Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bobslejists Leiboms otro reizi kļūst par Latvijas čempionu 60 metru sprintā

Bobslejists Leiboms otro reizi kļūst par Latvijas čempionu 60 metru sprintā

Vairis Leiboms
Foto: lspa.lv

Vieglatlētikas sezona 2017

Nedēļas nogalē Kuldīgas manēžā norisinājās 47. Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās. Jau otro reizi par Latvijas čempionu 60 metru sprintā kļuva bobslejists Vairis Leiboms, bet Austris Karpinskis laboja Latvijas rekordu junioriem 400 metros.

60 m. Vīriešiem par čempionu jau otro reizi (pirmo reizi – 2013.g.) kļuva sezonas līderis (6,81), bobslejists-olimpietis Vairis Leiboms (Ķekava / Rauna) – 6,90. Sievietēm pirmo reizi 60 m sprintā ātrākā bija Sindija Bukša (Auseklis) - 7,50 ( pr.-7,49). Kopā ar citām uzvarām, Sindijai šī zelta medaļa ir jau devītā (pieskaitot arī 4x200 m stafetē izcīnītās).

400 m. Pirmo reizi Latvijas čempiona godā, pie tam ar jaunu Latvijas rekordu junioriem – Austris Karpinskis (Auseklis) – 47,93. Iepriekšējais rekords – 48,31 sek. piederēja Jānim Leitim (2008.g.). Līga Velvere (SB”Liesma”) jau otro reizi bija ātrākā Latvijas čempionātā, pie tam ar jaunu personisko rekordu - 54,42 sek. Līgai šī bija jau septītā uzvara Latvijas čempionātos.Veiksmīgs starts arī viešņai no Lietuvas Evai Misiūnaitei. Nākamajā dienā pēc starta Lietuvas čempionāta, speciāli braukusi uz Kuldīgu, kur labā konkurencē arī izpildīja Eiropas čempionāta normatīvu – 53,90 sek.

1500 m. Vīriešiem uzvara ar sezonā labāko rezultātu – 3:55,26 – Jānim Razgalim (Madona). Arī 2011.g. viņš bija čempions šajā distancē. Savukārt sievietēm pirmo reizi Latvijas čempiones zelta medaļa pagaidām visjaunākajai čempionei – nepilnu 16 gadus jaunajai Patrīcijai Cīrulei (Arkādija) – arī ar sezonā labāko rezultātu – 4:48,54.

4x200 m stafete. Abi čempionu kvarteti - vīriem Bauska (1:31,38) un dāmām „Auseklis” (1:41,76) izceļas ar sastāvu noturību. Abām komandām šīs bija jau sestās uzvaras. Pie tam J.Baltušs komandas sastāvā bijis visas sešas reizes, Ģ.Dubinskis – piecas. Savukārt A.P.Auziņa par uzvaru stafetes skrējienā saņēma jau trešo zelta medaļu.

60 m barjerskrējiens. Abi jaunie čempioni šo titulu izcīna pirmo reizi. Jānim Baltušam (Bauska) – 8,23 sek. gan tagad ir jau 29 uzvaras čempionātos citās disciplīnās. Savukārt juniore Paula Sprudzāne (Arkādija) - 8,67 sek., pieaugušo konkurencē uzvarēja pirmo reizi.

Kārtslēkšana.Lai gan Mareks Ārents (Ventspils) – 5,35 m, zaudēja ārpus konkursa startējošajam norvēģim Ē.G.Dolvem (5,40m), viņam kārtējā - sestā uzvara ziemas čempionātos jeb kopā jau piecpadsmitā. Ildze Bortaščenoka (Ventspils) pēc septiņu gadu pārtraukuma (kopš 2010.g.- 4.05 m) atkal veikusi četru metru augstumu un jau piekto reizi (kopā – 11) kļuva par Latvijas čempioni.

Tāllēkšana. Tāllēcēju rezultāti Kuldīgas manēžā lieku reizi parādīja, ka Rīgas Sporta manēžas tāllēkšanas sektors ir krietni draudzīgāks labu rezultātu sasniegšanai. Vīriešiem jaunais čempions (pirmo reizi ) Pēteris Pauls Vīksne (Arkādija) gan bija tuvu personiskajam rekordam – 7,27 m, bet pat bronzas medaļas vērtība bija vien 6,67 m. Sievietēm Aigai Grabustei jau sestā uzvara Latvijas čempionātos – 6,18 m jeb 19. čempiones zelta medaļa vispār.

