un "Dinamo bērniem"(4)
  "Kurbada" kapteinis Toms Bluks ir viens no Latvijas virslīgas dinozauriem - tur spēlējis vēl pagājušajā gadsimtā. Ar trim sezonām ārpus Latvijas (Rumānija, divas - Polijā), Toms tuvojas 400 spēlēm virslīgā. Kā finansiāli labākos atzīts gadus Ogres ASK, kad ar hokeju un armiju kopā pelnījis 1500 latus mēnesī. Bijusi iespēja spēlēt Somijas SM līgā (par 800 eiro!), tāpēc izvēlējies rumāņu pilsētu Merkurju Čuku, kur maksāts trīs reizes vairāk. Toms audzis ambiciozā klubā - "Latvijas bērzs/Essamika-82" pie trenera Ginta Bisenieka, trim šīs vienības hokejistiem (J. Rēdlihs, J. Sprukts, J. Štāls) nokļūstot NHL draftā. No spēlēšanas brīvajā laikā trenē divas "Dinamo bērnu" komandas (U-14, U-12), kas abas ir vadošās savā vecuma grupā. Toms sola, ka "Kurbads" šogad būšot Latvijas čempions...

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Apsītis par hokeju pirms 50 gadiem, spēka spēli un nūjas lāpstiņu bez ieliekuma
  Apsītis par hokeju pirms 50 gadiem, spēka spēli un nūjas lāpstiņu bez ieliekuma(1)
  Latvijas hokejā vienmēr ir bijuši labi aizsargi, taču Kārlim Apsītim viņu vidū ir īpaša vieta: Kaža, latviešiem varbūt neraksturīgi, nebaidījās izpildīt spēka paņēmienus, kas tolaik bija atļauti tikai savā laukumā pusē - no sarkanās līnijas līdz saviem vārtiem. Pārsvarā pretspēlētājus ķerdams uz negatavību spēka paņēmienam. Tukumnieks Apsītis bija viens no pirmajiem latviešiem, kurš ripas vārtos no zilās līnijas meta ar šķēlienu. Armijas laikā aicināts arī uz ACSK, kur kādu brīdi arī sabijis, taču priekšā seši - pārsvarā PSRS izlases aizsargi (Raguļins, Romiševskis uc.). Bijis Tihonova pirmajā iesaukumā, taču Kažas labākie gadi pagāja laikos, kad "Daugavā", RVR un "Dinamo" treneri mainījās biežāk nekā mēneši kalendārā...

  Sarunas garums: 55 minūtes
 • Sējējs par aizvadīto sezonu, trenera arodu, naudu KHL un nākotni
  Sējējs par aizvadīto sezonu, trenera arodu, naudu KHL un nākotni(10)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa sarunu ar Rīgas "Dinamo" komandas galveno treneri Normundu Sējēju. Intervijas laikā vīri runā par aizvadīto Kontinentālās Hokeja līgas sezonu, Rīgas "Dinamo" sniegumu, veiksmēm un neveiksmēm, spēlētāju cenām līgā, Sējēja trenera pieredzi, kā arī kluba nākotni.

  Intervijas fragments bez maksas: Sējējs: "Paldies vadībai, ka pacieta mani līdz...

