• Ābols par izlasi Ķelnē, Hārtlija lomu un latviešu spēlētāju psiholoģiju
  Ābols par izlasi Ķelnē, Hārtlija lomu un latviešu spēlētāju psiholoģiju(3)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa un Jāņa Celmiņa sarunu ar Latvijas hokeja izlases treneri Arti Ābolu. Sarunas laikā vīri runā par Latvijas izlases parādīto sniegumu pasaules čempionātā Ķelnē, Latvijas izlases galveno treneri Bobu Hārtliju, latviešu hokejisti psiholoģiju un domāšanu, kā arī izlases taktiskajiem risinājumiem.

  Intervijas fragments bez maksas: Ābols: "Hārtlijs katru spēlētāju vērtēja pats"

  Sarunas garums: 65 minūtes
 • Vasiļonoks par "Liepājas metalurgu", vārtsargu dzīvi, Kanādu un nakts bāriem
  Vasiļonoks par "Liepājas metalurgu", vārtsargu dzīvi, Kanādu un nakts bāriem(2)
  Mihails Vasiļonoks ir unikāls cilvēks Latvijas hokejā. Hokeju spēlēt sācis tikai 15 gadu vecumā, bet "Dinamo" meistaros nospēlējis 19 sezonas! Vairāk nekā jebkurš cits mūsu hokejists. 1998. gadā bija viens no tiem rīdziniekiem, kurš sāka celt Liepājas hokeja piramīdu Nu jau deviņpadsmito gadu liepājnieks,. Dīvaini, bet jaunajā Liepājas klubā Vasiļonoks izrādījās ne tikai lieks, bet viņu pat nelaida uz ledus trenēt jaunos vārtsargus... Nonsens! Sportu mīlošs cilvēks. 1977. gadā, kad "Dinamo" bija tuvu bronzas medaļām, Miša pret galvenajiem konkurentiem "Traktor" Čeļabinskā ielaida ļoti stulbu golu, un komanda zaudēja. Miša pēc tam naktī par to raudājis... Bijis PSRS izlases trešais vārtsargs 1976. gada "Kanādas kausā", trešais vārtsargs arī 1977. gada pasaules čempionātā. Joprojām pārdzīvo par hokeju un vārtsargiem. Uzskatāms par Jāņa Kalniņa hokeja krusttēvu.

  Sarunas garums: 67 minūtes
 • Mariss Andersons par Hārtliju un Tihonovu, Jurzinovu un asarām hokejā
  Mariss Andersons par Hārtliju un Tihonovu, Jurzinovu un asarām hokejā(3)
  Kolēģis Mariss Andersons pirmo rakstu par hokeju uzrakstījis pirms 41 (!) gada, 1976. gadā debitējot "Sportā". Pēc trim gadiem (1979) kā žurnālists debitējis pasaules čempionātā Maskavā. Strādājis gandrīz 30 pasaules čempionātos un 7 olimpiskajās spēlēs. Komentējis visdažādākos sporta veidus, arī vingrošanu un ātrslidošanu. Ar padomju laika redzamāko sporta komentētāju Nikolaju Ozerovu iepazinies, aplejot viņu ar kafiju. Netīšām, protams. 21. aprīlī manam draugam un ripu kolēģim - 60. Sveiciens svētkos! Veselību un vēl daudz ripu ( ne jau aptiekā pirkto)!

  Sarunas garums: 65 minūtes
 • Toms Hartmanis par "Kurbadu" un Pikānu, pusprofesionāļiem un dzīvi ar hokeju
  Toms Hartmanis par "Kurbadu" un Pikānu, pusprofesionāļiem un dzīvi ar hokeju(3)
  Liepājnieks Toms Hartmanis ir viens no retajiem Latvijas hokejistiem, kurš spēlējis Zviedrijas junioru superelitē. Kur neviens par skaistām acīm laukumā vien netiek laists. Trenēties hokejā sācis tikai 11 gadu vecumā, kad Liepājā uzcelta ledus halle. Ja neskaita slidināšanos uz Liepājas ezera. Spēlējis Anglijā un Kazahstānā, ar piecām spēlēm Rīgas "Dinamo" un divām Latvijas izlasē. Paralēli hokejam strādā par loģistikas speciālistu autopārvadātāju firmā "Kurbads". Bijis un joprojām ir viens no Latvijas ātrākajiem spēlētājiem. Pēdējā Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu vērtīigākais hokejists. Patīkams jauns cilvēks.

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Ierasti emocionāli... Kvēps par Balderi un Kandavu, Tihonovu un Hārtliju
  Ierasti emocionāli... Kvēps par Balderi un Kandavu, Tihonovu un Hārtliju(6)
  Hokeja doks Jānis Kvēps pats hokeju spēlējis tikai Cesvainē uz dīķa, uz mākslīgā ledus slidās kāpis tikai divas reizes. Un jau pirmajā reizē dabūjis ar ripu pa krūtīm! Toties aiz apmales kā ārsts strādājis 50 gadus! Kopš 1967. gada 21. janvāra. Principā caur doka rokām izgājis viss pēdējo piecdesmit gadu Latvijas hokejs. Arī fantastiskais 5:4 pret Baltkrieviju ceļā uz Turīnu. Arī 8:0 pret Vāciju 1997. gada pasaules čempionātā Tamperē. Un, protams, 1988. gada sudraba medaļas PSRS čempionātā, kad visu Savienību spridzināja Artūrs Irbe. Savulaik dziedājis krogā "Astorijā", mīl dzīvi un visu dzīvo, savās mājās Katlakalnā uzturot 21 (!!) kaķi.

  Intervijas fragments bez maksas: Kvēps: "Hokeja Dievs mums bieži stāvējis klāt"

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Ansons par soģu lomu hokejā, pārliecību, komunikāciju un "dīvāna tiesnešiem"
  Ansons par soģu lomu hokejā, pārliecību, komunikāciju un "dīvāna tiesnešiem"(2)
  31 gadu vecais Andris Ansons ir Latvijas hokeja uzlēcošā zvaigzne. Kā galvenais tiesnesis. Aizvadītajā sezonā 39 mačos bijis viens no KHL galvenajiem tiesnešiem. Tiesājis U-18 un U-20 pasaules čempionātus elites grupā, pošas uz Kijevu, uz PČ 1. divīzijā. Līdz tam gan Ansonam vēl būs jātiek galā ar Latvijas čempionāta pusfinālu un finālu. Andris pats sevi sauc par taisnīgo tiesnesi.

