Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource405 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource405), Fid:1668, Did:0, useCase: 0

Rīgas Kausi jau gatavi!

LVS
LVS

Rīgas Kausi jau gatavi!
Aiga Grabuste un Ainārs Kovals
Foto: Zigismunds Zālmanis

Ceturtdien, 29.maijā plkst.18:00 stadionā „Daugava” ar atklāšanu jau 51.reizi notiks starptautiskās vieglatlētikas sacensības „Rīgas kausi”, ko rīko Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un Bigbank.

Šogad „Rīgas kausi” tiks izcīnīti sešās disciplīnās – lodes grūšanā vīriešiem, tāllēkšanā sievietēm, 400m skrējienā sievietēm, 800m skrējienā vīriešiem, un ar īpašu Bigbank atbalstu sieviešu un vīriešu šķēpa mešanā. Kopumā „Rīgas kausos” sacensības notiks 15 vieglatlētikas disciplīnās. Dalību sacensībās ir apstiprinājuši 136 sportisti no 23 valstīm.
Skatītājiem sacensības „Rīgas kausi” būs lieliska iespēja skatīt vienkopus mūsu labāko vieglatlētu un arī ārvalstu sportistu startus, jo sacensību mērķis ir sarīkot aizraujošas vieglatlētikas sacensības, piesaistot labākos Latvijas vieglatlētus un līdzvērtīgus konkurentus no citām valstīm, veicinot intrigu un cīņas sparu sacensību sektorā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs 12 olimpieši – Aiga Grabuste, Lauma Grīva, Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala, Māris Urtāns, Mareks Ārents, Dmitrija Jurkevičs, Poļina Jeļizarova, Zigismunds Sirmais, Valērijs Žolnerovičs, tai skaitā arī Olimpiskie vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals.
Savukārt no ārvalstu zvaigznēm stadionā varēs redzēt Pekinas Olimpisko spēļu čempiones 4x100m stafetē Jūliju Čermošansku un Aleksandru Fedorivu-Šperu (Krievija), Sidnejas un Pekinas Olimpisko spēļu finālistu 200m skrējienā Kristianu Malkolmu no Lielbritānijas, 2010.un 2012.gadu Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku 400m/b skrējienā Staņislavu Meļņikovu no Ukrainas.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks paužot gandarījumu par „Rīgas kausu” pieaugošo popularitāti kā vietējā tā arī starptautiskajā līmenī, atzīmē: „Kā rāda pēdējo gadu sacensību norise, tās atgūst iepriekšējo 70-to un 80-to gadu popularitāti. Ārvalstu sportistu dalība ceļ gan sacensību prestižu starptautiskajā arēnā, gan veicina mūsu sportistu izaugsmes iespējas un konkurences garu. Rīgas dome turpinās šādu arvien populārāku sacensību atbalstu arī turpmāk, jo pasaules mērogā varam pieteikt Rīgu kā sportisku un viesmīlīgu pilsētu.”
Savukārt Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis uzsvēra, ka: „Arī šogad „Rīgas kausu” kvalitāti nosaka Eiropas Vieglatlētikas asociācijas sacensību statuss - European Outdoor Classic meeting, kas rīkotājiem uzliek pienākumu sacensības sarīkot atbilstošā kvalitātē un atbilstoša budžeta ietvaros. Nav noslēpums, ka vieglatlētikas komercsacensības, kādas ir arī Rīgas Kausi, piesaista sportistus ar labvēlīgiem finansiāliem nosacījumiem dalībai un prēmiju fondu. Šogad kopējā tam paredzētā summa ir 40’000 eiro.”
Šogad „Rīgas kausu” organizētājiem pievienojās Bigbank, kļūstot par vēstnesi šķēpa mešanas disciplīnai, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām vieglatlētikas disciplīnām. Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš teica: „Ticam, ka mūsu ieguldījums var palīdzēt sasniegt vairāk, bet tajā pašā laikā ir pietiekami vienkāršs, lai ikviens no mums redzētu savu lomu Latvijas sportistu sasniegumu veicināšanā.”
Sacensību „Rīgas kausi” direktore Ieva Zunda rezumējot atzīmē: ” Vislielākais gandarījums, ka „Rīgas kausos” piedalīsies ne tikai visi mūsu top sportisti, bet ka arī sacensību sadarbības partneri ir top uzņēmumi – Bigbank, Nippon Auto ar Honda, Venden, Nike, Sportland, Lāču ledus un Syform.”
Jau tradicionāli „Rīgas kausi” tiks atklāti ar esošo un bijušo vieglatlētu bērnu skrējienu, savukārt noslēgumā būs „Nippon Auto zvaigžņu stafete” skolas vecuma bērniem.
Aktuālie jaunumi un dalībnieki, starta saraksti, sacensību rezultāti pieejami "Rīgas kausu" mājaslapā Rīgas kausi, kā arī sacensību sociālo mediju kontos twitter.com/rigaskausi un facebook.com/rigaskausi
Starptautisko sacensību „Rīgas kausi” sadarbības partneri un atbalstītāji ir Apollo.lv, LTV7, Diena, radio SWH, sportacentrs.com, Nippon Auto ar Honda automašīnām, Sportland, Nike, Venden, Lāču ledus, Syform un Latvia Travel.

Zināšanai:
• 1962.gadā notika pirmās „Rīgas kausu” sacensības.
• „Rīgas kausi” regulāri pulcējuši augstākās klases pasaules vieglatlētikas zvaigznes. No 1962.gada līdz 1993.gadam sacensībās ir startējuši 33 Olimpiskie čempioni.
• 1996.gadā tika atjaunotas starptautiskās Rīgas vieglatlētikas sacensības, bet 2006.gadā sacensībām tika atdots „Rīgas kausu” nosaukums un statuss.
• 2013.gadā „Rīgas kausus” izcīnīja – Sinta Ozoliņa-Kovala un Romans Avramenko (Ukraina) šķēpa mešanā, Ivans Šablujevs (Krievija) 400m/b skrējienā, Luks Katts (Lielbritānija) kārtslēkšanā, Kleo Van Burena (ASV) 200m skrējienā un Sviatlana Kuzeliča (Baltkrievija) 3000m kavēkļu skrējienā.

Informāciju sagatavoja:
Marita Vilciņa
Tālrunis 29439639