  Sarunas garums: 77 minūtes
 • Vilkoits par hokeja anatomiju, unikālo Indraši, leģionāra maizi un psiholoģiju
  Vilkoits par hokeja anatomiju, unikālo Indraši, leģionāra maizi un psiholoģiju(3)
  Jānis Matulis: Nezinu, kāpēc, bet Latvijā ir vismaz divi nepareizi priekšstati: ka visi jaunie ir stulbi un ka pie mums nav izglītotu treneru. Pilnīgas muļķības! Par to jau pārliecinājos rudenī, intervējot Jāni Kalniņu. Nu ļoti gaišs puika ir arī "Mogo" komandas uzbrucējs un hokeja skolas "Mogo" treneris Raimonds Vilkoits. Spēlējot hokeju dažādās pasaules malās, četrarpus gadu laikā tomēr apguvis bakalaura programmu Sporta akadēmijā un nu ir šīs augstskolas maģistrantūras students. Kuru interesē gan hokejs, gan zinātne! Kazi, vai te neaug Latvijas izlases jaunais treneris. Apmēram uz 2030. gadu...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Lukaševskis par Burē, Cicurski, Baldonieku un ripām
  Lukaševskis par Burē, Cicurski, Baldonieku un ripām(5)
  Jāņa Lukaševska (46) hokeja dzīve tiešām ir raiba kā dzeņa vēders. Uz Sporta pils ledus kopš četru gadu vecuma, kur viņu spert pirmos soļus iedrošināja Elmārs Bauris. Pēc tam talantu slīpējot Aleksandram Cicurskim, Mārim Baldoniekam un Vasilijam Tihonovam. RASMS junioru komandas (1969/1970), būtībā Latvijas junioru izlases kapteinis. Vismaz četru Latvijas zelta medaļu ieguvējs, pa pieciem sudrabiem un bronzām. 46 gadu vecumā joprojām spēlē Latvijas virslīgā. Ārpus hokeja - snūkera speciālists un Latvijas Ārpustiesas Parādu Piedzinēju asociācijas valdes priekšsēdātājs. Uh! Labāk netikties.

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Kalvītis par hokeju un Hārtliju, "Dinamo" algotņiem un jauno LHF valdi
  Kalvītis par hokeju un Hārtliju, "Dinamo" algotņiem un jauno LHF valdi(4)
  Aigars Kalvītis Latvijas Hokeja federāciju nu jau vada simts dienu, tātad, ievērojot tradīcijas politikā, varam sākt viņu arī kritizēt... Kā pats saka: dzīvē nu nonācis tādā stadijā, kad dara to, kas patīk. Un hokejs Kalvītim patīk. Tā dēļ viņš gatavs pat stāties hokeja vārtos. Ja vajag... Šobrīd pārliecināts, ka labākais hokejs tiek spēlēts Ziemeļamerikā. Tāpēc arī vadīt Latvijas izlasi aicināts Bobs Hārtlijs. Kanādietis ar hokeju sirdī.

  Sarunas garums: 46 minūtes
 • Zakreševskis par Liverpūles akadēmiju, agro specializāciju, pirmo numuru
  Zakreševskis par Liverpūles akadēmiju, agro specializāciju, pirmo numuru
  Futbola treneris Artūrs Zakreševskis pat 45 gadu vecumā vēl nav zaudējis ticību labajam un ir viens no Latvijas futbola ideālistiem. Kurš grib sakārtot futbola vidi un izaudzināt labus futbolistus. Droši vien viens no retajiem sava laika varoņiem, kurš, spēlējot Latvijas virslīgā un Latvijas izlasē, pabeidza arī augstskolu - Latvijas Universitāti. Nu jau devīto gadu strādā par treneri Jura Docenko futbola skolā "Alberts". Kā prasīja Mihaila Gorbačova ēras sākumā - ar aktīvu dzīves pozīciju un joprojām uzskata, ka "mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties" nav nepareizs uzaicinājums. Varbūt tāpēc arī redz un nebaidās runāt par visu, kas notiek futbolā - neloģiski agro specializāciju, izlasi, kas mokās starp 1. un 4. numuru, stadionu neesamību Rīgā, vecāku spiedienu uz jaunajiem futbolistiem un citām nejēdzībām.

  Sarunas garums: 68 minūtes
 • Dzierkals par ātrajiem soļiem, pasaules čempionātu, emocijām un Hārtliju
  Dzierkals par ātrajiem soļiem, pasaules čempionātu, emocijām un Hārtliju(3)
  Mārtiņam Dzierkalam vēl nav pat divdesmit, taču nu jau kādus divus gadus par viņu runā kā par nākamo latvieti, kurš spēlēs NHL. Sava spēles stila dēļ iesaukts par Spridzekli, laukumā neprognozējams gan savās kustībās, gan pieņemtajos lēmumos. Šo stilu var dēvēt arī par organizētu haosu. Psiholoģiski par sevi pārliecināts jauneklis, bet reāli domājošs. "Vajag strādāt un nemuļķot pašam sevi, tad arī viss notiks!" Nu dikti jau gribas redzēt latviešu hokejistu Toronto "Maple Leafs" formā.