Lodes grūšana. Arī Māris Urtāns (Cēsis) turpina „kolekcionēt” Latvijas čempionu zelta medaļas. Jau pirmajā mēģinājumā sasniegtais sezonā labākais rezultāts 18,51 m, ļāva Mārim jau 12.reizi kāpt uz goda pjedestāla augstāko pakāpienu. Kopā šādu „uzkāpienu” viņam ir jau 29.Lodes grūšanā jāatzīmē abu jauno (Laura Kaufmaņa un Dāvja Oliņa) panākumi. Ar pirmrekordu (16,03 m) un sudraba medaļu pieaugušo čempionātā pierakstījies jaunais junioru rekordists (18,41 m) L.Kaufmanis. Arī vēl pērnais juniors D.Oliņš uzreiz par pusmetru laboja personisko rekordu (15,24 m), bet diemžēl palika ceturtais. Linda Ozola ( Valmiera) pārliecinoši bija labākā dāmu konkurencē – 14,36 m. Jau trešo reizi telpās un kopā ar vasaras startiem – jau piekto reizi.

200 m skrējienā ar šosezon labākajiem rezultātiem uzvarēja Jānis Leitis (Ventspils) – 21,72 sek. un Sindija Bukša (Auseklis) – 24,50 sek. Sindija pirmo reizi uzvarot ziemā 200 m skrējienā, kļuva arī par ‘”bagātāko” sacensību dalībnieci – šī viņai bija trešā zelta medaļa, bet kopā tādu viņai ir jau astoņas. Savukārt, Jānis Leitis tieši 400 m distancē izcīnijis četras uzvaras un viņa Latvijas čempionu zelta medaļu klāsts tagad ir 15.

-
Sindija Bukša (foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība)

800 m skrējienā pirmo reizi par čempioniem kļuva Austris Karpinskis (Auseklis) – 1:53,16 un Gunita Šale (Aizkraukle) – 2:17,29. Austrim – jau otrā uzvara Kuldīgā (vakar – 400m ar junioru rekordu – 47,93).Arī Gunitai otrā uzvara – pirmā bija vēl 2011.g. stadionā. Interesanti, ka jau otro Kuldīgas manēžas rekordu laboja lietuviešu skrējējas.Egle Balčiunaite četrus apļus veica 2:05,88.

3000 m skrējienā kā Dmitrijam Serjoginam (Arkādija) – 8:18,50, tā Gundegai Heidingerei (Ogres „Jūdze”) – 10:39,96, šīs bija pirmās uzvaras Latvijas čempionātos 3000 m distancē.

Augstlēkšanā vīriešiem ar sezonā labāko rezultātu – 2,20 m, ar atkārtotu personisko rekordu jau ceturto reizi (kopā – piekto) Latvijas čempiona tituls Jānim Vanagam (Madona).Sievietēm negaidītu zaudējumu piedzīvoja vairākkārtējā Latvijas čempione Madara Onužāne-Saliņa (BJC”Laimīte) – 1,75 m. Par 2 cm augstāku latiņu veiksmīgi pārvarēja vēl jauniete Luize Katrīna Zeļģe (Talsi) un pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni.Vēl tikai var piebilst,ka Tallinā,Igaunijas čempionātā ārpus konkursa startēja arī Laura Ikauniece-Admidiņa un veica augstumu 1,76 m.

Trīssoļlēkšana. Tikai četri dalībnieki bija vīru konkurencē un tikai viens – 16,10 m tāls lēciens izdevās tagad jau pieckārtējam Latvijas čempionam trīssoļlēkšanā telpās Elvijam Misānam (Auseklis). Ar to viņš arī nopelnīja savu 28. Latvijas čempiona medaļu. Sievietēm sacensību nobeigumā veiksmīgāka bija Māra Grīva (Ventspils) un ar 13,20 m tālu lēcienu gan tikai pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni trīssoļlēkšanā.Kopā ar vasaras un tāllēkšanas uzvarām Mārai tagad ir jau septiņas uzvaras Latvijas čempionātos.