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Ventspilnieks Balinskis par ripām un Augsburgu, "Dinamo" un Ozoliņu
  Ventspilnieks Balinskis par ripām un Augsburgu, "Dinamo" un Ozoliņu(2)
  Nepilnu 21 gadu vecais Uvis Jānis Balinskis ir pirmais Ventspilī izaugušais hokejists. Sanda Ozoliņa fans kopš bērnības... Rīgas "Dinamo" šajā sezonā iekļāvies tik organiski, it kā visu mūžu tur būtu spēlējis, sezonu pabeidzot pirmajā aizsargu pārī ar Oskaru Cibuļski. Nu ļoti hokeju mīlošs puisis! Lai spēlētu hokeju, 17 gadu vecumā kopā ar draugu rakstījuši vēstules uz Augsburgu, kur uzņemti komandā, hokeja spēlēšanai naudu pelnot, strādājot pastā. Un trenējoties DEL komandā. Tāpat kā Ozoliņš, spēlēt sācis kā uzbrucējs un nu šo trumpi izmanto gandrīz tikpat labi kā Ozo. Dažs "Dinamo" uzbrucējs visā sezonā nav iedabūjis nevienu ripu vārtos, Balinskis, nospēlējot tikai 21 maču KHL, guvis divus vārtus. Viens otrs jaunais ticis salīdzināts ar Ozoliņu, taču ventspilnieks Uvis var tālu tikt.

  Sarunas garums: 48 minūtes
 • Dižkareivis Bluks par hokeja draudzību, saliedēto "Kurbadu", boksu un "Dinamo bērniem"
  Dižkareivis Bluks par hokeja draudzību, saliedēto "Kurbadu", boksu un "Dinamo bērniem"(4)
  "Kurbada" kapteinis Toms Bluks ir viens no Latvijas virslīgas dinozauriem - tur spēlējis vēl pagājušajā gadsimtā. Ar trim sezonām ārpus Latvijas (Rumānija, divas - Polijā), Toms tuvojas 400 spēlēm virslīgā. Kā finansiāli labākos atzīts gadus Ogres ASK, kad ar hokeju un armiju kopā pelnījis 1500 latus mēnesī. Bijusi iespēja spēlēt Somijas SM līgā (par 800 eiro!), tāpēc izvēlējies rumāņu pilsētu Merkurju Čuku, kur maksāts trīs reizes vairāk. Toms audzis ambiciozā klubā - "Latvijas bērzs/Essamika-82" pie trenera Ginta Bisenieka, trim šīs vienības hokejistiem (J. Rēdlihs, J. Sprukts, J. Štāls) nokļūstot NHL draftā. No spēlēšanas brīvajā laikā trenē divas "Dinamo bērnu" komandas (U-14, U-12), kas abas ir vadošās savā vecuma grupā. Toms sola, ka "Kurbads" šogad būšot Latvijas čempions...

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Apsītis par hokeju pirms 50 gadiem, spēka spēli un nūjas lāpstiņu bez ieliekuma
  Apsītis par hokeju pirms 50 gadiem, spēka spēli un nūjas lāpstiņu bez ieliekuma(1)
  Latvijas hokejā vienmēr ir bijuši labi aizsargi, taču Kārlim Apsītim viņu vidū ir īpaša vieta: Kaža, latviešiem varbūt neraksturīgi, nebaidījās izpildīt spēka paņēmienus, kas tolaik bija atļauti tikai savā laukumā pusē - no sarkanās līnijas līdz saviem vārtiem. Pārsvarā pretspēlētājus ķerdams uz negatavību spēka paņēmienam. Tukumnieks Apsītis bija viens no pirmajiem latviešiem, kurš ripas vārtos no zilās līnijas meta ar šķēlienu. Armijas laikā aicināts arī uz ACSK, kur kādu brīdi arī sabijis, taču priekšā seši - pārsvarā PSRS izlases aizsargi (Raguļins, Romiševskis uc.). Bijis Tihonova pirmajā iesaukumā, taču Kažas labākie gadi pagāja laikos, kad "Daugavā", RVR un "Dinamo" treneri mainījās biežāk nekā mēneši kalendārā...

  Sarunas garums: 55 minūtes
 • Sējējs par aizvadīto sezonu, trenera arodu, naudu KHL un nākotni
  Sējējs par aizvadīto sezonu, trenera arodu, naudu KHL un nākotni(10)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa sarunu ar Rīgas "Dinamo" komandas galveno treneri Normundu Sējēju. Intervijas laikā vīri runā par aizvadīto Kontinentālās Hokeja līgas sezonu, Rīgas "Dinamo" sniegumu, veiksmēm un neveiksmēm, spēlētāju cenām līgā, Sējēja trenera pieredzi, kā arī kluba nākotni.

  Intervijas fragments bez maksas: Sējējs: "Paldies vadībai, ka pacieta mani līdz...

  Sarunas garums: 77 minūtes
 • Vilkoits par hokeja anatomiju, unikālo Indraši, leģionāra maizi un psiholoģiju
  Vilkoits par hokeja anatomiju, unikālo Indraši, leģionāra maizi un psiholoģiju(3)
  Jānis Matulis: Nezinu, kāpēc, bet Latvijā ir vismaz divi nepareizi priekšstati: ka visi jaunie ir stulbi un ka pie mums nav izglītotu treneru. Pilnīgas muļķības! Par to jau pārliecinājos rudenī, intervējot Jāni Kalniņu. Nu ļoti gaišs puika ir arī "Mogo" komandas uzbrucējs un hokeja skolas "Mogo" treneris Raimonds Vilkoits. Spēlējot hokeju dažādās pasaules malās, četrarpus gadu laikā tomēr apguvis bakalaura programmu Sporta akadēmijā un nu ir šīs augstskolas maģistrantūras students. Kuru interesē gan hokejs, gan zinātne! Kazi, vai te neaug Latvijas izlases jaunais treneris. Apmēram uz 2030. gadu...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Lukaševskis par Burē, Cicurski, Baldonieku un ripām
  Lukaševskis par Burē, Cicurski, Baldonieku un ripām(5)
  Jāņa Lukaševska (46) hokeja dzīve tiešām ir raiba kā dzeņa vēders. Uz Sporta pils ledus kopš četru gadu vecuma, kur viņu spert pirmos soļus iedrošināja Elmārs Bauris. Pēc tam talantu slīpējot Aleksandram Cicurskim, Mārim Baldoniekam un Vasilijam Tihonovam. RASMS junioru komandas (1969/1970), būtībā Latvijas junioru izlases kapteinis. Vismaz četru Latvijas zelta medaļu ieguvējs, pa pieciem sudrabiem un bronzām. 46 gadu vecumā joprojām spēlē Latvijas virslīgā. Ārpus hokeja - snūkera speciālists un Latvijas Ārpustiesas Parādu Piedzinēju asociācijas valdes priekšsēdātājs. Uh! Labāk netikties.