  Intervijas fragments bez maksas: Dzierkals: "Klubs iedeva atpūtu pēc U20...

  Sarunas garums: 53 minūtes
 • Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents Einars Fogelis ir viens no latvju sporta smagsvariem. Vēl vecajos sliktajos laikos bijis Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, nu jau vairākus gadus kūrē Latvijas Olimpiskās vienības darbu un mūsu sporta pārzina ļoti vispusīgi. Gan plusus, gan mīnusus. Un nebaidās par tiem arī runāt. Prioritātes? OK! Tad laižam kā Serbijā, kur basketbols un volejbols ir prioritāri jau no 1. klases skolā. Vai Latvijā ir profesionālais sports? Kāpēc sabiedrības atmiņa ir tik īsa? Kāpēc Kristapam Zvejniekam Latvijas kalnos ir tik daudz sekotāju? Arī sociālajos tīklos. Un ko nozīmē Latvijas vārda nešana pasaulē.

  Portāls Sportacentrs.com ir kopā ar Einaru Fogeli viņa bēdās, tēvu mūžībā pavadot.

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Igors Smirnovs par hokeju padomju laikos un tagad, dēlu Denisu, ūsām un desantu
  Igors Smirnovs par hokeju padomju laikos un tagad, dēlu Denisu, ūsām un desantu(1)
  Latvijas U-18 hokeja izlases galvenā trenera Igora Smirnova biogrāfija ir kā Latvijas hokeja īsais kurss. Vecā "Dinamo" ietekmē pats spēlējis, bijis treneris "Stalkerā" (Daugavpils), "Liepājas metalurgā", "Rīgā 2000", atkal "Latgalē", tad bezdarbnieks, pēdējos gadus hokeja skolas "Rīga" sistēmā. Izaudzinājis 1984. gada gada puikas, tagad audzina 1999. gada talantus, arī savu dēlu Denisu - Šveices U-17 čempionu, kuram prognozē vietu nākamā gada NHL draftā. Varbūt pats labdabīgākais Latvijas treneris.

  Sarunas garums: 64 minūtes
 • Zaiga Jansone-Ivanova par Vimbldonu, tenisu, Mehiko olimpiādi un psiholoģiju
  Zaiga Jansone-Ivanova par Vimbldonu, tenisu, Mehiko olimpiādi un psiholoģiju(2)
  Sevastova, Ostapenko, Gulbis. Gulbis, Ostapenko, Sevastova - dažam varbūt šķiet, ka tikai tagad ir sācies Latvijas teniss, Gulbim sasniedzot augstāko lidojumu. Bet! Latvijas teniss (PSRS sastāvā!) var lepoties ar daudziem izciliem spēlētājiem. Man liekas, ka Latvijas visu laiku labākā tenisiste ir bijusi Zaiga Jansone-Ivanova (1951). Pirmā latviete, kas spēlējusi pasaules tenisa mekā - Vimbldonā (1968.), turklāt uz pirmā laukuma. Četrkārtēja Eiropas čempione sieviešu dubultspēlē (kopā ar Olgu Morozovu), pieckartēja PSRS čempione (arī pārī ar Morozovu), 21 reizi (!!) uzvarējusi Latvijas čempionātā. Augstāk par Zaigu PSRS rangā neviens no Latvijas tenisistiem nav bijis (2.v. - 1970.). Mehiko (1968.) olimpisko spēļu paraugturnīra uzvarētāja jauktajā dubultspēlē. Pēc profesijas - žurnāliste, taču visu mūžu un joprojām ir tenisa trenere. Meklējiet tenisa hallē Kārļa Ulmaņa gatvē 150!

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Enkuzens par "Capitals", somu amatieriem, darbu lapsu fermā un "Swedbank"
  Enkuzens par "Capitals", somu amatieriem, darbu lapsu fermā un "Swedbank"(2)
  Hokeja vārtsargs Nauris Enkuzens ir no "Sāgas" leģendārā gada (Straupe, Bukarts, J. Ozoliņš, Pavlovs, Jekimovs uc.). Sargājis Latvijas junioru izlases vārtus trijos pasaules čempionātos, bijis vienā U-18 pasaules čempionātā, nonācis ļoti tuvu Rīgas "Dinamo", bet atmodies Somijas 4. līgā. Kokolas universitātē studējis IT un tagad uz Rīgas pili skatās no "Swedbank" 12. stāva. Strādīgs puika.

