Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176), Fid:925, Did:0, useCase: 0

Latvijas vieglatlētu jaunās paaudzes čempionāts

Divas dienas Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā sacentās mūsu vieglatlētu jaunā paaudze – par Latvijas čempionu tituliem sacentās juniori (U-20) un jaunieši (U-18). Individuālās sacensības notika 11 disciplīnās, kā arī 4x200 m stafetes skrējienā. Tātad – tika izcīnīti 48 medaļu komplekti.

Par sacensību nozīmīgumu un dalībnieku augošo meistarību liecina fakts, ka no 44 disciplīnu uzvarētājiem vairāk nekā puse – 24 - sasniedza šosezon labākos rezultātus Latvijā savās vecuma grupās.

U-20 juniori
60 m barjerskrējienā Krišjānis Beļaunieks (Madona) – 8,18 (priekšskrējienā) un Tīna Laura Graudiņa (Jūrmala) – 9,02;
600 m Austris Karpinskis (Auseklis) – 1:19,12 un Renāte Dambe (Saldus) – 1:39,31;
3000 m Endijs Titomers (Jelgavas nov.) - 9:25,98; 2000 m Gunta Holštroma – 6:51,41;
kārtslēkšanā Anete Jete Meiere (abas Ventspils) – 3,05 m;
300 m Sindija Bukša (Auseklis) – 39,98;
1000 m Edgars Daugulis (Sigulda) – 2:33,51 un Elēna Miezava (Talsi) – 3:03,90;
trīssoļlēkšanā Ieva Turķe (Tukums) – 12,31 m.

U-18 jaunieši
60 m Iļja Petrušenko (Liepāja) – 7,14 (priekšskrējienā) un Paula Sprudzāne (Arkādija) – 7,71;
60 m barjerskrējienā Anžela Očeretova (Liepāja) – 9,03;
600 m Pauls Daugulis (Sigulda) – 1:25,37 un Daira Deičmane (Lāča SS) – 1:37,63;
3000 m Artūrs Niklāvs Medveds (Liepājas raj.SS) – 9:15,20 ;
2000 m Anna Marija Petrakova (Ilūkste) – 7:13,71;
kārtslēkšanā Rūdolfs Vucāns (Preiļi) – 4,40 m;
300 m Asnāte Kalniņa (Limbaži/Salacgrīva) – 40,52;
1000 m Edvīns Vilde (Liepāja) – 2:38,11;
trīssoļlēkšanā Mārcis Zubovs (Arkādija) – 13,59 m un Marina Andrejeva (Daugavpils nov.) – 11,95 m;
lodes grūšanā Kristīne Strazdīte (Valmiera) – 14,56 m.

Pa divām zelta medaļām šajā čempionātā izcīnija juniori A.Karpinskis – 300 m un 600 m, S.Bukša – 60 m un 300 m, jauniete D.Deičmane – 600 m un 1000 m, kā arī A.Očeretova 60 m/b un 4x200 m stafetē un V.Bogdanova tāllēkšanā un 4x200 m stafetē.

48 Latvijas čempionu titulus sadalīja 24 pilsētu, novadu vai sporta klubu pārstāvji:
1. ”Arkādija” – 7 (4 juniori + 3 jaunieši);
2. Liepāja – 5 (visi jaunieši);
3. Valmiera – 4 (3 juniori + 1 jaunietis).

Pa trim uzvarām – „Auseklis” un Jēkabpils.

Pa divām uzvarām – Sigulda, Lāča SS, Vecumnieki, Tukums, Madona, Ventspils un Talsi.

Pa vienai – Liepājas raj.SS, Preiļi, Ludza, Ilūkste, Jelgavas nov., Jūrmala, Saldus, Cēsis, Limbaži/Salacgrīva, Daugavpils nov., Daugavpils un Kandava.

Divi šo sacensību rezultāti, vērtēti pēc IAAF punktu tabulām, pārsniedza 1000 p.robežu:
A.Karpinskis – 600 m – 1:19,12 – 1049 p.
S.Bukša – 300m – 39,98 – 1004 p.

Andris Staģis