Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176), Fid:925, Did:0, useCase: 0

Astoto reizi sacenšas Kuldīgā

LVS
LVS

Astoto reizi sacenšas Kuldīgā
60m finālskrējiens

Šis bija 45. ziemas čempionāts Latvijā, astoto reizi tas notika Kuldīgas manēžā.

Pirmajā dienā gan Latvijas, gan Kuldīgas manēžas rekordu sasniedza 4x200 m stafetes skrējējas no Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolasAsnāte Kalniņa, Anda Jēgere, Patrīcija Karlīna Roshofa un Diāna Daktere. Meiteņu veikums – 1:42.24 - atnesa viņām laikraksta Kurzemnieks speciālbalvu - 100 eiro. Otrajā sacensību dienā savu pirms četriem gadiem Kuldīgā sasniegto manēžas rekordu nu pārspēja Elvijs Misāns trīssoļlēkšanā, aizlecot 16,44 metrus. Par šo panākumu arī viņš saņēma no Kurzemnieka 100 eiro.

Kuldīdznieku mīlulis E.Misāns arī savos labākajos lēcienos tālumā aizlecot 7,84, 7,83 un 7,85 m, uzrādīja stabilitāti un bija nepārspējams. Šajā čempionātā viņš par Latvijas čempionu kļuva 25. reizi. Tāpat 25. reizi tas izdevās, uzvarot 400 m ar 48.94 sekundēm un 200 m ar 22.18 sekundēm, baušķeniekam Jānim Baltušam, kurš tagad trenējas pie Ludmilas Olijares un Aleksandra Čumakova Rīgā.

Ļoti tuvu manēžas rekordam gan 800 m, gan 1500 m ar skaistu atrāvienu no visiem konkurentiem pieskrēja Dmitrijs Jurkevičs (1:50.46 un 3:45.95), kā arī Gunta Latiševa-Čudare 200 m (24.44).

Lodes sektorā – Grabuste un Mieze
Sacensības iesākās ar lodes grūšanu. Vīriešu konkurencē par Latvijas čempionu kļuva valmierietis Arnis Žviriņš (15,85 m), savukārt sieviešu konkurencē lodi vistālāk aizgrūda jelgavniece Inga Miķelsone (14,20 m). Šo disciplīnu kā vienīgo Latvijas čempionātā bija izvēlējusies arī talantīgā septiņcīņniece Aiga Grabuste. Tiesa gan, šoreiz viņa neuzrādīja izcilu sniegumu. „Cerēju uz labāku rezultātu, bet ieguvu trešo vietu, aizgrūžot 12,65 m. Šogad ziemas sezonu izlaižu un darbojos tehnikā tieši pie lodes un augstlēkšanas. Gatavojos sev svarīgajai vasaras sezonai un dalībai olimpiskajās spēlēs,” sacīja A.Grabuste. Lodes grūdēju vidū bija arī kuldīdzniece Lelde Mieze, kura ierindojās 5. vietā (11,53 m): „Rezultāts varēja būt labāks, bet esmu apmierināta, jāpiestrādā pie tehnikas. Par rezultātu nebēdājos. Iepriekš tas lēkāja, bet šoreiz visas reizes bija stabili 11 metri. Konkurence bija ļoti spēcīga, cīnījos ar pieredzējušām sportistēm.”

Visas disciplīnas mīļas un padodas

Daļa vieglatlētu čempionātā spēkus pārbaudīja vairākās disciplīnās. Piemēram, rīdzinieks, pieredzējušais sportists Māris Grēniņš startēja 60 m/b, kur ieguva 3. vietu (08.35), tāllēkšanā, kur ierindojās 2. vietā (6,90 m), trīssoļlēkšanā – 4. vieta (14.08), kā arī skrēja 4x200 m stafetē Ausekļa komandā, kura izcīnīja uzvaru (01:30.70). „Man veicās ļoti labi, vienīgi tāllēkšanā biju gaidījis labākus rezultātus, taču te kaut kā citādāk jāskrien. Rīgā es lēktu pāri septiņiem metriem, bet šeit mocījos. Laikam jau neesmu pieradis, te ir cietāks segums,” teica M.Grēniņš. Sportists atzina, ka vieglāk esot izvēlēties vienu disciplīnu, kurā startēt, taču viņam patīkot visas, tāpēc startējis pēc iespējas vairākās. „Ja sporto ar mīlestību, tad visur veicas. Ja godīgi, visas disciplīnas man arī padodas. Tā kā daudz strādāju, trenēties sanāk maz. Tāda ir dzīve! Bet man ļoti patīk sports, to daru no visas sirds. Šajā sezonā man vēl ir divi svarīgi mači Polijā un Bulgārijā. Tur arī piedalīšos vairākās disciplīnās, bet tur viss ir citādāk. Ja ir lieli mači, tie notiek četras dienas, nevis kā Latvijas čempionāts divās dienās. Nesanāk skraidīšana no viena sektora uz otru, jo katra disciplīna notiek savā dienā.” Sportists piebilda, ka gan Kuldīga, gan Kuldīgas vieglatlētikas manēža esot lieliskas. Viņš ik reizi priecājoties šeit ierasties.

Labi sagatavoti

Gan publikas mīlulis Elvijs Misāns, gan vēl 13 sportisti saņēma pamācības un uzslavas no treneres Mārītes Lūses, kura visu čempionātu aktīvi sekoja līdzi saviem audzēkņiem: „Šodien šeit ir daudz manu audzēkņu. Jo vairāk spēcīgu audzēkņu, jo viņi viens otram rada lielāku konkurenci. Esmu apmierināta ar viņu veikumu. Vienīgi problēmas ir tāllēkšanas sektorā, kaut kā pie tā nevaram piešauties. Vienmēr mums ir problēmas tieši Kuldīgā. Nezinu, kas par lietu. It kā viss labi, bet sektors ir atšķirīgs. Visi saka, ka neizjūt lēcienu.” Trenere atzīst, ka disciplīnas, kurās sportistiem startēt, iesakot viņa. „Vērojot čempionātu, redzu, ka sportisti ir sagatavoti, bet man šķiet, ka dažās disciplīnās ir pārāk maz dalībnieku. Tāllēkšanā vajadzētu būt vismaz 12 cilvēkiem. Trīs kilometru skrējienā ir tikai divas sievietes, tas taču nav nopietni! Iespējams, tāpēc, ka juniori aizbraukuši uz Baltkrieviju, taču viņi arī neglābtu situāciju. Varbūt normatīvi vienā otrā disciplīnā ir par augstu,” sacīja M.Lūse.

Laikraksts Kurzemnieks
Astoto reizi sacenšas Kuldīgā | Kurzemnieks

LTV1 VIDEO - 1.diena un 2.diena