Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Šenkam pēc atzīšanās dopinga lietošanā netiks atņemta Seulas olimpiskā medaļa

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šenkam pēc atzīšanās dopinga lietošanā netiks atņemta Seulas olimpiskā medaļa
Kristians Šenks
Foto: alchetron.com

LETA--DPA. Bijušajai Vācijas Demokrātiskās republikas (VDR) vieglatlētikas zvaigznei Kristianam Šenkam pēc atzīšanās dopinga lietošanā netiks atņemta 1988.gada Seulas olimpisko spēļu zelta medaļa desmitcīņā.

Kā vēstīts, patlaban 53 gadus vecais Šenks savā autobiogrāfijā atzinies, ka sportista karjeras laikā lietojis dopingu. Šenks pirmo reizi aizliegtās vielas lietojis 20 gadu vecumā.

"Tas notika 1985.gadā. Man tas bija kā nākamā līmeņa sasniegšana un cieņas iegūšana, jo saņemt tabletes nozīmēja, ka esmu komandā un no manis gaida augstus rezultātus," norādījis Šenks. "Sākumā es sev noliedzu, ka būtu lietojis ko aizliegtu, taču pēc tam sev iestāstīju, ka aizliegtās vielas lietoju neapzināti. Tomēr tie bija meli."

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ar sapratni uzņēmusies Šenka atzīšanos, taču medaļa viņam netiks atņemta.

"Ceram, ka šī atzīšanās stiprinās cīņu pret dopingu. Tāpat ceram, ka šī atzīšanās viņam palīdzēs cīņā ar paša veselības problēmām. Tāpat kā līdzīgos gadījumos, arī šajā SOK neierosinās lietu," teikts SOK paziņojumā.

Sportists intervijā laikrakstam "Frankfurter Allgemeine Zeitung" arī atzinies, ka pēc sportista karjeras beigām saskaries ar depresiju un psiholoģiskām problēmām.

Pēc Vācijas apvienošanās Šenks no Rostokas vieglatlētikas kluba pārcēlās uz Maincu, jau kā apvienotās Vācijas sportists 1990.gadā izcīnot bronzas medaļu Eiropas čempionātā, bet gadu vēlāk ieņemot trešo vietu planētas meistarsacīkstēs. Tomēr lielāko panākumu karjerā viņš guva olimpiskajās spēlēs Seulā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-08-30 20:54, pirms gada
Mekl︍︍ējat p︍uisi!
E︍s es︍︍mu P︍o︍lin︍a, e︍s e︍smu 2︍1, ja︍utrs, sla︍ids u︍n na︍v pie︍ticīg︍s v︍isp︍ār))
F︍o︍to u︍n tālr︍uņa num︍urs a︍nke︍︍tā >︍>︍> 18pop.tk