Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ko atbalsta Semenjas ierobežošanu, lai "aizstāvētu sieviešu atlētes"

Ints Megnis
Ints Megnis

Ko atbalsta Semenjas ierobežošanu, lai "aizstāvētu sieviešu atlētes"
Kastera Semenja. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents Sebastians Ko uzskata, ka viņam ir "pienākums aizstāvēt" sieviešu sportistes, augstā amatpersona izteikusies, komentējot Kasteras Semenjas lietu, kura nedrīkstēs piedalīties drīzumā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Dienvidāfrikas Republikas skrējēja neaizstāvēs savu titulu 800 metros, jo Šveices Augstākā tiesa jūlija beigās pārskatīja iepriekš pieņemto lēmumu, kas pagaidu statusā atcēla uz Semenju attiecinātos IAAF noteikumus sievietēm ar paaugstinātu testosterona līmeni. 28 gadus vecā skrējēja vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas atbalsta IAAF noteikumus, ka sportistiem ar atšķirīgu seksuālo attīstību (DSD), kuri vēlas skriet distances no 400 metriem līdz jūdzei, jādzer medikamenti, lai samazinātu testosterona līmeni organismā.

Kā intervijā CNN raidījumam "World Sport" izteicies Ko, lai arī nākotnē ainava sportā var mainīties, viņš jūt, ka IAAF nepieciešams stingri nodalīt vīriešu un sieviešu klasifikācijas. "Man ir svarīgi saturēt sportu kopā, īpaši sieviešu sportu. Pēc 30 vai 40 gadiem sabiedrībai varbūt būs citādāks skats un mums būs citas klasifikācijas, es nezinu. Tomēr šobrīd mana atbildība bija aizstāvēt divas klasifikācijas un domājam, ka esam to izdarījuši."

Ko pauda, ka viņš par šiem noteikumiem ar Semenju nav runājis. "Rīkojamies maksimāli jūtīgi. Runa nav par kādu konkrētu sportistu, valsti vai kontinentu. Es un arī vairākums manas valdes šo redzam kā pareizu lēmumu." IAAF prezidents uzsvēra, ka organizācijai jārīkojas "drosmīgi", lai pieņemtu "nepopulāru" lēmumu.

"Es ceru, ka viņa atgriezīsies skrejceļā un ceru, ka sportistes šādā stāvoklī dzers medikamentus, kas viņām ļauj skriet," stāsta IAAF prezidents. "Ļoti maz lielas organizācijas vēlējās uzņemties vadošo lomu izaicinājumos ar DSD. Šīs organizācijas rosina sabiedrībā diskusijas. Transpersonas būs milzīgs izaicinājums ne tikai vieglatlētikā, bet arī daudzos citos sporta veidos. Vēlos, lai vieglatlētika vienmēr ir priekšgalā. Esmu laimīgs, ka mūsu sports ir pietiekami drosmīgs, lai tiktu galā ar šiem izaicinājumiem. Un šie lēmumi ne vienmēr ir populāri."

Trīskārtējā pasaules čempione Semenja, iesaistoties asā vārdu apmaiņā ar IAAF, paudusi, ka tiek izmantota kā "jūrascūciņa". Viņa uzsvērusi, ka neatļaus vairs IAAF "izmantot sevi vai savu ķermeni".

Izmantotie resursi:
https://www.insidethegames.biz/arti...

  +1 [+] [-]

, 2019-09-20 23:13, pirms gada
vienkāršs risinājums - transpersonām savi čempionāti! viss godīgi, lai tur nelien bābas vai pretīgie vīrieši! ja vīrietis transpersojas par sievieti, tad par vīrieti transpersojošujās sievietei būtu iespēja godīgi cīnīties plecu pie pleca ar tādu transpersonu un apgāzt visus dzimumu stereotipus! vienīgi man ir tāda riebīga priekšnojauta, ka pēdējiem izredzes kaut ko uzvarēt būtu visai niecīgas...

     [+] [-]

, 2019-09-20 23:36, pirms gada
Benzīnu saostijies neesi?

     [+] [-]

, 2019-09-21 03:13, pirms gada
Pediņiem jau sen kā ir savas olimpiskās spēles. Lai tik maucās tur klāt, neviens pat nenokleposies.
Ja attēlā redzamā būtne grib dēvēties par feminu, tad laikam man ir redzes un saprāta problēmas...

  -1 [+] [-]

, 2019-09-21 06:14, pirms gada
Pareizi! Ar šo vājprātu vajag cīnīties!

     [+] [-]

, 2019-09-21 12:23, pirms gada
Sen bija laiks!