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Kalvītis par hokeju un Hārtliju, "Dinamo" algotņiem un jauno LHF valdi
  Kalvītis par hokeju un Hārtliju, "Dinamo" algotņiem un jauno LHF valdi(4)
  Aigars Kalvītis Latvijas Hokeja federāciju nu jau vada simts dienu, tātad, ievērojot tradīcijas politikā, varam sākt viņu arī kritizēt... Kā pats saka: dzīvē nu nonācis tādā stadijā, kad dara to, kas patīk. Un hokejs Kalvītim patīk. Tā dēļ viņš gatavs pat stāties hokeja vārtos. Ja vajag... Šobrīd pārliecināts, ka labākais hokejs tiek spēlēts Ziemeļamerikā. Tāpēc arī vadīt Latvijas izlasi aicināts Bobs Hārtlijs. Kanādietis ar hokeju sirdī.

  Sarunas garums: 46 minūtes
 • Zakreševskis par Liverpūles akadēmiju, agro specializāciju, pirmo numuru
  Zakreševskis par Liverpūles akadēmiju, agro specializāciju, pirmo numuru
  Futbola treneris Artūrs Zakreševskis pat 45 gadu vecumā vēl nav zaudējis ticību labajam un ir viens no Latvijas futbola ideālistiem. Kurš grib sakārtot futbola vidi un izaudzināt labus futbolistus. Droši vien viens no retajiem sava laika varoņiem, kurš, spēlējot Latvijas virslīgā un Latvijas izlasē, pabeidza arī augstskolu - Latvijas Universitāti. Nu jau devīto gadu strādā par treneri Jura Docenko futbola skolā "Alberts". Kā prasīja Mihaila Gorbačova ēras sākumā - ar aktīvu dzīves pozīciju un joprojām uzskata, ka "mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties" nav nepareizs uzaicinājums. Varbūt tāpēc arī redz un nebaidās runāt par visu, kas notiek futbolā - neloģiski agro specializāciju, izlasi, kas mokās starp 1. un 4. numuru, stadionu neesamību Rīgā, vecāku spiedienu uz jaunajiem futbolistiem un citām nejēdzībām.

  Sarunas garums: 68 minūtes
 • Dzierkals par ātrajiem soļiem, pasaules čempionātu, emocijām un Hārtliju
  Dzierkals par ātrajiem soļiem, pasaules čempionātu, emocijām un Hārtliju(3)
  Mārtiņam Dzierkalam vēl nav pat divdesmit, taču nu jau kādus divus gadus par viņu runā kā par nākamo latvieti, kurš spēlēs NHL. Sava spēles stila dēļ iesaukts par Spridzekli, laukumā neprognozējams gan savās kustībās, gan pieņemtajos lēmumos. Šo stilu var dēvēt arī par organizētu haosu. Psiholoģiski par sevi pārliecināts jauneklis, bet reāli domājošs. "Vajag strādāt un nemuļķot pašam sevi, tad arī viss notiks!" Nu dikti jau gribas redzēt latviešu hokejistu Toronto "Maple Leafs" formā.

  Intervijas fragments bez maksas: Dzierkals: "Klubs iedeva atpūtu pēc U20...

  Sarunas garums: 53 minūtes
 • Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents Einars Fogelis ir viens no latvju sporta smagsvariem. Vēl vecajos sliktajos laikos bijis Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, nu jau vairākus gadus kūrē Latvijas Olimpiskās vienības darbu un mūsu sporta pārzina ļoti vispusīgi. Gan plusus, gan mīnusus. Un nebaidās par tiem arī runāt. Prioritātes? OK! Tad laižam kā Serbijā, kur basketbols un volejbols ir prioritāri jau no 1. klases skolā. Vai Latvijā ir profesionālais sports? Kāpēc sabiedrības atmiņa ir tik īsa? Kāpēc Kristapam Zvejniekam Latvijas kalnos ir tik daudz sekotāju? Arī sociālajos tīklos. Un ko nozīmē Latvijas vārda nešana pasaulē.

  Portāls Sportacentrs.com ir kopā ar Einaru Fogeli viņa bēdās, tēvu mūžībā pavadot.

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Igors Smirnovs par hokeju padomju laikos un tagad, dēlu Denisu, ūsām un desantu
  Igors Smirnovs par hokeju padomju laikos un tagad, dēlu Denisu, ūsām un desantu(1)
  Latvijas U-18 hokeja izlases galvenā trenera Igora Smirnova biogrāfija ir kā Latvijas hokeja īsais kurss. Vecā "Dinamo" ietekmē pats spēlējis, bijis treneris "Stalkerā" (Daugavpils), "Liepājas metalurgā", "Rīgā 2000", atkal "Latgalē", tad bezdarbnieks, pēdējos gadus hokeja skolas "Rīga" sistēmā. Izaudzinājis 1984. gada gada puikas, tagad audzina 1999. gada talantus, arī savu dēlu Denisu - Šveices U-17 čempionu, kuram prognozē vietu nākamā gada NHL draftā. Varbūt pats labdabīgākais Latvijas treneris.

  Sarunas garums: 64 minūtes
 • Zaiga Jansone-Ivanova par Vimbldonu, tenisu, Mehiko olimpiādi un psiholoģiju
  Zaiga Jansone-Ivanova par Vimbldonu, tenisu, Mehiko olimpiādi un psiholoģiju(2)
  Sevastova, Ostapenko, Gulbis. Gulbis, Ostapenko, Sevastova - dažam varbūt šķiet, ka tikai tagad ir sācies Latvijas teniss, Gulbim sasniedzot augstāko lidojumu. Bet! Latvijas teniss (PSRS sastāvā!) var lepoties ar daudziem izciliem spēlētājiem. Man liekas, ka Latvijas visu laiku labākā tenisiste ir bijusi Zaiga Jansone-Ivanova (1951). Pirmā latviete, kas spēlējusi pasaules tenisa mekā - Vimbldonā (1968.), turklāt uz pirmā laukuma. Četrkārtēja Eiropas čempione sieviešu dubultspēlē (kopā ar Olgu Morozovu), pieckartēja PSRS čempione (arī pārī ar Morozovu), 21 reizi (!!) uzvarējusi Latvijas čempionātā. Augstāk par Zaigu PSRS rangā neviens no Latvijas tenisistiem nav bijis (2.v. - 1970.). Mehiko (1968.) olimpisko spēļu paraugturnīra uzvarētāja jauktajā dubultspēlē. Pēc profesijas - žurnāliste, taču visu mūžu un joprojām ir tenisa trenere. Meklējiet tenisa hallē Kārļa Ulmaņa gatvē 150!

