Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Sinčukovs ar jaunu Latvijas U23 rekordu kvalificējas NCAA finālsacensībām

Sinčukovs ar jaunu Latvijas U23 rekordu kvalificējas NCAA finālsacensībām
Maksims Sinčukovs
Foto: athletics.lv

Latvijas vieglatlēts Maksims Sinčukovs aizvadītajā nedēļas nogalē sasniedza jaunu valsts U23 rekordu 400 metru barjerskrējienā, kvalificējoties NCAA pirmās divīzijas finālsacensībām vieglatlētikā.

Vieglatlētikas sezonas kulminācijas punkts ASV studentiem būs no 6. līdz 9. jūnijam, kad Jūdžinā notiks pirmā divīzijas augstskolu čempionāts. Lai iekļūtu čempionāta katras disciplīnas 24 dalībnieku vidū, aizvadītās nedēļas nogalē bija godam jānostartē čempionāta priekšacīkstēs, kas notika austrumu un rietumu zonās. Katrā no disciplīnām starta tika pielaisti 48 dalībnieki un tikai 12 no viņiem ieguva tiesības startēt galvenajās sacensībās Jūdžinā.

No sešiem šogad ASV studējošiem Latvijas vieglatlētiem, četri bija ieguvuši tiesības startēt Tampā (austrumu zona) un Sakramento (rietumu zona). Tampā startēja Jūlija Tarvide (Kenesovas univ.) augstlēkšanā un Dace Dreimane (Austrummičiganas univ.) trīssoļlēkšanā. Savukārt Sakramento – Ieva Turķe (Nebraskas univ.) – tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, kā arī Maksims Sinčukovs (Arizonas univ.) – 400m barjerskrējienā un 4x400 m stafetē.

Kā vienīgais no latviešu studentiem līdzdalību galvenajās sacensībās Jūdžinā nodrošināja Sinčukovs. Ceturtdien priekšskrējienā viņš finišēja ar 16.rezultātu – 51,08 sek. un iekļuva otrajā kārtā (24 dalībnieki). Piektdien Latvijas sportists bija vēl ātrāks – 50,62 sek. Līdz ar to viņš ne tikai ieguva tiesības startēt Jūdžinā, bet arī sasniedza jauns Latvijas rekordu junioriem (U23). Finālsacensību 24 dalībnieku vidū Maksims iekļūst ar 18.rezultātu (septiņi veiksmīgākie finišējuši ātrāk par 50 sek.). Viņš startēja arī 4x400 m stafetes komandā, kura ar rezultātu 3:07,87 ierindojās 17.vietā.

Ne tik sekmīgs bija Jūlijas Tarvides starts – veicot tikai augstumu 1,65 m, viņa ierindojās 43.vietā. Tiesības startēt Jūdžinā dotu atkārtots sezonas labākais rezultāts – 1,75 m.

Ieva Turķe savu pirmo startu – tāllēkšanā aizvadīja ar 16.vietu un rezultātu 5,93 m. Savukārt trīssoļlēkšanā viņa bija tikai 31.v. – 12,58 m. Arī Dace Dreimane startēja trīssoļlēkšanā un ar rezultātu 12,53 m bija 26.vietā.

Izmantotie resursi:
https://athletics.lv/lv/article/293...