Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

IAAF pagarina Krievijas diskvalifikāciju un nepielaidīs pasaules čempionātam

Rolands Eliņš

IAAF pagarina Krievijas diskvalifikāciju un nepielaidīs pasaules čempionātam
Sebastjans Ko. Foto: AFP/Scanpix

Četras dienas pirms pasaules čempionāta vieglatlētikā sākuma IAAF paziņojusi, ka pagarinājusi Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju.

„Mēs esam informēti par apsūdzībām Krievijas Antidopinga aģentūrai par manipulāciju ar datiem,” lēmumu komentējis IAAAF īpašās komisijas vadītājs Runē Andersens. „Ņemot vērā šīs apsūdzības, mūsu komisija rekomendēja IAAF vadībai neatjaunot Krievijas Vieglatlētikas federācijas pielaidi starptautiskajām sacensībām, un IAAF valde vienbalsīgi piekrita.”

Andersens IAAF mājaslapā citēts, norādot, ka Krievijas federācija ir paveikusi pozitīvu darbu, taču bažas rada ziņas par to, ka diskvalificētie treneri tāpat turpinājuši strādāt ar Krievijas sportistiem un sadarboties ar vietējo vieglatlētikas federāciju. Andersens paskaidroja, ka pāragri izdarīt secinājumus, tāpat arī vēl nav pārbaudīti Krievijas puses sniegtie dati, taču pašreizējā situācijā viņa vadītā komisija nevar ieteikt IAAF atcelt diskvalifikāciju.

Krievijas Vieglatlētikas federācija saņēma IAAF sankcijas 2015. gadā. Kamēr WADA pirms gada nolēma atcelt Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) diskvalifikāciju, IAAF janvārī lēma par pretējo un šo lēmumu nav mainījusi arī šobrīd. Tas nozīmē pilnīgi skaidri, ka Krievijas izlase pasaules čempionātā vieglatlētikā nepiedalīsies otro reizi pēc kārtas, jo sacensības Katarā sāksies jau pēc četrām dienām.

Atsevišķi Krievijas sportisti, kuri gatavi startēt kā neitrālie atlēti un izpildījuši IAAF papildu nosacījumus, gan varēs startēt pasaules čempionātā, ieskaitot pasaules čempioni augstlēkšanā Mariju Lasickeni. Taču PČ stadionā oficiāli nevarēs tikt izvietots Krievijas karogs, kā arī netiks atskaņota Krievijas himna.

IAAF prezidents Sebastjans Ko medijiem paskaidroja, ka valdē bija ļoti spēcīga pārliecība par pieņemto lēmumu: „Neviens valsts nav lielāka par visu čempionātu. Mani pilnībā nepārsteidza tas, ka valde vienbalsīgi atbalstīja ieteikumu par Krievijas federācijas diskvalifikācijas turpināšanu. Galu galā, starptautiskās federācijas atbildība nodrošināt godīgas sacensības.”

Izmantotie resursi:
https://www.iaaf.org/news/press-rel...
https://www.reuters.com/article/us-...

  +6 [+] [-]

, 2019-09-23 21:59, pirms gada
Ļoti laba ziņa super!!!
Slēpts komentārs: Ernijzz

  +4 [+] [-]

, 2019-09-23 23:16, pirms gada
Ernijzz rakstīja: Amerikosi...
.....jums zasunuļi do samiji pomidori!
Un pelnīti. Jums no parašas tagad tikai vaidēt un vaidēt

  -1 [+] [-]

, 2019-09-23 23:25, pirms gada
sportists-amatieris rakstīja: .....jums zasunuļi do samiji pomidori!
Un pelnīti. Jums no parašas tagad tikai vaidēt un vaidēt
gribi kariķēt svešu valodu , dari to pareizi

  +1 [+] [-]

, 2019-09-24 07:24, pirms gada
S.Ko malacis gan britu izcils vidējo distanču skrējējs bija ,gan tagad viens no retajiem federāciju vadītājiem,kuram ir mugurkauls un kurš krievijas dopingistus jau vairākus gadus nepielaiž sacensībām.