Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Olimpiskajam čempionam Kipropam piešķirta četru gadu diskvalifikācija

Andrejs Siliņš

Olimpiskajam čempionam Kipropam piešķirta četru gadu diskvalifikācija
Asbels Kiprops. Foto: Reuters / Scanpix

LETA--AFP. 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions un vairākkārtējs pasaules čempionātu zelta medaļu īpašnieks 1500 metru skrējienā Asbels Kiprops no Kenijas par aizliegto vielu lietošanu diskvalificēts uz četriem gadiem.

Kiprops, kuram ir 29 gadi, uz nenoteiktu laiku diskvalifikāciju saņēma jau pērn, jo aizliegtas vielas viņa organismā tika atklāts 2017.gada novembrī. Atlēta analīzēs tika konstatēta aizliegtā viela eritropoetīns jeb EPO. Lai arī kenijietis uzsver savu nevainību, sestdien viņš saņēma četru gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā no 2018.gada februāra.

Kiprops ir ļoti titulēts sportists - viņš ir ne tikai 2008.gada olimpiskais čempions, bet 1500 metru skrējienā arī ieguvis trīs zelta medaļas pasaules čempionātos. Tiesa, Londonas un Riodežaneiro Olimpiādēs viņš cīņā par medaļām reāli neiesaistījās.

Kopš 2004.gada dopinga lietošanā pieķerti jau 138 vieglatlēti no Kenijas.

Izmantotie resursi:
LETA