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Enkuzens par "Capitals", somu amatieriem, darbu lapsu fermā un "Swedbank"
  Enkuzens par "Capitals", somu amatieriem, darbu lapsu fermā un "Swedbank"(2)
  Hokeja vārtsargs Nauris Enkuzens ir no "Sāgas" leģendārā gada (Straupe, Bukarts, J. Ozoliņš, Pavlovs, Jekimovs uc.). Sargājis Latvijas junioru izlases vārtus trijos pasaules čempionātos, bijis vienā U-18 pasaules čempionātā, nonācis ļoti tuvu Rīgas "Dinamo", bet atmodies Somijas 4. līgā. Kokolas universitātē studējis IT un tagad uz Rīgas pili skatās no "Swedbank" 12. stāva. Strādīgs puika.

  Sarunas garums: 48 minūtes
 • Bisenieks par hokeja pīļu dīķi, "blatņikiem", metiens.lv un naudu
  Bisenieks par hokeja pīļu dīķi, "blatņikiem", metiens.lv un naudu(5)
  55 gadus vecais Gints Bisenieks jau 36 gadus strādā par hokeja treneri. Viņam ir visvairāk NHL draftēto audzēkņu (Astašenko, Sprukts, Štāls, J. Rēdlihs, Gudļevskis), šobrīd Gints ir arī Hokeja federācijas Treneru padomes priekšsēdētājs, bet vislabāk, protams, pārzina bērnu un jauniešu hokeju. Var ieteikt, kur iet trenēties, kā izvēlēties pie kura trenera to darīt un labi orientējas arī citās mūsu lielā hokeja pīļu dīķa problēmās. Trenējis arī savu dēlu un ir gatavs trenēt arī mazdēlu. Arī Jāņa Matuļa.

  Intervijas fragments bez maksas: Bisenieks: "Gribētu cerēt, ka Latvijas hokejs...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Ekmanis par kukurūzu un rektoru Veisu, līkajiem gurķiem un bobsleja virtuvi
  Ekmanis par kukurūzu un rektoru Veisu, līkajiem gurķiem un bobsleja virtuvi(4)
  Jāņa Lūša zelta metiens Mehiko 1968. gada deva impulsu desmitgadīgajam pabažniekam Zintim Ekmanim: "Es gribu būt kā Lūsis!" Lūsis neiznāca, toties izauga izcils bobslejists - pirmais olimpiskais medaļnieks Ronalda Upatnieka bobu iesaukumā. Karjeru PSRS bobsleja izlasē sācis kā vieglatlētikas "profesors" ar meistarkandidāta rezultātu trīssoļlēkšanā (15,59). Lai būtu bobslejā, aizbēdzis no studentu armijas nometnes, bet bez kara katedras taču nebija iespējams absolvēt RPI (Rīgas Politehniskais institūts, tagad - RTU), kuru tautā sauca par Fizkultūras institūta filiāli. Pie Upatnieka bijis kā izmēģinājuma trusītis, bet... 90% Upatnieka izgudrojumu bija neadekvāti. Četras reizes dažādās trasēs sities, bet palicis dzīvs. Un dzīvs ir joprojām. Ar savu pārliecību un mugurkaulu. Daudz smējām. Bet smieties taču esot veselīgi.

  Intervijas fragments bez maksas: Ekmanis: "Līkais gurķis simbolizē visas Eiropas...

  Sarunas garums: 58 minūtes
 • Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Bijušajam Sporta pārvaldes vadītājam (1980. - 1990.) Daumantam Znatnajam drīz būs jubileja - 60 gadi sportā... Pats skrējis 800 metrus un 400 metrus ar barjerām 1. sporta klases līmenī, lielāko atzinību iegūstot kā sporta organizators. Pašā spicē - Siguldas kamaniņu un bobsleja trases celtniecība. Bez kuras nebūtu arī jaunlaiku Latvijas medaļu. Septembra beigās "Stūra mājā" uzstājies ar lekciju "Čeka un sports", kas nezin kāpēc lielu rezonansi nav radījusi. Par daudzu nīstajiem padomju laikiem Znatnajam ir savs viedoklis: "Nevar teikt, ka blakus man bijuši lieli idioti..." Daumants slavē latviešus par uzņēmību, bet peļ, ka esam bijuši arī ļoti čakli ziņotāji. Man sarunāties ar viņu bija interesanti. Ceru, ka jums arī patiks.

  Sarunas garums: 61 minūte
 • Kalniņš par akmeņiem, treneri Miļunu, krusttēvu Vasiļonoku un citiem aisbergiem
  Kalniņš par akmeņiem, treneri Miļunu, krusttēvu Vasiļonoku un citiem aisbergiem(4)
  Rīgas "Dinamo" vārtsargs Jānis Kalniņš ir normāls latvietis. Varbūt gan stipri spītīgāks par vidējo latvju Kalniņu. Kā hokejists nobriedis Liepājā, rūdījies Ungārijā, uz sevi un dzīvi skatās reāli. Bet ir ar mērķi. Un kas raksturīgi brīvajā Latvijā dzimušajiem (1991.) - vienmēr ar smaidu sejā.

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Miļuns par jaunajiem profesionāļiem Ābolu un Dzierkalu, 18 hokeja hallēm un to atdevi
  Miļuns par jaunajiem profesionāļiem Ābolu un Dzierkalu, 18 hokeja hallēm un to atdevi(1)
  "Prizmas" treneris Ēriks Miļuns ar U-18 un U-20 izlasēm astoņas reizes no astoņām bija izpildījis federācijas uzdevumu, esot nacionālās izlases trenera asistentam Haraldam Vasiļjevam, devītā reize beidzās ar 2:3. Viņš droši vien ir zinošākais Latvijā jauniešu un junioru hokejā. Arī tāpēc, ka tie puiši, kas spēlē ārzemēs, nu jau piecas vai sešas vasaras trenējas t.s. "Volvo" vasaras nometnē. Man ar Miļunu vienmēr ir intersanti, ceru, kā tā paies arī jūsu stunda, skatoties mūsu sarunu.