  Sarunas garums: 48 minūtes
 • Bisenieks par hokeja pīļu dīķi, "blatņikiem", metiens.lv un naudu
  Bisenieks par hokeja pīļu dīķi, "blatņikiem", metiens.lv un naudu(5)
  55 gadus vecais Gints Bisenieks jau 36 gadus strādā par hokeja treneri. Viņam ir visvairāk NHL draftēto audzēkņu (Astašenko, Sprukts, Štāls, J. Rēdlihs, Gudļevskis), šobrīd Gints ir arī Hokeja federācijas Treneru padomes priekšsēdētājs, bet vislabāk, protams, pārzina bērnu un jauniešu hokeju. Var ieteikt, kur iet trenēties, kā izvēlēties pie kura trenera to darīt un labi orientējas arī citās mūsu lielā hokeja pīļu dīķa problēmās. Trenējis arī savu dēlu un ir gatavs trenēt arī mazdēlu. Arī Jāņa Matuļa.

  Intervijas fragments bez maksas: Bisenieks: "Gribētu cerēt, ka Latvijas hokejs...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Ekmanis par kukurūzu un rektoru Veisu, līkajiem gurķiem un bobsleja virtuvi
  Ekmanis par kukurūzu un rektoru Veisu, līkajiem gurķiem un bobsleja virtuvi(4)
  Jāņa Lūša zelta metiens Mehiko 1968. gada deva impulsu desmitgadīgajam pabažniekam Zintim Ekmanim: "Es gribu būt kā Lūsis!" Lūsis neiznāca, toties izauga izcils bobslejists - pirmais olimpiskais medaļnieks Ronalda Upatnieka bobu iesaukumā. Karjeru PSRS bobsleja izlasē sācis kā vieglatlētikas "profesors" ar meistarkandidāta rezultātu trīssoļlēkšanā (15,59). Lai būtu bobslejā, aizbēdzis no studentu armijas nometnes, bet bez kara katedras taču nebija iespējams absolvēt RPI (Rīgas Politehniskais institūts, tagad - RTU), kuru tautā sauca par Fizkultūras institūta filiāli. Pie Upatnieka bijis kā izmēģinājuma trusītis, bet... 90% Upatnieka izgudrojumu bija neadekvāti. Četras reizes dažādās trasēs sities, bet palicis dzīvs. Un dzīvs ir joprojām. Ar savu pārliecību un mugurkaulu. Daudz smējām. Bet smieties taču esot veselīgi.

  Intervijas fragments bez maksas: Ekmanis: "Līkais gurķis simbolizē visas Eiropas...

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Bijušajam Sporta pārvaldes vadītājam (1980. - 1990.) Daumantam Znatnajam drīz būs jubileja - 60 gadi sportā... Pats skrējis 800 metrus un 400 metrus ar barjerām 1. sporta klases līmenī, lielāko atzinību iegūstot kā sporta organizators. Pašā spicē - Siguldas kamaniņu un bobsleja trases celtniecība. Bez kuras nebūtu arī jaunlaiku Latvijas medaļu. Septembra beigās "Stūra mājā" uzstājies ar lekciju "Čeka un sports", kas nezin kāpēc lielu rezonansi nav radījusi. Par daudzu nīstajiem padomju laikiem Znatnajam ir savs viedoklis: "Nevar teikt, ka blakus man bijuši lieli idioti..." Daumants slavē latviešus par uzņēmību, bet peļ, ka esam bijuši arī ļoti čakli ziņotāji. Man sarunāties ar viņu bija interesanti. Ceru, ka jums arī patiks.