Plašāku statistiķa Andra Staģa informāciju par sacensībām iespējams izlasīt šeit:
LVS | Latvijas telpu čempionāta pirmā diena
un
LVS | Latvijas telpu čempionāta otrā diena

  +2 [+] [-]

, 2017-02-19 22:47, pirms gada
Viņš jau vairs nav bobslejists! Tad jau tik pat labi pēc Sočiem varēja rakstīt, ka basketbolists Dreikšens kļūst par olimpisko vicečempionu bobslejā!

     [+] [-]

, 2017-02-19 23:53, pirms gada
varjags rakstīja: Viņš jau vairs nav bobslejists! Tad jau tik pat labi pēc Sočiem varēja rakstīt, ka basketbolists Dreikšens kļūst par olimpisko vicečempionu bobslejā!
Ja Dreiškens lielākos panākumus un atpazīstamību līdz tam būtu guvis basketbolā, tad droši vien tā arī rakstītu.

  +1 [+] [-]

, 2017-02-20 00:15, pirms gada
Baraks Osama rakstīja: Ja Dreiškens lielākos panākumus un atpazīstamību līdz tam būtu guvis basketbolā, tad droši vien tā arī rakstītu.
Runa ir par principu! Šodien ceturto vietu boslejā ieguva desmitcīņnieks Oskars Ķibermanis-Latvijas junioru čempions

     [+] [-]

, 2017-02-20 00:41, pirms gada
varjags rakstīja: Runa ir par principu! Šodien ceturto vietu boslejā ieguva desmitcīņnieks Oskars Ķibermanis-Latvijas junioru čempions
Princips ir tāds, ka ja sacensībās piedalās sportists, kurš iepriekš ir guvis sasniegumus kādā citā sporta veidā (un dalība OS noteikti skaitās), tad sevi cienošs žurnālists to uzsvērs kā auditorijai interesantu faktu. Uz OS Leiboms aizbrauca kā bobslejists, tātad viss pareizi. Ja godīgi, es īsti nesaprotu, par kādu "principu" te ir cepiens - sausus rezultātu skaitļus sporta ziņu veidotāji tā izskaistina jau desmitiem, ja ne simtiem gadu.

     [+] [-]

, 2017-02-20 00:55, pirms gada
Baraks Osama rakstīja: Princips ir tāds, ka ja sacensībās piedalās sportists, kurš iepriekš ir guvis sasniegumus kādā citā sporta veidā (un dalība OS noteikti skaitās), tad sevi cienošs žurnālists to uzsvērs kā auditorijai interesantu faktu. Uz OS Leiboms aizbrauca kā bobslejists, tātad viss pareizi. Ja godīgi, es īsti nesaprotu, par kādu "principu" te ir cepiens - sausus rezultātu skaitļus sporta ziņu veidotāji tā izskaistina jau desmitiem, ja ne simtiem gadu.
Nepatiesa informācija! Jāraksta- bijušais bobslejists olimpietis!

  +1 [+] [-]

, 2017-02-20 04:24, pirms gada
Ceru,ka viņš nāks pie prāta un Olimpiskajā sezonā atgriezīsies bobslejā. Viņš tajā sprintā neko ievērības cienīgu nesasniegs.

     [+] [-]

, 2017-02-20 09:49, pirms gada
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Ceru,ka viņš nāks pie prāta un Olimpiskajā sezonā atgriezīsies bobslejā. Viņš tajā sprintā neko ievērības cienīgu nesasniegs.
Viņam jau kautkādas nesaskaņas ar treneriem! tiešām jānāk pie prāta! bet nu tā jau viņa darīšana, katrs dara kā vēlas!

     [+] [-]

, 2017-02-21 09:52, pirms gada
Hello Sir/Madam,

Es esmu Kelly Musculler sekretare Sandra aizdevuma naudu starp konkreta firma.

Jums vajag naudu starp individu sejas finansialas grutibas, lai beidzot izklut no strupcela, kas izraisa bankam ar noraidijuma pieteikumu ierakstu kreditu aizdevumu? Misis sandrana kabinets ir spejigs veikt aizdevumu, summa, kas jums nepieciešams un ar nosacijumiem, kas atvieglo dzivi. Tad sazinieties ar mani, lai uzzinatu vairak par musu loti labveligus apstaklus.

Mes piedavajam € 10.000 € 5.000.000 5 gadus lidz 25 gadiem ar likmi 2 % gada. Jus varat sazinaties ar mani:

sandrana_credito@Hotmail.com

sandrana_credito@Hotmail.com

paldies

Tev jābūt autorizētam,