Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Čakšs: "Man patīk startēt kopā ar riktīgiem večiem, man no viņiem nav bail"

Jānis Freimanis

Čakšs: "Man patīk startēt kopā ar riktīgiem večiem, man no viņiem nav bail"
Gatis Čakšs
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Ceturtdien un piektdien Cīrihē un Briselē risināsies IAAF "Dimanta līgas" finālposms. Vienīgais latvietis tur būs 23 gadus vecais šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš tikai pirms pāris nedēļām piedzīvoja debiju "Dimanta līgā". Patīkams nobeigums sezonai, kas iesākās ar jaunu personisko rekordu (83,89 metri).

"Pēc Eiropas čempionāta bija sajūta, ka šosezon kaut kas vēl jāpaveic, tādēļ lūkojāmies pēc nākamajām sacensībām. "Dimanta līgas" gadījumā man vienkārši pēkšņi uzrakstīja aģenta [Aivara Karotama] sekretāre. Protams, bija jābrauc. Kā gan atteiksies no tāda piedāvājuma? Tobrīd ar ģimeni biju aizbraucis atpūsties uz Klaipēdu, tādēļ steidzos 400 kilometrus atpakaļ uz mājām, lai jau nākamajā rītā sešos izlidotu uz Angliju," par posmu Birmingemā stāsta Čakšs.

"Biju priecīgs par jauno pieredzi. Man patīk startēt vienā sektorā ar riktīgiem večiem, man no viņiem nav bail. Protams, nebiju personiski pazīstams ar vadošajiem šķēpmetējiem Tomasu Rēleru vai Andreasu Hofmanu, bet visi bija draudzīgi noskaņoti, tādēļ bija viegli sapazīties. Bija forša sacensību atmosfēra," stāsta Gatis. "Sākotnēji prasīju aģenta sekretārei - kāpēc piedāvāja startēt tieši man? Sapratu, ka no dalības bija atteicies kenijietis Jūliuss Jego, bet es pēc sezonas ranga biju nākamais gaidīšanas listē. Nav tā, ka tur vienmēr uzaicina tikai pašus labākos. Ik pa laikam iespēja tiek dota arī tiem, kas ir tuvu ranga desmitniekam. Es biju 15. vietā. Par spīti tam biju pārsteigts, pat mazliet šokēts."

Jau nākamajā dienā Čakšam bija jāstartē sacensībās Pērnavā, taču no lidostas netika piegādāta viņa soma, kā dēļ nācies mest ar pilnīgi svešu ekipējumu. Naglenes bija lielāka izmēra un jau pirmajā metienā viņš sasitis kājas pirkstu. Pirms pāris dienām Gatis piedalījās arī sacensībās Itālijā, kuru viņš nosauc par valsti, uz kuru startēt mačos labāk nebraukt. "Tur vienmēr organizēšanā kaut kas noiet greizi. Šoreiz segums bija ciets kā betons, naglas sprūda iekšā. Ar katru mēģinājumu it kā pieradu, tomēr beigās tālāk par 75,63 metriem neaizmetu."

"Nogurums ir uzkrājies, bet nevarētu teikt, ka man šogad vairs nav iekšā," norāda sportists. "Piemēram, "Dimanta līgā" man šķita, ka es varētu samest personisko rekordu, jo 80,96 metrus aizmetu ar sliktu izpildījumu. Pēc tam trīsreiz pārkāpu līnijai, kad biju uzmetis 78 metrus. Bet Igaunijā par šādiem metieniem jau būtu bijis priecīgs. Par rezultātu "Dimanta līgā" būtu grēks sūdzēties. Ja gribēju būt vietu augstāk (piektais), tad bija jāmet personiskais rekords. Uzskatu, ka debijai rezultāts bija labs. Arī igaunis Magnuss Kirts pēc mačiem pienāca un pateica, ka esmu malacis, jo viņš pirmajās "Dimanta līgas" sacensībās sametis tikai 76 metrus."

Čakšs atzīst, ka sezona bijusi veiksmīga - "Rīgas kausos" jauns personiskais rekords (83,89), bet noslēgumā debija "Dimanta līgā". Vēl tikai būtu gribējies iekļūt divpadsmitniekā Eiropas čempionātā. "Esmu skatījies personiskā rekorda video. Salīdzinot ar citu sacensību video, var redzēt, kas izdevās "Rīgas kausos", bet kas neizdevās citur. Runa nav par to, vai tev ir iekšā vai nav. Viss atkarīgs no tehniskā izpildījuma, kas man jāuzlabo, lai katrās sacensībās varētu mest stabili. Varu kā piemēru minēt Kirtu, kuram ieskrējienā tehnika ir nemainīga. Tā var atšķirties metienā, bet skrējiens allaž izskatās perfekti."

"Es līdz šim ļoti maz laika esmu veltījies ieskrējienam, jo bija problēmas citās niansēs. Tur ir mana rezerve. Protams, tas nenozīmē, ka, uzlabojot ieskrējienu, uzreiz metīšu 90 metrus, taču visi sīkumi ir jāsaliek kopā, lai pamazām mestu tālāk. Neuzskatu, ka 83,89 metri ir manu spēju robeža. Gribu parādīt top večiem, ka arī es esmu spējīgs sastādīt viņiem konkurenci," apņēmību pauž Gatis.

Jau pēc mūsu sarunas kļuva zināms, ka Čakšs piedalīsies arī finālposmā Cīrihē. Šovakar vīriešu šķēpmešanas sacensības sāksies plkst. 21:55.

     [+] [-]

, 2018-08-30 18:41, pirms gada
Čakšs: "Man patīk startēt kopā ar riktīgiem večiem, man no viņiem nav bail" jotvai viņš tak šķēpmetējs, nevis bokseris, nemaz par bailēm navajadzētu būt runa.

     [+] [-]

, 2018-08-30 19:50, pirms gada
Pozitīvs un apņemīgs čalis,lai veicas viņam!