  Intervijas fragments bez maksas: Miļuns par vārtsargu izvēli pirms spēles ar...

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Koziols par Saules akmeni, Lipmanu un draugiem, ripām Latvijā un Šveicē
  Koziols par Saules akmeni, Lipmanu un draugiem, ripām Latvijā un Šveicē(25)
  Uzņēmējs Viesturs Koziols jau 2004. gadā bija nobriedis sakārtot Latvijas hokeju. Savulaik no miskastes izvilcis "Rīgu 2000", bijis "Dinamo" pirmais prezidents. Pēdējos gadus dzīvojis Šveicē, viesojies arī IIHF mītnē Ženēvā pie Fāzela un Šveices Hokeja federācijā. Šobrīd raksta Latvijas hokeja attīstības programmu un ir gatavs vadīt Latvijas hokeja saimniecību pēc Eiropas standartiem. Par visu to nepilnu stundu garajā sarunā.

  Intervijas fragments bez maksas: Koziols: "Esmu gatavs darboties, lai Lipmanu...

  Sarunas garums: 51 minūte
 • Laviņš par karjeras beigām, "Kurbadu", bezmiegu, Kirovu un latviešu psiholoģiju
  Laviņš par karjeras beigām, "Kurbadu", bezmiegu, Kirovu un latviešu psiholoģiju(3)
  Rodrigo Laviņš jau 18 gadu vecumā spēlēja Latvijas izlasē, 2014. gadā sasniedzot rekordu - 230 spēles. Uz slidām kopš trju gadu vecuma un vienmēr gatavs trenēties. Kopš 4. klases hokejs bijis viņa dzīves jēga... No šīs vasaras 42 gadus vecais Rodrigo ir "Kurbada" galvenais treneris un trenē arī "Lido" puikas.

  Sarunas garums: 54 minūtes
 • Perfekcionists Vasiļjevs grib uzcelt Jelgavu
  Perfekcionists Vasiļjevs grib uzcelt Jelgavu(1)
  Vecāka gadagājuma hokeja fani atceras Haraldu Vasiļjevu kā vecā Rīgas "Dinamo" spēlētāju - 16 sezonas meistaros... Līdz 18 gadu vecumam Haralds pat tika uzskatīts par labāku spēlētāju par Balderi. Jaunākie fani noteikti atceras 2000. gada 5. maiju, kad Vasiļjeva vadītā Latvijas izlase pasaules čempionātā Pēterburgā ar 3:2 uzvarēja Krieviju. Šīs spēles dēļ pat tika pārtraukta Saeimas plenārsēde. Nu perfekcionists Haralds atgriezies Latvijā, cerot uz augšu bīdīt Jelgavas hokeju. Lai izdodas!

  Intervijas fragments bez maksas: Vasiļjevs: "Vācieši grib spēlēt agresīvu hokeju"

  Sarunas garums: 64 minūtes
 • Dāvis Bertāns par pievienošanos "Spurs", līguma niansēm un Latvijas izlasi
  Dāvis Bertāns par pievienošanos "Spurs", līguma niansēm un Latvijas izlasi(7)
  2016./2017. gada sezona klubu basketbolā būs īpaša ar to, ka pirmo reizi vēsturē Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) vienlaicīgi spēlēs divi latvieši - Kristaps Porziņģis ar Ņujorkas "Knicks" un Dāvis Bertāns ar Sanantonio "Spurs". Sarunā ar Andreju Siliņu Dāvis atceras drafta nakti, grūto ceļu līdz nonākšanai pasaules basketbola Mekā, līguma niansēm - kāpēc tieši divu gadu līgums un kāpēc par minimālo atalgojumu? Tāpat Dāvis atklāj, kāpēc šovasar nespēlēja Latvijas valstsvienībā, taču mūsu izlases nākotni zīmēja gaišās krāsās - varam kļūt par Top5 komandu Eiropā.

  Intervijas fragments bez maksas: Dāvis Bertāns: "Izlasē nespēlēt bija grūts lēmums"

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Gudļevskis par līgumu, attiecībām starp "Lightning" vārtsargiem un vēlmi palīdzēt izlasei
  Gudļevskis par līgumu, attiecībām starp "Lightning" vārtsargiem un vēlmi palīdzēt izlasei(4)
  Lai izkarotu Nacionālās hokeja līgas kluba Tampabejas "Lightning" ģenerālmenedžera Stīva Aizermena simpātijas, Kristeram Gudļevskim bija nepieciešamas tikai dažas spēles. Viņš ātri tika pacelts augšup, devās laukumā Stenlija kausa izcīņā, taču kopš pirmās sezonas pie iespējas ticis tikai vienu reizi. Izmantoja, jo pret čempioni Čikāgas "Blackhawks" izbraukumā 60 minūšu laikā neielaida nevienus vārtus. Bet pagaidām tas bijis viss.

  Šovasar pagarināts līgums ar Tampabejas "Lightning" uz vienu sezonu. Vārtsargs norāda, ka tā bijusi viņa vēlme. Pārrunās izdevies panākt arī līguma garantēto summu - 200 tūkstošus dolāru. Par attiecībām ar "Lightning" vārtsargiem - vienu Gudļevskis uzskata par labāko, bet otru - par talantīgāko. Par ikdienu Amerikas Hokeja līgā un pārbraucieniem spēles dienā. Par sajūtām, kas pārņem, no okeāna otras puses vērojot Latvijas valstsvienību.

  Sarunas fragments: Gudļevskis: "Ja Bišops tiktu aizmainīts, būtu...

  Sarunas ilgums: 61 minūte
 • Ābols: "Tēva uzslavas nevar izspiest, tās jānopelna"
  Ābols: "Tēva uzslavas nevar izspiest, tās jānopelna"(3)
  Divdesmit gadus vecais Rodrigo Ābols vismaz trijās kategorijās ir pāraudzis savu tēvu Arti - augumā garāks, nospēlējis divus pasaules čempionātus A grupā un draftēts NHL. Atšķirībā no komandas biedriem WHL klubā Portlendā, kuri ar Kanādas izlases spēlētājiem sacentušies tikai datoru spēlēs, jaunais latvietis viņiem jau stājies pretī īstā hokejā. Centra uzbrucējs, gudrs, ar garām rokām, gana labu tehniku, pārredz laukumu - ir visi dotumi, lai spēlētu arī NHL. Ideālā vieta - Vankūvera.

