Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ogrē otro gadu norisinājās unikālas šķēpmešanas sacensības

Rolands Eliņš

Ogrē otro gadu norisinājās unikālas šķēpmešanas sacensības
Foto: Jānis Drava

Svētdien Ogrē jau otro gadskārtu notika neparastās un unikālās šķēpa metēju sacensības – brāļu Doniņu meistarsacīkstes šķēpmešanā komandām. Uzvarētāji tika noteikti, komandas dalībnieku rezultātus skaitot kopā.

Sacensības notika Amatieru un Meistaru klasē. Amatieru klasē startēja astoņi pāri – astoņas komandas. Visiem iesākumā bija pa trim metieniem, bet pēc rezultātu summas četri labākie pāri ieguva tiesības uz vēl trim metieniem. Un tieši pēdējie metieni izrādījās izšķirošie cīņā par uzvaru, par balvām. Tāpat kā pērn labākais bija valmieriešu duets: Jānis Drava (59,09 m) un Ralfs Ūdris (57,54 m). Summa – 116,63 m. Tikai par 25 centimetriem atpalika Latvijas rekordists Vadims Vasiļevskis (65,24 m) un Arvis Justs (51,14 m). Trešie šoreiz bija Māris Žviriņš (59,66 m) un Jānis Ķibermanis (48,58 m). Var tikai piebilst, ka atzīstamu rezultātu – 64,22 m sasniedza arī Mārtiņš Strazdiņš. Un vēl var piebilst, ka V.Vasiļevska rezultāts ir šogad desmitais labākais Latvijas šķēpraižu rangā.

Krietni augstākā līmeni un ne mazāk spraigi sacentās t.s. „Meistaru klases” trīs pāri. Arī šeit cīņa par uzvaru notika līdz pat pēdējam metienam. Šoreiz pārāki bija Patriks Gailums (75,88 m) un Matīss Velps (68,60 m). Rezultātu summa – 144,48 m. Lai gan Krišjānis Suntažs veica vēl tālāku metienu – vistālāko šajās sacensībās – 76,99 m, tomēr viņam un Mikam Oskerko (65,96 m) bija jāpiekāpjas – 142,94 m. Trešais duets bija Jānis Svens Grīva (71,44 m) un vēlreiz Jānis Drava. Valmierietis pat uzlaboja pirms stundas sasniegto rezultātu – 60,37 m. Summa – 131,84 m.

Visi 12 godalgoto vietu ieguvēji saņēma sacensību organizatoru sarūpētas dažādas balvas, arī tikko iznākušo Latvijas šķēpa mešanas vēstures grāmatu –„Šķēpiem mirdzot”, kuru prezentēja Latvijas šķēpmešanas klubs.

Papildus Meistaru un Amatieru klasei tika piedāvāts arī īpašs izaicinājums, proti, ģimenes locekļiem jāsavāc kopā vismaz 100 metri ar saviem šķēpa metienu rezultātiem. Šo izaicinājumu izpildīja deviņas ģimenes (skaits nebija ierobežots, bet bija nepieciešama savstarpēja radniecība).

Turnīra organizatori vēsta, ka kopā sacensībās piedalījās 110 dalībnieki, kas ir par 20 vairāk nekā iepriekšējā gadā. "Tā kā sacensības kļūst atpazīstamākas, tad nākamgad plānojam piesaistīt ārzemju pārus gan meistaru, gan amatieru klasēs," norādīja Jānis Drava, viens no sacensību organizētājiem.

Sacensību iniciatori un organizatori pērn bija savulaik izcilie Latvijas šķēpraiži Jānis un Uldis Doniņi, kā arī Ansis Brūns.

"Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Jānis Doniņš (saukts arī par „mazo Jāni”) bija otrais ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē tūlīt aiz „lielā Jāņa” jeb Jāņa Lūša," Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā raksta statistiķis Andris Staģis. "Jāņa Doniņa „zvaigžņu laiks” bija 1971. gads – Eiropas vicečempions, PSRS-ASV mača uzvarētājs ar tolaik izcilu rezultātu 89,33 m. Dažus gadus vēlāk nāca arī jaunākā brāļa – Ulda veiksmes laiks .Arī Ulda labākais rezultāts tolaik bija augstas raudzes – 84,62 m. Saliekot kopā šos abus rezultātus – 89,33 m + 84,62 m = 173,95 m, varam tikai konstatēt, ka tik tālu nav metis neviens brāļu duets ne Latvijā, ne pasaulē."

Izmantotie resursi:
https://athletics.lv/lv/article/349...