Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Eiduka: "Ja nekas nesāpēs, tad Kociņa šosezon vēl sametīs"

Jānis Freimanis

Eiduka: "Ja nekas nesāpēs, tad Kociņa šosezon vēl sametīs"
Valentīna Eiduka un Anete Kociņa
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Pagājušajā gadā šķēpmetēja Anete Kociņa pārsteidza ar ievērojamu progresu, sezonas laikā personīgo rekordu labojot par vairāk nekā četriem metriem (no 60,01 uz 64,47). Tomēr šogad viņai pagaidām nav izdevies pietuvoties savam labākajam rezultātam, bet pēdējās sacensībās - Valsts Prezidenta balvas izcīņā Ogrē - Anete šķēpu raidīja tikai 54,92 metrus tālu un pēc divām dienām notikušajās Jāņa Lūša kausu sacensībās nemaz nepiedalījās.

Trenera Valentīna Eiduka pašlaik kopā ar audzēkņiem atrodas treniņnometnē Ventspilī un par spīti neizteiksmīgajam sezonas sākumam nākotnē raugās ar optimismu. "Jā, šobrīd ir kritums. Grūti pateikt, kas tieši pie tā vainojams. Te sāp viens, te kaut kas cits. "Rīgas kausos" jau viņa nostartēja normāli (62,58 metri), bet tad sekoja sacensības Ostravā, uz kurām viņa lidoja ar mazu lidmašīnu un tika pamatīgi izkratīta," stāsta Eiduka. Starp citu, sarežģītos lidojuma apstākļus uz un no IAAF "Challenger" mačiem Ostravā piesaukusi arī sprinteres Sindijas Bukšas trenere Mārīte Lūse.

Pēc mačiem Ostravā, kur Kociņa uzrādīja rezultātu 55,96 metri, sekoja neveiksmīgā Prezidenta balvas izcīņa. Varbūt pēc tik iespaidīgas sezonas kā iepriekšējā rezultātu kritums nākamajā gadā ir ierasta prakse? "Ierasti tas nav. Drīzāk skaidrojums meklējams tajā, ka pirms tam divus gadus veselības problēmu dēļ nevarēju viņai veltīt pietiekami daudz uzmanības. Pagājušajā gadā atgriezos darbā par 100%, kārtīgi pastrādājām un parādījās rezultāts. Anete vēl ir jauna. Ja nekas nesāpēs, tad vēl šosezon viņa sametīs."

Pēc iepriekšējās sezonas Kociņai sāpēja kreisas celis, tādēļ tika izlemts veikt operāciju. Tas savukārt liedza ziemas periodā skriet un lēkt. Ar celi jau ir tā, ka šodien sāp, bet rīt vairs nesāp, norāda trenere.

Šobrīd Eiropas čempionāta normatīvu (59 metri) ir izpildījušas četras latviešu šķēpmetējas (arī Madara Palameika, Līna Mūze un Sinta Sprudzāne), taču uz Berlīni varēs doties tikai trīs no viņām. "Tagad jāgatavojas Latvijas, nevis Eiropas čempionātam, jo pēc tā rezultātiem noteiks trīs labākās, kas dosies uz kontinenta meistarsacīkstēm. Tas, protams, mazliet traucēs sagatavoties Eiropas čempionātam. Ja būsi labākajā kondīcijā uz Latvijas čempionātu, tad pēc divām nedēļām Berlīnē jau vari padzist."

Arī treniņu apstākļi šķēpmetējiem nav tie labākie, jo tāpat kā pērn mest jābrauc uz Ogri. ""Daugavas" stadionā pāris reižu varējām paskriet un vienreiz uzmest, bet tagad tur netiekam ne tuvumā. "Arkādijas" stadionā arī varam skriet, bet zālājam nedrīkstam ne pieskarties. Tāpat arī treniņnometnē Ventspilī. Varam mest tikai uz mazajiem laukumiem, lai gan šķēps nekādu lielo kaitējumu nenodarītu. Taču nē, viss futbolam."

Slēpts komentārs: mrjanka

  +2 [+] [-]

, 2018-06-27 12:14, pirms 2 gadiem
mrjanka rakstīja: Atceros ka eiduka teica ka no londonas olimpiādes kājām ies mājās ja būs izgāšanās. Kopš tas dienas šai vecajai kraņai ticēt vairs nevar
nu nē - jauniešus viņa ļoti labi uztrenē līdz augstam līmenim, bet ar pieaugušajiem gan neizdodas progresēt - tāpat kā visiem Latvijā.

  +2 [+] [-]

, 2018-06-27 12:43, pirms 2 gadiem
Kā Tu vari vecāku cilvēku nosaukt par kraņu? Tev pret vecākiem cilvēkiem vispār nava cieņa? Tu savu māti, arī tā sauc? Neaudzināts radījums, tā var izteikties par otru cilvēku.