  Sarunas fragments: Ābols: "Maiņā ar Daugaviņu un Girgensonu varēju izdarīt vairāk"

  Sarunas ilgums: 48 minūtes
 • Masaļskis par Maskavu, Žiguļu alu un talantīgo treneri Ābolu
  Masaļskis par Maskavu, Žiguļu alu un talantīgo treneri Ābolu(4)
  Ja jūnija sākumā Edgars Masaļskis vēl ir ar bārdu, tas nozīmē tikai vienu - Latvija pasaules hokeja čempionātā nav tikusi ceturtdaļfinālā. Bet varēja būt... Pabijis siltajās zemēs, ar draugiem uzspēlējis golfu, Edgars mazliet grib pabīdīt jauno sezonu uz rudens pusi. Mērķis: ar Toljati "Lada" tikt "play-off" un 2018. gadā ar Latvijas izlasi būt olimpiskajās spēlēs.

  Sarunas fragments: Masaļskis: "Atbildības sajūta Maskavā bija lielāka"

  Sarunas ilgums: 49 minūtes
 • Beresņevs par rikošetiem hokejā un dzīvē, izlases pašatdevi, Merzļikinu un citām zvaigznēm
  Beresņevs par rikošetiem hokejā un dzīvē, izlases pašatdevi, Merzļikinu un citām zvaigznēm(1)
  Janvārī Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans vaņģoja treneri Leonīdu Beresņevu, lai nosargātu Latvijai vietu elites grupā. Pēc tam LHF valde uzlika augstāku latiņu - 10. vietu, bet pēc zaudējuma Šveicei varenie jau bija izlēmuši Beresņeva likteni un mans pistoles piedāvājums trenerim varbūt nebija īsti vietā. Maskavā Beresņevs jutis, ka izkrišanu no elites grupas Latvijai nenovēlot tikai... jaundzimušie.

  Sarunas fragments: Beresņevs: "Maskavā par 99% radījām sniegumu,...

  Sarunas ilgums: 60 minūtes


  Saruna krievu valodā.
 • Bertāns par dramatisko sezonas izskaņu, trim gadiem Bilbao un izlasi
  Bertāns par dramatisko sezonas izskaņu, trim gadiem Bilbao un izlasi(3)
  Dairis Bertāns noslēdzis trīs gadu darba ciklu "Bilbao Basket" komandā Spānijā, šajā laikā kļūstot par atpazīstamu seju Eiropas spēcīgākajā vietējā čempionātā. Sarunā ar Andreju Siliņu basketbolists atskatās uz sezonas izskaņu, kas izvērtās pagalam dramatiska, uz trim Spānijā pavadītajiem gadiem, iezīmēja nākotnes plānus un mērķus, kā arī izlases gaidāmo Rio olimpiskās kvalifikācijas turnīru.

  Sarunas fragments: Dairis Bertāns: Mērķis - palikt Spānijā un spēlēt Eirolīgā!

  Sarunas ilgums: 53 minūtes
 • Skredelis par profesionāļiem un amatieriem, mākslīgo segumu un Virslīgu
  Skredelis par profesionāļiem un amatieriem, mākslīgo segumu un Virslīgu(2)
  Jānis Skredelis ir vienīgais Latvijas PSR Nopelniem bagātais treneris futbolā. Ar milzīgu pieredzi un dzīves gudrību. Slavē Marianu Paharu, kurš valsts izlasē sev par palīgu uzaicinājis Aleksandru Starkovu, kura pieredzi tirgū nopirkt nevarot. Kā spēlēt Latvijas izlasei Baltijas kausā? Vienkārši - ir jāuzvar...

  Sarunas garums: 48 minūte
 • Vissavienības kategorijas tiesnesis Plikšķis par piespēli kājās, dāņiem un tiesāšanu Maskavā
  Vissavienības kategorijas tiesnesis Plikšķis par piespēli kājās, dāņiem un tiesāšanu Maskavā(1)
  Pirms 50 gadiem Ivars Plikšķis bija viens no labākajiem PSRS hokeja tiesnešiem. Principiāls kā Kremļa kuranti, taču ar savu skatu uz dzīvi un hokeja ripu. Maskavā bijis kādas simts reizes un nekas tur viņu nevar pārsteigt. Pasaules čempionātā tomēr pārsteigusi visu komandu fiziskā sagatavotība. Ivars reizēm var būt līdz riebumam objektīvs: Galviņam esot bijis pārāk liels spēles laiks un viņš fiziski paguris, bet tas, ko citi sauc par neveikšanos vai koncentrācijas trūkumu, Plikšķis sauc saprotamākos vārdos - par meistarības trūkumu...

  Sarunas garums: 51 minūte
 • Ēvalda Grabovska 65 gadi kopā ar Latvijas hokeju
  Ēvalda Grabovska 65 gadi kopā ar Latvijas hokeju(3)
  Pirms spēles ar Vāciju 75 gadu jubilejā sveikts tika bijušais Rīgas "Dinamo" un Latvijas izlases treneris Ēvalds Grabovskis. Kurš ar ripu ir kopā vismaz 65 gadus. No Latvijas hokeja 85 gadiem... Trenējis arī Polijas un Bulgārijas izlases, dažādus Vācijas, Polijas un Latvijas klubus. Traks hokeja fanāts. Vienmēr ideju pilns, ar savu skatu uz hokeju, dzīvi un visu to, kas notiek ripas cilvēku dzīvē.

  Sarunas fragments šeit: Grabovskis: "Dievs mums nav devis tiesības...

  Sarunas garums: Stunda un 15 minūtes
 • M. Širokovs par brāli Alekseju, treneri Ivčenko, izlasi un kalnu kūrortiem
  M. Širokovs par brāli Alekseju, treneri Ivčenko, izlasi un kalnu kūrortiem(6)
  Ir hokejisti, kuri visu dzīvi sapņo par spēlēšanu pasaules čempionātā, bet tā arī tur netiek. Maksims Širokovs, kurš hokejā ir tik pieprasītais aizargs - labrocis, uz pasaules čempionātu tika 32 gadu vecumā. Pērn Prāgā nospēlējot ļoti stabili. Diezgan tipisks lēnaudzis. Varbūt arī tāpēc, ka vēlu sapratis - hokejā jābūt mērķim. Kā hokejists Latvijas armijā šāvis ar kalašaņikovu, uzdienot līdz... pavāra palīgam.