  Sarunas garums: 61 minūte
 • Kalniņš par akmeņiem, treneri Miļunu, krusttēvu Vasiļonoku un citiem aisbergiem
  Kalniņš par akmeņiem, treneri Miļunu, krusttēvu Vasiļonoku un citiem aisbergiem(4)
  Rīgas "Dinamo" vārtsargs Jānis Kalniņš ir normāls latvietis. Varbūt gan stipri spītīgāks par vidējo latvju Kalniņu. Kā hokejists nobriedis Liepājā, rūdījies Ungārijā, uz sevi un dzīvi skatās reāli. Bet ir ar mērķi. Un kas raksturīgi brīvajā Latvijā dzimušajiem (1991.) - vienmēr ar smaidu sejā.

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Miļuns par jaunajiem profesionāļiem Ābolu un Dzierkalu, 18 hokeja hallēm un to atdevi
  Miļuns par jaunajiem profesionāļiem Ābolu un Dzierkalu, 18 hokeja hallēm un to atdevi(1)
  "Prizmas" treneris Ēriks Miļuns ar U-18 un U-20 izlasēm astoņas reizes no astoņām bija izpildījis federācijas uzdevumu, esot nacionālās izlases trenera asistentam Haraldam Vasiļjevam, devītā reize beidzās ar 2:3. Viņš droši vien ir zinošākais Latvijā jauniešu un junioru hokejā. Arī tāpēc, ka tie puiši, kas spēlē ārzemēs, nu jau piecas vai sešas vasaras trenējas t.s. "Volvo" vasaras nometnē. Man ar Miļunu vienmēr ir intersanti, ceru, kā tā paies arī jūsu stunda, skatoties mūsu sarunu.

  Intervijas fragments bez maksas: Miļuns par vārtsargu izvēli pirms spēles ar...

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Koziols par Saules akmeni, Lipmanu un draugiem, ripām Latvijā un Šveicē
  Koziols par Saules akmeni, Lipmanu un draugiem, ripām Latvijā un Šveicē(25)
  Uzņēmējs Viesturs Koziols jau 2004. gadā bija nobriedis sakārtot Latvijas hokeju. Savulaik no miskastes izvilcis "Rīgu 2000", bijis "Dinamo" pirmais prezidents. Pēdējos gadus dzīvojis Šveicē, viesojies arī IIHF mītnē Ženēvā pie Fāzela un Šveices Hokeja federācijā. Šobrīd raksta Latvijas hokeja attīstības programmu un ir gatavs vadīt Latvijas hokeja saimniecību pēc Eiropas standartiem. Par visu to nepilnu stundu garajā sarunā.

  Intervijas fragments bez maksas: Koziols: "Esmu gatavs darboties, lai Lipmanu...

  Sarunas garums: 51 minūte
 • Laviņš par karjeras beigām, "Kurbadu", bezmiegu, Kirovu un latviešu psiholoģiju
  Laviņš par karjeras beigām, "Kurbadu", bezmiegu, Kirovu un latviešu psiholoģiju(3)
  Rodrigo Laviņš jau 18 gadu vecumā spēlēja Latvijas izlasē, 2014. gadā sasniedzot rekordu - 230 spēles. Uz slidām kopš trju gadu vecuma un vienmēr gatavs trenēties. Kopš 4. klases hokejs bijis viņa dzīves jēga... No šīs vasaras 42 gadus vecais Rodrigo ir "Kurbada" galvenais treneris un trenē arī "Lido" puikas.

  Sarunas garums: 54 minūtes
 • Perfekcionists Vasiļjevs grib uzcelt Jelgavu
  Perfekcionists Vasiļjevs grib uzcelt Jelgavu(1)
  Vecāka gadagājuma hokeja fani atceras Haraldu Vasiļjevu kā vecā Rīgas "Dinamo" spēlētāju - 16 sezonas meistaros... Līdz 18 gadu vecumam Haralds pat tika uzskatīts par labāku spēlētāju par Balderi. Jaunākie fani noteikti atceras 2000. gada 5. maiju, kad Vasiļjeva vadītā Latvijas izlase pasaules čempionātā Pēterburgā ar 3:2 uzvarēja Krieviju. Šīs spēles dēļ pat tika pārtraukta Saeimas plenārsēde. Nu perfekcionists Haralds atgriezies Latvijā, cerot uz augšu bīdīt Jelgavas hokeju. Lai izdodas!

