Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pēc 1.2 miljonu eiro vērtās pārbūves atklāts Baldones stadions

Rolands Eliņš

Pēc 1.2 miljonu eiro vērtās pārbūves atklāts Baldones stadions
Baldones stadions. Foto: Elīna Ose

2018. gada 24. septembrī Baldonē svinīgi tika atklāts jauns, mūsdienu prasībām atbilstošs stadions, tādējādi kļūstot par astoto starptautiski sertificēto vieglatlētikas stadionu Latvijā, kas ir piemērots ne tikai vietēja, bet arī nacionāla un starptautiska mēroga sacensību rīkošanai.

Kā stāsta Baldones Sporta kompleksa vadītājs Edgars Brigmanis: “Stadions Baldonē pirmo reizi tika uzbūvēts 50. gadu sākumā. Tajā laikā tas bija viens no modernākajiem stadioniem rajonā. 30 gadus vēlāk solītā stadiona pārbūve netika īstenota un stadions tika nojaukts. Tikai pateicoties skolotāju entuziasmam, kuri centās atjaunot stadiona skrejceliņu un apmales, mums bija stadions kādu to pazinām līdz pat pagājušajam gadam. Šodien, atskatoties uz pēdējo piecu gadu laikā kopīgi paveikto, kad ideju par stadionu sāka attīstīt pirmā sasauktā darba grupa, varam būt patiesi gandarīti, ka ir īstenojies sen lolotais sapnis – jauns, mūsdienīgs stadions, kas dos otro elpu Baldones novada sporta attīstībā un noteikti radīs jaunus talantus.”

Stadions ir aprīkots ar sešiem 400 metru gariem skriešanas celiņiem un astoņiem 100 metru gariem distances celiņiem, kuru segums veidots no gumijas granulu sistēmas. Ir izbūvēti vieglatlētikas disciplīnu - augstlēkšanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas, vesera mešanas, šķēpa mešanas un lodes grūšanas – sektori. Stadionā ir nepieciešamais inventārs augsta līmeņa vieglatlētikas sacensību nodrošināšanai, tai skaitā arī fotofinišs un elektronisks informatīvais tablo.

Sporta laukums pie vieglatlētikas sektoriem un skrejceliņa būs paredzēts futbola un regbija nodarbību, treniņu un sacensību organizēšanai. Sporta laukuma izmērs ir 68 m x 106 m ar dabīgā zāliena segumu.

Teritorijā atrodas arī tiesnešu, informatoru un tablo vadības ēka, kā arī skatītāju tribīnes ar vairāk nekā 300 vietām. Pie stadiona ir izbūvēta plaša autostāvvieta un velosipēdu novietne. Teritorija ir labiekārtota, apgaismota, aprīkota ar apsardzes un video novērošanas sistēmām, kā arī vietām izbraukuma tirdzniecībai.

“Esmu pārliecināts, ka, runājot par sportu, Baldones vārds skanēs daudz biežāk un skaļāk,” tā E. Brigmanis.

Stadions paredzēts Baldones vidusskolas audzēkņu sporta nodarbībām, Baldones Sporta kompleksa treniņgrupu nodarbībām, dažāda mēroga sacensību un sporta nometņu rīkošanai, kā arī ikvienam sportot gribētājam. Ziemas mēnešos apkārt stadionam tiks izveidota distanču slēpošanas trase un skriešanas celiņš, jo teritorija būs izgaismota līdz plkst. 22.00.

Stadiona pārbūve, kuru veica SIA Reaton, tika uzsākta pagājušā gada vasarā un tās kopējās izmaksas ir 1,2 miljoni eiro. Stadiona izbūvei pašvaldība ņēma aizņēmumu Valsts kasē.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Ose
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Baldones novada dome