Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Vrubļevskis: "Tokijas Olimpiādē piedalīsies apmēram 35 Latvijas sportisti"

Ints Megnis
Ints Megnis

Vrubļevskis: "Tokijas Olimpiādē piedalīsies apmēram 35 Latvijas sportisti"
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers ar ielūgumu uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

LETA. 2020.gada Tokijas Vasaras olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties 30 līdz 40 Latvijas sportistu apmēram 15 dažādos sporta veidos, sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis norādīja, ka jau pagājušā gadā sākušās olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kurās sportistiem ir iespējas, uzrādot augstus rezultātus konkrētās sporta disciplīnās un distancēs vai ieņemot zināmu vietu pasaules rangā, kvalificēties startiem olimpiskajās spēlēs.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers pastāstīja, ka pašlaik olimpisko spēļu kandidātu atlasē tiek uzraudzīti un novēroti 87 sportisti 17 sporta veidos. Trīs sportisti jau ir izpildījuši olimpiskās kvalifikācijas sacensību prasības vieglatlētikā. Tāpat viņš uzsvēra, ka 11 no šiem 87 sportistiem jau ir ar olimpisko spēļu pieredzi un delegācijas kopējais sastāvs būs ap 35 sportistiem. Tā būs jauna komanda ar jaunu sportistu ienākšanu olimpiskajā komandā.

Nākamā gada olimpiskajā komandā Latviju pārstāvēs tikai individuālo olimpisko sporta veidu pārstāvji, skaidroja Tikmers, bet tas nekādā ziņā netraucēšot mūsu sportistiem būt gataviem šim lielajam sporta forumam.

Vrubļevskis sacīja, ka Latvija ir vienmēr piedalījusies un aktīvi cīnījusies par iespējām aizsūtīt savus labākos sportistus, un cīnīties par visaugstākajām vietām. Vaicāts par finansiālo nodrošinājumu un tā piešķiršanu, Vrubļevskis sacīja, ka nav nekādu pazīmju, ka nākamā gada sporta budžets par augstu sasniegumu sportistu apbalvošanu varētu būt mazāks nekā šajā gadā. Viņš uzsvēra, ka nav pamata bažām, ka kāds varētu neaizbraukt uz Tokiju naudas trūkuma dēļ.

Tomēr komitejas prezidents pauda sašutumu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto budžeta projektu 2021.gadam, kurā ir norādīts samazinājums vairāk nekā miljons eiro apmērā par augstu sasniegumu apbalvošanu. "Ceram, ka šī pusotra gada laikā izdosies pārliecināt politiķus šo samazinājumu nepieļaut un budžets tiks apstiprināts," sacīja Vrubļevskis.

Savukārt Tikmers pauda pateicību IZM par piešķirto finansējumu 300 000 eiro apmērā tehniskās programmas nodrošināšanai, kas bija paredzēta sportistu kvalifikācijas vajadzību organizēšanai.

Šodien Latvija saņēma oficiālo ielūgumu piedalīties 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs. Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk nekā 11 000 planētas izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no, sagaidāms, 206 pasaules valstīm. Japānas galvaspilsēta Tokija Vasaras olimpiskās spēles uzņems no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.

     [+] [-]

, 2019-07-29 14:29, pirms gada
Vajadzētu pūļa balsojumu par katru pretendentu. No iepriekšējo OS pieredzes, atlases rezultāti nekorelējas ar rezultātiem spēlēs. Lai tad tauta izvēlas savus mīļākos "tūristus"

  +1 [+] [-]

, 2019-07-29 15:34, pirms gada
35 sportisti, 10 treneri un 40 funkcionāri

  +3 [+] [-]

, 2019-07-29 15:37, pirms gada
nicks rakstīja: Vajadzētu pūļa balsojumu par katru pretendentu. No iepriekšējo OS pieredzes, atlases rezultāti nekorelējas ar rezultātiem spēlēs. Lai tad tauta izvēlas savus mīļākos "tūristus"
Lai brauc visi tie kas ir izpildījuši normatīvus, kas nav viegli izdarāms, bet ja viņi to izdara tad stulbi ir viņiem pārmest ka viņi brauc un piepilda savu sapni un viņi to nedara par valsts naudu, bet par SOK naudu, jo sportistu uzturēšanos OS sedz no SOK budžeta!

     [+] [-]

, 2019-07-29 16:53, pirms gada
Misters 30% arī brauks?

  +2 [+] [-]

, 2019-07-29 18:39, pirms gada
nicks rakstīja: Vajadzētu pūļa balsojumu par katru pretendentu. No iepriekšējo OS pieredzes, atlases rezultāti nekorelējas ar rezultātiem spēlēs. Lai tad tauta izvēlas savus mīļākos "tūristus"
Pieļauju, ka šādā gadījumā uz Rio nebūtu ticis pozitīvais pārsteigums, šāvējs Upelnieks.

  +1 [+] [-]

, 2019-07-29 20:21, pirms gada
Vot vot...35 sportisti un 2x vairāk visādu liekēžu

  +1 [+] [-]

, 2019-07-29 20:27, pirms gada
Nākamā gada olimpiskajā komandā Latviju pārstāvēs tikai individuālo olimpisko sporta veidu pārstāvji, skaidroja Tikmers,

Vai tad 3x3 basketbolisti nebuus? Un beach volejbolisti ari ir indviduaalais sprta veids.

  +2 [+] [-]

, 2019-07-29 20:37, pirms gada
gravitons rakstīja: Nākamā gada olimpiskajā komandā Latviju pārstāvēs tikai individuālo olimpisko sporta veidu pārstāvji, skaidroja Tikmers,

Vai tad 3x3 basketbolisti nebuus? Un beach volejbolisti ari ir indviduaalais sprta veids.
laikam ie nolēmuši, ka neņems jebkurā variantā!