Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176), Fid:925, Did:0, useCase: 0

21. martā prezentēs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesores Ilzes Avotiņas grāmatu "Vieglatlētika"

LVS
LVS

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Vieglatlētikas katedras profesore un trenere, ar vairāk nekā trīsdesmit gadu darba pieredzi, Ilze Avotiņa nākusi klajā ar oriģinālu, bagātīgi ilustrētu un kvalitatīvu grāmatu par vieglatlētiku, kas veltīta visu vieglatlētikas disciplīnu apguvei. Pirmo reizi Latvijas grāmatniecības vēsturē, visām vieglatlētikas disciplīnām izveidota īpaša datorgrafika, izmantojot cilvēku animēšanas programmatūru.

Pirmdien – 21.martā, pulksten 14:30, LSPA 306.auditorijā (Rīga, Brīvības gatve 333, 3.stāvs) notiks profesores I.Avotiņas sarakstītās grāmatas „Vieglatlētika” atvēršanas svētki. Grāmatas prezentācijas laikā interesenti varēs tikties ar grāmatas autori un radošo kolektīvu.

Cietos vākos iesietais, 160 lapaspuses biezais izdevums, ar vairāk nekā 500 vieglatlētiku ilustrējošiem attēliem, apkopo sporta soļošanas, skriešanas, lēkšanas, mešanas un daudzcīņas attīstības vēsturi, rekordus, izpildes tehniku un vingrinājumus šo disciplīnu mācīšanai. Autore savā darbā balstījusies uz teorētiskajiem pētījumiem un pašas praktisko pieredzi darbā ar jauniešiem.

Grāmatā „Vieglatlētika” iekļautie vingrinājumi piemēroti vieglatlētikas apguvei skolā un sporta interešu izglītības iestādēs; tie ir nepieciešami un noderīgi arī treneriem, kas nodrošina sportistu optimālu, vispusīgu fizisko attīstību dažādos sporta veidos, kā arī būs noderīgi pašiem sportistiem.

Grāmata sniedz ieskatu arī sporta veida sacensību noteikumos. Tās noslēgumā pievienota biežāk lietoto vieglatlētikas terminu vārdnīca angļu valodā un sporta veida klasifikācijas fragmenti sporta soļošanā, skriešanas, lēkšanas un mešanas disciplīnās. Klasifikācija ļaus lasītājam novērtēt personīgos rezultātus un rast priekšstatu par kvalifikācijas normatīvu līmeni, lai izcīnītu iespējas piedalīties dažāda līmeņa vieglatlētikas sacensībās līdz pat dalībai Olimpiādes spēlēs.

Grāmatas maketu un māksliniecisko konceptu veidoja aģentūras „DUE” radošais kolektīvs, bet iespieda „PNB Print” tipogrāfija.

Sākot ar 22.martu, izdevumu būs iespējams iegādāties LSPA bibliotēkā. Grāmatas cena – 20.00 EUR.
Ilzes Avotiņas iespieddarbs tapis ar Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) un Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) atbalstu. LSPA, LSFP un LVS sadarbības mērķis ir veicināt sporta nozares attīstību, sekmēt nepieciešamās sporta metodiskās literatūras izstrādi un izdošanu.

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne
ilze.ake@lspa.lv