  Sarunas fragments šeit: Maksims Širokovs: "Brālis bērnībā apēda visu...

  Sarunas garums: 53 minūtes
 • Ankipānam izlasē jāievieš "Torpedo" spēles stils
  Ankipānam izlasē jāievieš "Torpedo" spēles stils(1)
  Ģirts Ankipāns Latvijas hokejā ir unikāls cilvēks. Jaunībā izspēlējies Vācijas otrajās un trešajās līgās, Ģirts par profesionāli kļuva Viestura Koziola "Rīgā 2000". Izlasē pasaules čempionātā debitējis 27 gadu vecumā. 2008. gadā, kad veidoja "Dinamo", Ģirts nebija tajā plānots, taču nospēlēja piecas sezonas, it sevišķi labi blakus Marselam Hosam. Latvijas izlases godu aizstāvējis divās olimpiskajās spēlēs un četros pasaules čempionātos, nu izaudzis līdz izlases trenerim. Ar trenera sertifikātu. Bet savām domām. Un mugurkaulu. Domājošs un, kā runā hokeja sabiedrībā, ļoti perspektīvs treneris.

  Sarunas fragments šeit: Ankipāns: "Man ļoti paveicās, piezvanīja Sējējs"

  Sarunas garums: 62 minūtes
 • Gunārs Jākobsons - Ar dziesmu caur dzīvi!
  Gunārs Jākobsons - Ar dziesmu caur dzīvi!(2)
  Latvijas sporta žurnālistikas leģenda Gunārs Jākobsons vairāk nekā 60 gadus mūs priecējis ar savām futbola un hokeja reportāžām, no kurām mūža reportāža bijusi 1967. gadā, kad "Daugava" ar 2:0 Rīgā pieveica "Kubaņu". Strādājis 13 (!) olimpiskajās spēlēs, 30 pasaules čempionātos un uzskata, ka "olimpiskās spēles - tas ir cilvēces svētums".1968. gadā iedibinājis "Mikrofona" dziesmu aptauju un pats kopā ar Margaritu Vilcāni itin izjusti dzied Oskara Stroka "Murku"... Gandrīz ticis Ginesa rekordu grāmatā. Ārēji skarbs, bet 60 darba gados nevienu sportistu nav "noēdis."

  Sarunas fragments šeit: Gunārs Jākobsons: Olimpiskās spēles ir cilvēces...

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • E. Kulda par BHS, pelmeņiem, dzīvi Maskavā un lielo brāli Artūru
  E. Kulda par BHS, pelmeņiem, dzīvi Maskavā un lielo brāli Artūru(3)
  21. martā sākās Latvijas hokeja izlases oficiālie treniņi, kur ar ļoti lielu motivāciju sola strādāt Edgars Kulda. Viens no šīs sezonas "Dinamo" atradumiem. Ar ļoti niknu spēli vārtu priekšā. Kanādas junioru čempions. Ārpus hokeja jautrs un patīkams sarunas biedrs. Ar galveno vērtību - ģimeni. Un centieniem augt.

  Sarunas fragments šeit: E. Kulda: "Vasarā jutu, ka spēšu iekļūt...

  Sarunas garums: 43 minūtes
 • Bārtulis par izlasi, NHL laiku, Vladivostoku, spēlētāju lomām...
  Bārtulis par izlasi, NHL laiku, Vladivostoku, spēlētāju lomām...(5)
  Piedāvājam Jāņa Celmiņa sarunu ar Vladivostokas “Admiral” komandas aizsargu Oskaru Bārtuli, kurš arī šopavasar Latvijas izlases rindās pasaules čempionātā nestartēs. Sarunas laikā Oskars atceras laiku, kad vēl grieza NHL laukumu ledu, Stenlija kausa izcīņas finālsēriju, stāsta par savu pieredzi KHL klubos, dzīvi Vladivostokā, lomām dažādu komandu sastāvos, kā arī to, cik tuvu stāvējis Latvijas izlases trenera meklējumiem un Frēdriku Stilmanu (Vladivostokas “Admiral”), kura vārds arī ticis locīts potenciālo Latvijas valstsvienības vadītāju kontekstā.

  Sarunas fragments šeit: Bārtulis atklāj iemeslus, kāpēc šopavasar...

  Sarunas garums: 46 minūtes
 • Rubenis par mūziku, kamanām, komandas garu un harmoniju
  Rubenis par mūziku, kamanām, komandas garu un harmoniju(2)
  Piecu olimpisko spēļu dalībnieks Mārtiņš Rubenis bija pirmais latvietis, kurš izcīnīja medaļu Ziemas olimpiskajās spēlēs. 2006. gadā Turīnā. Pēc astoņiem gadiem Sočos Turīnas bronzai klāt nāca bronza kamaniņu stafetē. Gandrīz pusotru gadu desmitu Rubenis bija pasaules kamaniņu elitē. Ar savu skatu uz dzīvi, kamanām, cilvēkiem, mūziku. Gadu nodzīvojis Amerikā, kur juties ļoti labi, bet... nu atkal ir latvju kamanās. Starp citu, Rubenis ir arī 2006. gada Latvijas labākais sportistis.

  Sarunas fragments šeit: Rubenis: "Esmu bijis pietiekami spītīgs, lai no...

  Sarunas garums: 60 minūtes
 • Ābols par Žiguļiem un "Ladu", savu mēli un Kirovu
  Ābols par Žiguļiem un "Ladu", savu mēli un Kirovu(8)
  Artis Ābols gana daudz bijis hokejists - leģionārs, šī viņam ārzemēs bija pirmā trenera sezona. Un uzreiz Krievijas bandītisma midzenī Toljati. "Ladas" fani joprojām atceras 1994. gadu, kad viņu apjūsmotie ripas meistari kļuva par Krievijas čempioniem, Ābolam bija jāstrādā ar KHL otro nabadzīgāko komandu. Ar Edgaru Masaļski vārtos bija septiņas uzvaras astoņās spēlēs, janvāra beigās Ābols pat tika uzrunāts kā iespējamais Latvijas izlases galvenais treneris, bet... Nesanāca. Varbūt citu gadu.

  Sarunas fragments šeit: Ābols Lipmana zvanu nesagaidīja...