  Intervijas fragments bez maksas: Vasiļjevs: "Vācieši grib spēlēt agresīvu hokeju"

  Sarunas garums: 64 minūtes
 • Dāvis Bertāns par pievienošanos "Spurs", līguma niansēm un Latvijas izlasi
  Dāvis Bertāns par pievienošanos "Spurs", līguma niansēm un Latvijas izlasi(7)
  2016./2017. gada sezona klubu basketbolā būs īpaša ar to, ka pirmo reizi vēsturē Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) vienlaicīgi spēlēs divi latvieši - Kristaps Porziņģis ar Ņujorkas "Knicks" un Dāvis Bertāns ar Sanantonio "Spurs". Sarunā ar Andreju Siliņu Dāvis atceras drafta nakti, grūto ceļu līdz nonākšanai pasaules basketbola Mekā, līguma niansēm - kāpēc tieši divu gadu līgums un kāpēc par minimālo atalgojumu? Tāpat Dāvis atklāj, kāpēc šovasar nespēlēja Latvijas valstsvienībā, taču mūsu izlases nākotni zīmēja gaišās krāsās - varam kļūt par Top5 komandu Eiropā.

  Intervijas fragments bez maksas: Dāvis Bertāns: "Izlasē nespēlēt bija grūts lēmums"

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Gudļevskis par līgumu, attiecībām starp "Lightning" vārtsargiem un vēlmi palīdzēt izlasei
  Gudļevskis par līgumu, attiecībām starp "Lightning" vārtsargiem un vēlmi palīdzēt izlasei(4)
  Lai izkarotu Nacionālās hokeja līgas kluba Tampabejas "Lightning" ģenerālmenedžera Stīva Aizermena simpātijas, Kristeram Gudļevskim bija nepieciešamas tikai dažas spēles. Viņš ātri tika pacelts augšup, devās laukumā Stenlija kausa izcīņā, taču kopš pirmās sezonas pie iespējas ticis tikai vienu reizi. Izmantoja, jo pret čempioni Čikāgas "Blackhawks" izbraukumā 60 minūšu laikā neielaida nevienus vārtus. Bet pagaidām tas bijis viss.

  Šovasar pagarināts līgums ar Tampabejas "Lightning" uz vienu sezonu. Vārtsargs norāda, ka tā bijusi viņa vēlme. Pārrunās izdevies panākt arī līguma garantēto summu - 200 tūkstošus dolāru. Par attiecībām ar "Lightning" vārtsargiem - vienu Gudļevskis uzskata par labāko, bet otru - par talantīgāko. Par ikdienu Amerikas Hokeja līgā un pārbraucieniem spēles dienā. Par sajūtām, kas pārņem, no okeāna otras puses vērojot Latvijas valstsvienību.

  Sarunas fragments: Gudļevskis: "Ja Bišops tiktu aizmainīts, būtu...

  Sarunas ilgums: 61 minūte
 • Ābols: "Tēva uzslavas nevar izspiest, tās jānopelna"
  Ābols: "Tēva uzslavas nevar izspiest, tās jānopelna"(3)
  Divdesmit gadus vecais Rodrigo Ābols vismaz trijās kategorijās ir pāraudzis savu tēvu Arti - augumā garāks, nospēlējis divus pasaules čempionātus A grupā un draftēts NHL. Atšķirībā no komandas biedriem WHL klubā Portlendā, kuri ar Kanādas izlases spēlētājiem sacentušies tikai datoru spēlēs, jaunais latvietis viņiem jau stājies pretī īstā hokejā. Centra uzbrucējs, gudrs, ar garām rokām, gana labu tehniku, pārredz laukumu - ir visi dotumi, lai spēlētu arī NHL. Ideālā vieta - Vankūvera.

  Sarunas fragments: Ābols: "Maiņā ar Daugaviņu un Girgensonu varēju izdarīt vairāk"

  Sarunas ilgums: 48 minūtes
 • Masaļskis par Maskavu, Žiguļu alu un talantīgo treneri Ābolu
  Masaļskis par Maskavu, Žiguļu alu un talantīgo treneri Ābolu(4)
  Ja jūnija sākumā Edgars Masaļskis vēl ir ar bārdu, tas nozīmē tikai vienu - Latvija pasaules hokeja čempionātā nav tikusi ceturtdaļfinālā. Bet varēja būt... Pabijis siltajās zemēs, ar draugiem uzspēlējis golfu, Edgars mazliet grib pabīdīt jauno sezonu uz rudens pusi. Mērķis: ar Toljati "Lada" tikt "play-off" un 2018. gadā ar Latvijas izlasi būt olimpiskajās spēlēs.

