Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource176), Fid:925, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempionātā telpās Latviju pārstāvēs 800m skrējēja Līga Velvere

LVS
LVS

Pasaules čempionātā telpās Latviju pārstāvēs 800m skrējēja Līga Velvere
Līga Velvere
Foto: Juris Bērziņs - Soms

Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir apstiprinājusi 800m skrējējas Līgas Velveres dalību Pasaules čempionātā telpās, kas no 17. līdz 20. martam notiks Portlendā, ASV.

Pirms mēneša, 5.februārī, „Track Town USA High Performance Meet” sacensībās Portlendā Līga Velvere sasniedza jaunu Latvijas rekordu 800m skrējienā 2:03,08. Pasaules čempionāta normatīvs šajā disciplīnā ir 2:02,50. Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, sportistes sasniegtais rezultāts ļauj piedalīties Pasaules čempionātā telpās. Šobrīd Līgas Velveres rezultāts ir 30. vietā pasaules rangā.

Uz čempionātu dosies arī Latvijas Vieglatlētikas savienības izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs: “Sacensībām tika pieteikti trīs Latvijas sportisti – Līga Velvere 800m skrējienā, Pauls Pujāts kārtslēkšanā, kā arī Elvijs Misāns tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Tomēr IAAF apstiprinājusi tikai Līgas dalību, jo plānots, ka kārtslēkšanā piedalīsies tikai 12 labākie sportisti, bet horizontālajās lekšanās – 16 sportisti. Domāju, ka Līgai čempionātā būs lieliska iespēja uzlabot savu rezultātu un, iespējams, izpildīt Olimpisko spēļu normatīvu - 2:01,50. Ceru, ka Līga iekļūs arī finālā, jo 800m telpās ir kā loterija, un var gadīties visādi!”

800m priekšskrējieni notiks čempionāta trešajā dienā, 17. martā, plkst. 21:15 pēc Latvijas laika. Sacensību tiešraide – LTV7 kanālā.

Zināms, ka divas Latvijas sportistes – Laura Ikauniece-Admidiņa daudzcīņā un Aiga Grabuste tāllēkšanā – ir izpildījušas čempionāta normatīvus. Tomēr sportistes šajā čempionātā nepiedalīsies.