Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Semenja aspsūdz IAAF necilvēcīgā attieksmē: "Viņiem biju kā izmēģinājuma trusītis"

Agris Suveizda

Semenja aspsūdz IAAF necilvēcīgā attieksmē: "Viņiem biju kā izmēģinājuma trusītis"
Kastera Semenja. Foto: AFP/Scanpix

LETA--AFP. Dienvidāfrikas divkārtējā olimpiskā čempione 800 metru distancē Kastera Semenja apsūdzējusi Starptautisko Vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF) par necilvēcīgu attieksmi pret sportisti.

Semenja otrdien nāca klajā ar paziņojumu, ka IAAF pret sportisti izturējusies kā pret dzīvnieku, ar kuriem tiem eksperimentēts laboratorijās. "IAAF mani iepriekš izmantoja kā izmēģinājuma trusīti, pārbaudot, cik daudz man būtu jālieto viņu izrakstītie medikamenti, lai iespaidotu savu testosterona līmeni," stāstīja vieglatlēte. Sportistei jau ilgstoši nākas cīnīties ar IAAF vadību, kopš tā paziņoja, ka vēlas mainīt noteikumus, kas paredzētu liegt dalību sportistēm 400 metru līdz jūdzei garās disciplīnās, ja to testosterona līmenis būtu paaugstināts.

"Lai arī lietotās hormonālās tabletes man regulāri izsauca nelabumu, IAAF šobrīd vēlas vēl striktākus noteikumus, neizvērtējot sekas, kas tiks atstātas uz sportista ķermeni," asa izteikumos bija Semenja. "Es nepieļaušu, ka IAAF atkal izmanto mani un manu ķermeni. Tomēr manī ir pārliecība, ka citas vieglatlētes būs spiestas lietot IAAF dotos medikamentus, lai noteiktu, cik pozitīvi vai negatīvi hormonālie medikamenti iespaido viņu veselību. Manuprāt, tas nav pieļaujams."

Pēdējā laikā bieži apspriestā Semenja jau 2009.gadā pirms Berlīnē notikušā pasaules čempionāta vieglatlētikā veica dzimuma pārbaudes testu, kas atklāja, ka vieglatlētei ir gan vīrieša, gan sievietes ķermeņa īpašības.Tā rezultātā viņa sacensībās nevarēja piedalīties astoņus mēnešus, tomēr 2010.gada jūlijā Semenja atkal drīkstēja atgriezties stadionā. Tikmēr Spora arbitrāžas tiesa (CAS) iepriekš norādīja, ka vieglatlēte ir dzimusi, augusi, dzīvojusi un arī sacensībās piedalījusies kā sieviete, tāpēc IAAF pretenzijas ir nepamatotas un balstītas uz dzimumu nevienlīdzību.

Atgādinām, ka Šveices federālā tiesa likusi IAAF nekavējoties apturēt ieviestos paaugstināta testosterona līmeņa noteikumus. Tas Semenjai ļāvis atgriezties savā iemīļotākajā distancē, kas ir 800 metri. Sākotnēji viņa svētdien bija paredzējusi startēt Dimanta līgā, tomēr tas izraisīja problēmas grafika plānošanā, tāpēc viņa uz starta neizgāja un sacensībās nepiedalījās.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-06-18 22:29, pirms gada
Saksim ar to, ka tas ir Kasters Semenjs !!!

  +1 [+] [-]

, 2019-06-18 22:43, pirms gada
tas nozīmē ka var lietot testosteronu pilnīgi visas lai būtu vienāds līmenis ar Semeniju. Un to ir jāizņem no dopinga saraksta. lai visām ir vienādi apstākļi.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-18 22:48, pirms gada
Vajag pieskriet no muguras un novilkt bikses, vai ne, pūce!?

     [+] [-]

, 2019-06-18 22:55, pirms gada
Narkomāns Jānis rakstīja: Vajag pieskriet no muguras un novilkt bikses, vai ne, pūce!?
tas nepalīdzēs

  +1 [+] [-]

, 2019-06-18 22:56, pirms gada
pūce rakstīja: tas nepalīdzēs
Bet visi vismaz redzēs: kas tas par velnu ir