  Sarunas fragments: Masaļskis: "Atbildības sajūta Maskavā bija lielāka"

  Sarunas ilgums: 49 minūtes
 • Beresņevs par rikošetiem hokejā un dzīvē, izlases pašatdevi, Merzļikinu un citām zvaigznēm
  Beresņevs par rikošetiem hokejā un dzīvē, izlases pašatdevi, Merzļikinu un citām zvaigznēm(1)
  Janvārī Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans vaņģoja treneri Leonīdu Beresņevu, lai nosargātu Latvijai vietu elites grupā. Pēc tam LHF valde uzlika augstāku latiņu - 10. vietu, bet pēc zaudējuma Šveicei varenie jau bija izlēmuši Beresņeva likteni un mans pistoles piedāvājums trenerim varbūt nebija īsti vietā. Maskavā Beresņevs jutis, ka izkrišanu no elites grupas Latvijai nenovēlot tikai... jaundzimušie.

  Sarunas fragments: Beresņevs: "Maskavā par 99% radījām sniegumu,...

  Sarunas ilgums: 60 minūtes


  Saruna krievu valodā.
 • Bertāns par dramatisko sezonas izskaņu, trim gadiem Bilbao un izlasi
  Bertāns par dramatisko sezonas izskaņu, trim gadiem Bilbao un izlasi(3)
  Dairis Bertāns noslēdzis trīs gadu darba ciklu "Bilbao Basket" komandā Spānijā, šajā laikā kļūstot par atpazīstamu seju Eiropas spēcīgākajā vietējā čempionātā. Sarunā ar Andreju Siliņu basketbolists atskatās uz sezonas izskaņu, kas izvērtās pagalam dramatiska, uz trim Spānijā pavadītajiem gadiem, iezīmēja nākotnes plānus un mērķus, kā arī izlases gaidāmo Rio olimpiskās kvalifikācijas turnīru.

  Sarunas fragments: Dairis Bertāns: Mērķis - palikt Spānijā un spēlēt Eirolīgā!

  Sarunas ilgums: 53 minūtes
 • Skredelis par profesionāļiem un amatieriem, mākslīgo segumu un Virslīgu
  Skredelis par profesionāļiem un amatieriem, mākslīgo segumu un Virslīgu(2)
  Jānis Skredelis ir vienīgais Latvijas PSR Nopelniem bagātais treneris futbolā. Ar milzīgu pieredzi un dzīves gudrību. Slavē Marianu Paharu, kurš valsts izlasē sev par palīgu uzaicinājis Aleksandru Starkovu, kura pieredzi tirgū nopirkt nevarot. Kā spēlēt Latvijas izlasei Baltijas kausā? Vienkārši - ir jāuzvar...

  Sarunas garums: 48 minūte
 • Vissavienības kategorijas tiesnesis Plikšķis par piespēli kājās, dāņiem un tiesāšanu Maskavā
  Vissavienības kategorijas tiesnesis Plikšķis par piespēli kājās, dāņiem un tiesāšanu Maskavā(1)
  Pirms 50 gadiem Ivars Plikšķis bija viens no labākajiem PSRS hokeja tiesnešiem. Principiāls kā Kremļa kuranti, taču ar savu skatu uz dzīvi un hokeja ripu. Maskavā bijis kādas simts reizes un nekas tur viņu nevar pārsteigt. Pasaules čempionātā tomēr pārsteigusi visu komandu fiziskā sagatavotība. Ivars reizēm var būt līdz riebumam objektīvs: Galviņam esot bijis pārāk liels spēles laiks un viņš fiziski paguris, bet tas, ko citi sauc par neveikšanos vai koncentrācijas trūkumu, Plikšķis sauc saprotamākos vārdos - par meistarības trūkumu...

  Sarunas garums: 51 minūte
 • lasīt vairāk