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Sorokins par "Dinamo" un Šupleru, Kirovu un "Mogo"
  Sorokins par "Dinamo" un Šupleru, Kirovu un "Mogo"(7)
  Oļegs Sorokins sezonā gandrīz katru dienu redzams vai dzirdams kādā no hokeja TV kanāliem, taču neba visu pateiksi spēles laikā. Kā vislabāk audzināt hokejistus? Nelaižot spēlēt... "Dinamo" nelaime: pārāk daudz laika pavada savā zonā, aizsargi labi, bet... nemetoši, uzbrukumā pietrūkst Marsela Hosas tipa spēlētāja. Ar Sējēju kā treneri komanda spēlējusi sakarīgāk nekā ar Heikilu. Bet nopietnā orgnizācijā (LHF!) katru nedēļu neesot paziņojumu par jaunu izlases galveno treneri.

  Sarunas fragments šeit: Sorokins: "Federācijai jāciena vadošie izlases...

  Sarunas garums: 57 minūtes
 • Savickis par "Dinamo" sezonu, spēlētāju atlaišanu, motivēšanu…
  Savickis par "Dinamo" sezonu, spēlētāju atlaišanu, motivēšanu…(20)
  Piedāvājam Jāņa Celmiņa sarunu ar Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāju un Latvijas Tenisa savienības prezidentu Juri Savicki. Intervijas laikā tiek runāts par Rīgas “Dinamo” aizvadīto sezonu, trenera Kari Heikiles un vairāku spēlētāju atlaišanu sezonas laikā, pēc tās, spēlētāju motivēšanu, viņu algām, komandas nākotni, kā arī Latvijas tenisa izlasi, un iemesliem, kāpēc Deivisa kausa izcīņas turnīrā Daugavpilī atkal neredzēsim Latvijas vadošo tenisistu Ernestu Gulbi. Vai konflikts?

  Sarunas fragments šeit: Savickis: "Spēlētājiem būs jābūt gataviem...

  Sarunas garums: 47 minūtes
 • Kurmis rok pat pie Raiņa. Ja vajag
  Kurmis rok pat pie Raiņa. Ja vajag(2)
  Bauskas puika Dzintars Kurmis Latvijas handbolā ir labi zināms personāžs. Spēlējis meistarkomandā, trenējis "Celtnieka" meistarus un Latvijas izlasi divos Eiropas čempionātos. Pēc viena no tiem pārmetot spēlētājiem, ka viņi atdevuši spēli gruzīniem. Vienu gadu trenējis Horvātijas sieviešu komandu, par ko pats sevi tagad apbrīno. Nu jau vismaz 17 gadus apbedīšanas biznesā. Un varot savu klientu norakt pat pie Raiņa. Ja ļoti vajagot.

  Sarunas fragments šeit: Handbola leģenda Kurmis: "Handbols mani apbūra"

  Sarunas garums: 55 minūtes
 • Bērziņš par Zvirgzdiņa atlaišanu, komplektāciju, budžetu
  Bērziņš par Zvirgzdiņa atlaišanu, komplektāciju, budžetu(3)
  Piedāvājam Andreja Siliņa sarunu ar basketbola kluba "Valmiera/Ordo" ģenerālmenedžeri Mārtiņu Bērziņu. Sarunā Bērziņš atklāj iemeslus trenera Ainara Zvirgzdiņa nomaiņai, kāpēc par galveno treneri tikai dažas spēles strādāja Gatis Melderis, Bērziņš stāsta par kluba budžetu, komplektāciju, darbu ar jaunajiem spēlētājiem, ambīcijām un vairāk iepazīstina ar sevi.

  Sarunas fragments šeit: Bērziņš: "Mūsu budžets varētu būt uz pusi...

  Sarunas garums: 68 minūtes
 • Cicurskis - vienā aizsargu pārī ar Ļeskovu...
  Cicurskis - vienā aizsargu pārī ar Ļeskovu...(19)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa sarunu ar hokeja treneri Aleksandru Cicurski. Rīgas 41. vidusskola ir leģendāra ar to, ka tur mācījies Raimonds Pauls. Un latvju hokeja leģenda - Aleksandrs Cicurskis. Agrā jaunībā abi cīnījušies ar zaļo pūķi, Pauls to pieveicis mazliet agrāk, Cicura - vēlāk. Vienu lietu gan Cicura allaž turējis cieņā - kā hokejists un treneris viņš kopā ar ripu ir 55 gadus... Labāk par lielāko daļu žurnālistu pārzina Latvijas hokeja vēsturi. Piedalījies Beļavska, Ozoliņa, Ivanāna, Ķēniņa un vēl gandrīz pustora simta hokejistu audzināšanā. Un izcils stāstnieks. Gandrīz kā biedrs Minhauzens no Duntes muižas.

  Sarunas fragments šeit: Cicurskis: "Nekad nedomāju, ka Ķēniņš spēlēs NHL"

  Sarunas garums: stunda un 23 minūtes
 • Jānim Skredelim ir ko atcerēties...
  Jānim Skredelim ir ko atcerēties...(7)
  Rēzeknē dzimušais futbola treneris Jānis Skredelis ir vienīgais Latvijas PSR Nopelniem bagātais treneris, astoņus gadus trenējis Rīgas "Daugavas" meistarkomandu. Ar savu skatījumu uz to laiku un arī uz šodienas futbolu. Nekad nav piekritis priekšniekiem, ja tie sākuši viņu mācīt. Reizi gadā - pirms gadu mijas - bijušie "Daugavas" (1981.- 1988.) futbolisti joprojām tiekas pie sava trenera. Kā viņš pats sevi raksturo: esot treneris - staieris...

  Sarunas fragments šeit: Skredelis: "Izlases treneris spēlētājam neko...

  Sarunas garums: 67 minūtes
 • Lipmans par hokeja saimniecību, izlases treneri un "Dinamo"
  Lipmans par hokeja saimniecību, izlases treneri un "Dinamo"(56)
  Piedāvājam Jāņa Matuļa sarunu ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu Kirovu Lipmanu. Sarunas laikā tiek skarti jautājumi par hokeja saimniecību kopumā, ledus haļļu celšanu, Latvijas izlases trenera meklējumiem, kā arī Rīgas "Dinamo" neveiksmīgo sezonu.

  Sarunas fragments šeit: Lipmans: "Beresņevs nepiekrita... es nedrīkstu...

  Sarunas garums: 42 minūtes
 • lasīt vairāk