Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Rodčenkovs aicina WADA piešķirt Krievijai četru gadu diskvalifikāciju

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Rodčenkovs aicina WADA piešķirt Krievijai četru gadu diskvalifikāciju
Grigorijs Rodčenkovs. Foto: CBS News

LETA--AFP. Kādreizējais Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs otrdien aicināja Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) ņemt vērā Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) ieteikumus par četru gadu diskvalifikācijas piešķiršanu Krievijai.

Rodčenkova advokāti Džims Valdens un Avni Patels savā paziņojumā norādījuši, ka Krievijas centieni nodot falsificētus datus WADA izmeklētājiem bijuši paredzami, tādējādi turpinot savu nožēlojamo maldināšanas politiku.

"Kremlis laikam domā, ka pārējie cilvēki ir stulbeņi, jo viņiem jānotic nekaunīgajai un caurredzamajai krāpniecībai," teikts advokātu ziņojumā. "Ikvienam būtu jāaplaudē WADA par Krievijas noziegumu izcelšanu gaismā, tomēr, ja SOK lielvalstij piešķirs kārtējo "brīvbiļeti", šim piemēram sāks sekot arī pārējās nācijas."

Abi advokāti pārstāv Rodčenkovu, kurš pēc 2015.gada, kad nāca klajā ar pierādījumiem pret Krieviju, šobrīd slēpjas ASV.

Advokāti arī pauda pārliecību, ka vairāku valstu valdībām būtu jāpieņem atsevišķi regulējumi, kas paredz, ka dopinga lietošana ir krimināli sodāma. "Valdībām visā pasaulē būtu jāpieņem jauni tiesību akti, kas paredz, ka dopinga lietošana ir krimināla rīcība, tādējādi palīdzot apstādināt šo bīstamo krāpniecību."

Šis paziņojums nāca klajā tikai dienu pēc tam, kad WADA publicēja Atbilstības pārbaudes komitejas (CRC) ziņojumu, kas aicināja piespriest četru gadu diskvalifikāciju Krievijai par pozitīvo dopinga analīžu rezultātu dzēšanu no dopinga apkarotājiem iesniegtajām datu bāzēm.

Ja CRC rekomendācijas tiks īstenotas, Krievijas atlēti otrajās spēlēs pēc kārtas startēs zem neitrālā karoga, un medaļu ieguvējiem netiks pacelts Krievijas karogs, bet uzvarētājiem netiks atskaņota Krievijas himna.

Piedāvātie sodi iekļauti britu jurista Džonatana Teilora vadītās CRC ziņojumā. CRC vairāku gadu laikā izmeklēja Krievijas atbilstību pasaules antidopinga noteikumiem. Secinājumos ierakstīts, ka Krievija apzināti manipulēja ar WADA iesniegto analīžu rezultātu datubāzēm, lai noklusētu Krievijas atlētu pozitīvos dopinga testus.

Galalēmums par soda mēriem tiek gaidīts 9.decembrī gaidāmajā Izpildkomitejas (ExCo) sēdē Parīzē. Tiek sagaidīts, ka šīs rekomendācijas tiks apstiprinātas. Tomēr jebkādu WADA lēmumu varēs pārsūdzēt Sporta arbitrāžās tiesā.

  +1 [+] [-]

, 2019-11-27 18:55, pirms gada
Tikai PAR šādu soli

     [+] [-]

, 2019-11-27 19:12, pirms gada
Krievs vienmēr meklēs toiespējas īsāko ceļu!

     [+] [-]

, 2019-11-27 19:59, pirms gada
Diskvalificēt vajag. Bet kāpēc kriminalizēt mildronātu???

     [+] [-]

, 2019-11-27 21:28, pirms gada
Pareizi būtu dot diskābeli bez žēlastības. Nedrīkst būt tā, ka viena valsts savējos piesedz tiktāl, ka padara sacensības negodīgas. Un būtībā pohuj, vai pavēle nākusi no Kremļa (tas visticamāk), vai šos nedarbus sastrādājuši kādi ierēdņi uz savu roku, un vienalga, kādēļ. Ja vainīgs - saņem sodu visa valsts!

     [+] [-]

, 2019-11-27 22:08, pirms gada
M rakstīja: Diskvalificēt vajag. Bet kāpēc kriminalizēt mildronātu???
Tā vietā dekriminalizēs marihuānu.

  -1 [+] [-]

, 2019-11-28 07:22, pirms gada
interesanti, cik šoreiz šim nožēlojamajam noziedzniekam samaksāja? Ja mazgadīgie nezin, tad skaidroju, ka Rodčenko atzinās, ka tieši viņš baroja sportistus a dipingu tiem pat nezinot. Bet par to, ka viņš it kā pastastīja par Krievijas "dopinga programmu" (lielakoties Mildronāts), viņam samaksāja ASV miljomu dolāru. Tada ir skarba patiesība. Gadījumam, varat salīdzināt "dopinga uzbaroto" Šarapovu un "tīrās" māsas Viljamsas.