Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Šķēpmetējs Brūns svētdien noslēgs karjeru

Ints Megnis
Ints Megnis

Šķēpmetējs Brūns svētdien noslēgs karjeru
Ansis Brūns
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas šķēpmetējs Ansis Brūns svētdien paša organizētajās Brāļu Doniņu meistarsacīkstēs 29 gadu vecumā noslēgs karjeru.

"Šonedēļ, 26. augustā, nostartēšu savās beidzamajās sacensībās profesionāla šķēpmetēja statusā. Tas nozīmē, ka mana galvenā nodarbošanās dzīvē vairs nebūs ne trenēšanās, ne startēšana sacensībās," pavēstījis Brūns, sakot paldies savai dzimtajai Ventspils pilsētai un savam pirmajam trenerim Jurim Petrovičam. "Paldies Ventspilij par vieglatlētikas manēžu un stadionu, kur man bija visas iespējas trenēties un pilnveidoties, kā arī, paldies, par lielisko Olimpisko centru, kuru vienmēr esmu varējis izmantot pilnā apjomā un piedalīties katru gadu "Ventspils Šķēpi"."

"Paldies par Ventspils finansiālo atbalstu daudzu gadu garumā, kas man ļāva aizvadīt regulāras treniņnometnes un grūtos brīžos izārstēt iegūtās traumas," turpina sportists. "Paldies par olimpisko čempionu Daini Kūlu, kura panākums mani vienmēr iedvesmojis uz neiespējamo. Paldies par lielisko šķēpmetēju Ēriku Ragu, kura metieni pāri 80 metriem radīja vēlmi nodarboties tieši ar šķēpmešanu."

2008. gada Brūns izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā junioriem, bet pieaugušo konkurencē viņš uzziedēja vien 2014. gadā, kad pirmās divas reizes meta pāri 80 metriem. Tas viņam izdevās arī Eiropas čempionātā, kurā sportists izcīnīja 11. vietu. Toreiz Brūns nokļuva uzmanības lokā, jo paralēli viņš strādāja cietumā par apsargu.

Savukārt nākamajā gadā jau pašā sezonas sākumā sportists pārrāva Ahileja cīpslu, toreiz sarunā ar Sportacentrs.com sakot, ka plāno startēt līdz 30 gadu vecumam. Tāpat veiksmīgi Brūns startēja arī pērn, kad Jāņa Lūša kausā meta 82,00 metrus tālu, kas viņam šobrīd ir personīgais rekords. Seši Brūna karjeras labākie rezultāti sasniegti 2014. vai 2017. gadā. Savukārt šogad viņa labākais rezultāts ir sacensībās "Ventspils Šķēpi" aizmestie 77,94 metri.

26. augustā Ogres stadiona notiks Brāļu Doniņu meistarsacīkstes šķēpa mešanā komandā, sacensību sākums pulkst. 13.00. Brāļi Jānis un Uldis Doniņi ir vieni no visu laiku spēcīgākajiem brāļiem-šķēpmetējiem pasaulē. Skaitot viņu personīgos rekordus kopā, sanāk teju 174 metri (Uldim 84,62 m un Jānim 89,33 m) Par godu abiem lielajiem latviešu brāļiem mūsu šķēpmetējs Ansis Brūns rīko Brāļu Doniņu šķēpmešanas sacensības. Šīs sacensības interesantas ar to, ka tās notiks, iespējams, nekur pasaulē vēl nebijuša formātā - komandām. Katra komanda sastāvēs no diviem šķēpmetējiem, kuri tad kopīgi arī cīnīsies par uzvaru Brāļu Doniņu meistarsacīkstēs. Uzvarēs tā komanda, kuras kopējais rezultāts būs vistālākais.

  -4 [+] [-]

, 2018-08-24 22:37, pirms gada
Galvenais, lai biksēs neieliek brūno.

  +2 [+] [-]

, 2018-08-24 23:00, pirms gada
Priekš šķēpa mešanas paši labākie gadi, diemžēl lai mestu šādā līmenī nav iespējams bez finansējuma un ja vel traumas... kas skepmesana ir gandriz neizbegami tad ta ir ka ir. Lai izdodas ieceres un ari uzmest vel pari 80

  -3 [+] [-]

, 2018-08-24 23:01, pirms gada
Kas tas tāds?

  -2 [+] [-]

, 2018-08-25 07:40, pirms gada
Rafaello rakstīja: Kas tas tāds?
es viņu vsp nevienās sacensībās neesmu redzējis

  +2 [+] [-]

, 2018-08-25 08:34, pirms gada
Rafaello rakstīja: Kas tas tāds?
Vispār jau ar savu dumjību parasti nelielās.
Bet, ja nekā cita nav ...

  -1 [+] [-]

, 2018-08-25 09:31, pirms gada
Lai veicas Anglijas sēņu plantācijās.

     [+] [-]

, 2018-08-25 10:16, pirms gada
Droši vien čalis ir sapratis sava organisma iespēju robežas un mest tajā līmenī, smagi trenējoties un visu veltot sportam, vairs nav motivācijas. Pareizs lēmums.

Bet ideja par šīm sacensībām laba. Cerams, ka Brūns arī turpmāk tādas organizēs. Nez, cik labākais pāris savāks? Diez vai tiks pāri 160 metriem.