Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

SOK prezidents Bahs: "Uz sportu tiek mesta milzīga šaubu ēna"

Juris Miņins
Juris Miņins

SOK prezidents Bahs: "Uz sportu tiek mesta milzīga šaubu ēna"
Tomass Bahs
Foto: AFP/Scanpix

Sakarā ar pēdējā laikā plaši apspriestajiem dopinga lietošanas gadījumiem, Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs ir izteicies, ka pašlaik attieksme pret sportu kopumā ir kļuvusi daudz sliktāka.

Tomass Bahs vienā no savām jaunākajām intervijām ir paudis nožēlu par to, kas pēdējā laikā notiek ar sportu kopumā: "Ja mēs apskatītos kas pēdējos 12 mēnešos ir noticis ar sportu kopumā, tad atsevišķu sporta veidu skandāli met ēnu uz visu sportu kopumā. Cilvēki vairs netic sportam."

SOK prezidents runāja par dopinga skandāliem, kas pēdējā laikā ir satricinājuši kā vieglatlētikas pasauli, tā arī svarcelšanu, kā arī par korupciju sporta vadītāju līmenī, kas šogad ir bijusi īpaši asa problēma futbolā.

"Mēs esam pārliecināti, ka pārmaiņas, kas pašlaik notiek tajā skaitā arī ar olimpiskās kustības atbalstu ir vajadzīgas. Mums ir jāaizstāv tīrie sportisti, mums ir jāatgriež ticība sportam kopumā," sacīja Bahs.

Kopumā gan Tomass Bahs, komentējot 2015. gadu sportā sacīja: "Jā, mani kā bijušo sportistu ļoti sarūgtināja dopinga problēmas saasināšanās, bija daudz pozitīvu testu, taču, no otras puses, vēl vairāk bija arī negatīvo atbilžu pēc šiem testiem, kas noteikti ir solis pareizajā virzienā. Ir jāstrādā, lai nedz dopings, nedz korupcija nespētu traucēt olimpisko ideālu realizēšanai dzīvē."

Jāpiebilst, ka jau 2016. gadā notiks olimpiskās spēles, kuras, kā izskatās pašlaik, arī tiks aizvadītas ļoti saspringtā gaisotnē, jo pašlaik tiek runāts gan par vairāku valstu diskvalifikācijām atsevišķos sporta veidos, gan par dažādiem drošības riskiem, kas pavada šādus grandiozus pasākumus.

Izmantotie resursi:
Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...

  -1 [+] [-]

, 2015-12-31 15:51, pirms 4 gadiem
Tiešs Samaranča mantinieks šausminās par korupciju un dopingu! Ak, kungs! Tomas, vai jūs vispār apzināties, kādā krēslā sēžat?

     [+] [-]

, 2015-12-31 19:24, pirms 4 gadiem
Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Citēsim vēl pēdējoreiz Raiņa gadā Raini.