Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Lodes grūdējs Urtāns: "Biju tuvu EČ normatīvam, bet celis neizturēja"

Ints Megnis
Ints Megnis

Lodes grūdējs Urtāns: "Biju tuvu EČ normatīvam, bet celis neizturēja"
Māris Urtāns
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas lodes grūdējs Māris Urtāns klusībā cerējis, ka izdosies izpildīt šī gada Eiropas čempionāta vieglatlētikā normatīvu, tomēr pēc Prezidenta kausa izcīņā gūtās traumas viņš secina, ka tas, visticamāk, neizdosies.

Pirms desmit dienām notikušajā Prezidenta balvā Urtāns izpildīja tikai vienu mēģinājumu, lai iegūtu Latvijas komandai ieskaiti, bet pāris stundu vēlāk publicēja bildi, kurā jau ir uz kruķiem.

"Jau iesildoties "izslēdzās" celis. Tieši šodien braucu uz magnētisko rezonansi. Sākumā bija aizdomas, ka plīsušas krusteniskās saites, tagad liekas ticamāk, ka plīsušas sānu saites vai menisks," sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja Urtāns. "Toreiz iesildīšanās imitāciju veicu normāli, bet, kad divas reizes uzmetu, vairs nevarēju pastaigāt. Sacensībās, vienu reizi uzgrūdu no vietas, lai Latvijas komandai būtu kaut viens punkts."

37 gadus vecais Urtāns saka, ka pēc neveiksmīgām iepriekšējām divām sezonām šajā viņam viss gājis daudz labāk, regulāri mests pāri 19 metriem un sacensībās Tartu vienā no grūdieniem pat bijis pat ap 19,90 metriem, tomēr tiesnesis fiksējis nelielu izkāpšanu ārpus sektora. Šī gada Eiropas čempionāta normatīvs ir tieši 19,90 metri.

"Salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem viss gāja daudz labāk, veselība līdz šim turējās. Bija laba nometne, sāka katrās sacensībās lidot 19 metri," pauž Urtāns."Tik tālu kā Tartu nebiju divus gadus grūdis. Sākotnēji nebija konkrēts mērķis kvalificēties Eiropas čempionātam, bet sezona parādīja, ka tas ir iespējams."

Urtāns atzīst, ka vēl pastāv neliela iespēja atgriezties sektorā, tomēr tā kā nu jau ilgāku laiku viņš nav grūdis, būs grūti pretendēt uz rezultātu pie 20 metriem. "Skatīsimies cik tas celis ir bojāts. Vēl pirms pāris dienām staigāju uz kruķiem. Šaubos, ka vēl spēšu aizgrūst 20 metrus, jo divas nedēļas neesmu ņēmis rokās lodi, bet tehnikas dēļ vajag praktizēties visu laiku. Ja būs iespējams atgriezties, vēl pagatavošos Latvijas čempionātam, kas ir pēdējā iespēja izpildīt normatīvu."

Urtāns ir ne tikai sportists, bet jau ilgstoši strādā par treneri. Šovasar viņš sācis rūpēties par fizisko sagatavotību Phjončhanas olimpisko spēļu dalībniecei biatlonā Baibai Bendikai.

"Vēl ir kalnu slēpotāji Žaks un Žanete Gedras, riteņbraucēji, tenisisti. Tiem, kuriem vajag fizisko sagatavotību, nāk pie manis un es cenšos iespēju robežās palīdzēt. Tāpat ir arī jaunie vieglatlēti un nesen Latvijas jaunatnes čempionātā mans diska metējs ieguva zeltu," stāsta Urtāns, kurš atzīst, ka viņam pie sirds vairāk ir vieglatlētika, bet interesantāks trenera darbs ir tieši vispusīgās fiziskās sagatavotības jomā. "Tur ir plašāks vingrinājumu klāsts, iespējams dažādi variēt. Ar kalnu slēpotājiem būšu ceturto gadu, izaugsme ir acīmredzama un Baiba pie manis nāca, jo redzēja, kas noticis ar Žaku Gedru. Mešanas ir mana sirdslieta, bet vispusīgā sagatavotība patīk labāk."

"Baibai vēl ir jāpastrādā. Esam aizvadījuši pirmo treniņu posmu, nu viņa aizbrauca uz mēnesi uz kalniem, pēc tam mums sekos otrs posms. Progress ir, eksplozitivtāte, ātruma īpašības, spēka īpašības pieliktas, bet tas jāpārnes uz biatlonu. Kā tas izdosies, manīsim vien sezonas laikā, jo līnija ir ļoti šaura," par Bendiku saka Urtāns. "Pagaidām viņa saka, ka dažas nianses jūtami uzlabojas un domāju, ka viss būs kārtībā."

  +2 [+] [-]

, 2018-06-26 19:01, pirms 2 gadiem
Nu žēl..Māris būtu pelnījis vienu kārtīgu rezultātu šogad pāri 20m..

  +4 [+] [-]

, 2018-06-26 20:13, pirms 2 gadiem
Lūk cilvēks, kam sports asinīs!!!

  +2 [+] [-]

, 2018-06-26 22:18, pirms 2 gadiem
Lai nu kurš,bet Urtans to tiešām bija pelnījis!