  +4 [+] [-]

, 2018-06-27 12:55, pirms 2 gadiem
Tik daudz cik šis cilvēks ir devis ne tikai Latvijas šķēpmešanai, bet v-atlētikai kā tādai, vajadzētu vēl ar uguni pameklēt un tāpat neatrastu nevienu.

  -1 [+] [-]

, 2018-06-27 13:37, pirms 2 gadiem
- Vai nekas nesāp?
- Sāp, sāp!
- Kas sāp?
- Sirds.
- Par ko?
- Par to, ka neizdevās aizmest!
- Kāpēc neizdevās aizmest?
- Nu tāpēc, ka sāp!

     [+] [-]

, 2018-06-27 15:56, pirms 2 gadiem
nespēju palikt vienaldzīgs skaistās Kociņas priekšā

  -2 [+] [-]

, 2018-06-27 20:16, pirms 2 gadiem
.............. rakstīja: nespēju palikt vienaldzīgs skaistās Kociņas priekšā
nāksies vien palikt vienaldzīgam

  +1 [+] [-]

, 2018-06-27 20:53, pirms 2 gadiem
zigiss rakstīja: nu nē - jauniešus viņa ļoti labi uztrenē līdz augstam līmenim, bet ar pieaugušajiem gan neizdodas progresēt - tāpat kā visiem Latvijā.
????? Vasiļevskis,Kovals...tie nav viņas audzēkņi..??

     [+] [-]

, 2018-06-27 22:16, pirms 2 gadiem
zigiss rakstīja: nu nē - jauniešus viņa ļoti labi uztrenē līdz augstam līmenim, bet ar pieaugušajiem gan neizdodas progresēt - tāpat kā visiem Latvijā.
Te nu Tu mazliet klluudies. Tiessi jauniessi progresee paarejot pie vinnas treneeties.Bet tas ir iislaiciigi ,jo pieliekot speeku talantam vai jaunietim, kuraa ieprieksseejais treneris ir ieguldiijis vispaareejo fizisko sagatavotiibu taa augssupeja beidzas peec gadiem diviem. Turpretii vecajiem, kas palikussi slinki skriessanaa to kompensee speeka pielikssana.Paaraak jaun nu muskullaini paliek tie audzeeknni un audzeeknes!~Tur arii ir to muusu divu sudrabnieku sasniegumu saals!
Arii ssai meitenei beidzas Salacgriivas sporta skolas ieguldiijums,jo tas paarejas vecums uz lielpilseetu saakaas paaraak agri!!!
Olimpiskaa divgade paraadiis manas teorijas redzeejumu!

     [+] [-]

, 2018-06-27 23:36, pirms 2 gadiem
Es jau pagājušo gadu teicu, ka izspiedīs visu sulu no meitenes un pēctam pateiks, ka meitenei ar galvu nav kārtībā. Vai tad nav skaidrs kāpēc visi vadošie sportisti aizlaidās no šīs kundzes. Patriks arī mokās- izskatās ka internetā mācās mest. Prieks redzēt kā Sinta tagad sāk progresēt, arī Līnai atkal sāk parādīties tehnika kāda bija pēc Marksa un Vaivada.....Skumīgi, ka šie jaunieši pazaudē vērtīgos gadus

     [+] [-]

, 2018-06-28 08:06, pirms 2 gadiem
Tiešām nožēlojami, kā paši šķēpmetēji apkaro viens otru. Tādēļ rezultāti
arī izpaliek. Bet nenovīdība un ļaunums īsti latviskā stilā.
Lai veicas patiesiem sportistiem!

     [+] [-]

, 2018-06-28 14:21, pirms 2 gadiem
dzintra_grundmane_1627902610627825 rakstīja: Tiešām nožēlojami, kā paši šķēpmetēji apkaro viens otru. Tādēļ rezultāti
arī izpaliek. Bet nenovīdība un ļaunums īsti latviskā stilā.
Lai veicas patiesiem sportistiem!
Patiesi sportisti un treneri ir nevis tie kas stāsta ,ka tikai es zinu ar kuru galu met šķēpu,bet gan tie kas pienāk pie sportista vai trenera un padalās ar savām pārdomām par neveiksmes cēloņiem.Tāda bija Mazzālīša ideja dibinot šķēpmetēju klubu, kas daudzus gadus strādāja, līdz varu parņēma karjeristi liekot pirmajā vietā savu labklājību nedomājot par to, ka pēc gadiem var nonākt pie sasistas siles.
Škēpmešana atdzims, kad pie špirices būs tādi cilvēki ,kas līdzināsies Jānim Lūsim ,Valijai Draugai un Valentīnam Mazzālītim!!!