Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0
Viesturs Lācis

Boltu diskvalificē, viņa vietā Jamaikai zeltu atnes Bleiks

Pasaules čempionāta fināla 100 metru skrējienā skatītāji bija liecinieki gandrīz nebijušam notikumam šāda ranga sacensībās - sprinta karalis Useins Bolts (Jamaika) tika diskvalificēts par pāragru startu. "Labākais no pārējiem" karaļa prombūtnē izrādījās viņa tautietis Johans Bleiks, kurš finišēja pēc 9,92 sekundēm un kļuva par pasaules čempionu.

Boltu diskvalificē, viņa vietā Jamaikai zeltu atnes Bleiks
Johans Bleiks un Useins Bolts. Foto: AFP/Scanpix

Pirms starta jamaikietis sev raksturīgajā stilā uzvedās atbrīvoti, ar TV kameras starpniecību uzrunājot skatītājus un veltot žestus konkurentiem. Kā gan citādi - lai arī pasaules rangā šosezon pirms čempionāta sestais, tomēr līderu prombūtnē galvenajās sacensībās joprojām pārliecinošs favorīts, ko apliecināja itin vieglās uzvaras priekšsacīkstēs un pusfinālskrējienos. Tomēr no uztraukuma nav pasargāti pat favorīti. No starta blokiem Bolts, kurš parasti startā vēl nav starp līderiem, šoreiz, par pārsteigumu skatītājiem, izlēca acīmredzami ātrāk par sāncenšiem īsi pirms starta šāviena un, apzinādamies savu likteni, pārvilka kreklu pār galvu jau pēc pirmajiem soļiem...

Bolta prombūtne pavēra ceļu citiem titula tīkotājiem, no kuriem augstāk vērtējamas bija cita Jamaikas sprintera - Johana Bleika izredzes. Bleiks arī samērā pārliecinoši uzvarēja, uzrādot savu sezonas labāko rezultātu - 9,92 sekundes. Tuvākais sekotājs - vienīgais ASV pārstāvis finālskrējienā Valters Dikss Bleikam zaudēja vairāk kā pusotru sekundes desmitdaļu (10,08).

Trešo vietu mazliet negaidīti ieguva šo čempionātu lieliski aizvadošais veterāns (35 gadi!) no Sentkitsas un Nevisas Kims Kolinss, kurš ātri skrēja jau pusfinālā un formu nezaudēja arī finālā, finišā nonākot pēc 10,09 sekundēm un tikai mazliet piekāpjoties Diksam, bet par veselu sekundes desmitdaļu apsteidzot Francijas sprinta brīnumu Kristofu Lemetru.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā. 100 metri vīriešiem

VietaSportistsValstsRezultāts
1.Yohan BlakeJAM9.92 (SB)
2.Walter DixUSA10.08
3.Kim CollinsSKN10.09
4.Christophe LemaitreFRA10.19
5.Daniel BaileyANT10.26
6.Jimmy VicautFRA10.27
7.Nesta CarterJAM10.95
-Usain BoltJAMDQ

Izmantotie resursi:
iaaf.org

 

2011-08-28 14:53

Nākamais: Pēc 28 gadu pārtraukuma Latvijai pasaules bronzu izcīna Radeviča