Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

SOK atbalsta lēmumu nepielaist Krievijas vieglatlētus Rio olimpiādei

Rolands Eliņš

SOK atbalsta lēmumu nepielaist Krievijas vieglatlētus Rio olimpiādei
SOK prezidents Tomass Bahs
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) izplatījusi paziņojumu, kurā pauž atbalstu IAAF Izpildkomitejas lēmumam nepielaist Krievijas Vieglatlētikas federāciju pārstāvošus sportistus Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Pēc vakardien pieņemtā IAAF lēmuma, kas atstāja spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju, būtiski saruka Krievijas vieglatlētu izredzes piedalīties olimpiskajās spēlēs. Pastāvēja gan niecīga cerība, ka IAAF lēmumam pretosies un to neapstiprinās SOK, kura šī plašu publicitāti ieguvušā skandāla dēļ šodien sasauca ārkārtas sapulci.

Pēc sapulces SOK paziņojusi, ka pilnībā atbalsta IAAF lēmumu un ka tas saskan ar SOK piekopto politiku dopinga ierobežošanas jautājumos. SOK valde tāpat norādīja, ka konkrētā sporta veidu dalībnieku izraudzīšanās un noteikšana olimpiskajām spēlēm ir starptautisko federāciju pārziņā, līdz ar to IAAF ir tiesības nepielaist startam atsevišķus sportistus.

SOK arī uzsvēra, ka turpinās meklēt iespējas turpmākai aizliegto vielu lietošanas apkarošanai, un šajā sakarā tiks apspriestas arī iespējamās sankcijas citām valstīm, kuras Starptautiskā Anti-dopinga aģentūra (WADA) iekļāvusi melnajā sarakstā.

Līdz olimpiskajām spēlēm palikuši divi mēneši, taču Krievijas Vieglatlētikas federācija šodien paziņojusi, ka turpinās cīnīties par iespēju nosūtīt savus sportistus uz olimpiskajām spēlēm. Šī mērķa panākšanai Krievijas Vieglatlētikas federācija esot gatava izmantot visus iespējamos līdzekļus.

Savukārt Krievijas vieglatlētikas lielākā zvaigzne Jeļena Isinbajeva, kura iepriekš ļoti kritiski bija vērtējusi IAAF rīcību, liedzot iespēju olimpiādē startēt arī „tīrajiem” sportistiem, jau pirms SOK atbalsta bija izteikusies krievu medijiem, ka zaudējusi cerības piedalīties olimpiādē. „Lēmums jau ir pieņemts. Varbūt kaut ko mainīs vēl SOK kongress, taču tas, visticamāk, piekritīs IAAF lemtajam. Un IAAF triju dienu laikā nepārdomās, tas nu skaidrs. Protams, ticu brīnumiem, taču šobrīd pēc brīnuma šeit neož.”

Isinbajeva pauda savu milzīgo sarūgtinājumu par IAAF lēmumu, norādot, ka viņa olimpiādei gatavojās divus gadus, ziedojot laiku, ko varēja pavadīt nesen piedzimušās meitas audzināšanā, taču tas viss izrādījies velti.

Izmantotie resursi:
https://www.olympic.org/news/statem...
Исинбаева: сомневаюсь, что IAAF за три дня...

  +1 [+] [-]

, 2016-06-18 17:36, pirms 4 gadiem
Krievija ir sapuvusi no augšas līdz apakšai pat grūti iedomāties ko tur varētu darīt.

     [+] [-]

, 2016-06-18 17:59, pirms 4 gadiem
The

  -2 [+] [-]

, 2016-06-18 18:44, pirms 4 gadiem
Būs sabojātas Rio olimpiskās spēles! Lieto daudzi, iekrīt daži, un ne jau visi Krievijas vieglatlēti lietoja. Krievija, protams, ir vainīga pie visām pasaules nelaimēm, bet Mildronātu ražo Latvijā un diskvalificē Šarāpovu!!!

     [+] [-]

, 2016-06-18 19:34, pirms 4 gadiem
Mācība krievu varas vīreļiem - nav ko līst sporta lietās, taisīt dopingu valsts līmenī! Ja nebūtu tā visa sistēma sapuvusi, atrastu dopingotājus paši un būtu miers, bet tagad nāksies sodu maksāt desmitkārtīgi, un arī tiem, kas to nav pelnījuši. Protams, nevainīgo sportistu žēl, bet viņus iegāza ne jau IAAF vai SOK, bet t.s. savējie un viņu piesedzēji.

     [+] [-]

, 2016-06-18 20:03, pirms 4 gadiem
Krievi tagad būs pastarieši medaļu skaita izcīņā! Jo ar dopingu vieglatlētikā ļoti lielu ražu parasti vāca! Rio - tagad slēgtā zona krievu vieglatlētiem!

     [+] [-]

, 2016-06-18 20:16, pirms 4 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Krievi tagad būs pastarieši medaļu skaita izcīņā! Jo ar dopingu vieglatlētikā ļoti lielu ražu parasti vāca! Rio - tagad slēgtā zona krievu vieglatlētiem!
pag. gad pasaules čempī tik 4as bija

     [+] [-]

, 2016-06-18 20:33, pirms 4 gadiem
ice F-1 rakstīja: pag. gad pasaules čempī tik 4as bija
7 zelti, 4 sudrabi, 5 bronzas bija Krievijai Londonā 2012. Vairāk medaļu vieglatlētikā bija tikai ASV (9+12+7).

     [+] [-]

, 2016-06-18 22:24, pirms 4 gadiem
denebs rakstīja: Mācība krievu varas vīreļiem - nav ko līst sporta lietās, taisīt dopingu valsts līmenī! Ja nebūtu tā visa sistēma sapuvusi, atrastu dopingotājus paši un būtu miers...
Kremļa TV jau nosauca vainīgos- vācu žurnālists un bijušais Dopinga laboratorijas vadītājs. Nezinu, vai varas vīreļi izdarīs pareizos secinājumus, drīzāk pievienos šo faktu savai histēriskajai propagandai par nabaga Krieviju, kuru aplenc ienaidnieki un uzbrūk tai visās frontēs.

     [+] [-]

, 2016-06-18 22:43, pirms 4 gadiem
Skudriniekss rakstīja: 7 zelti, 4 sudrabi, 5 bronzas bija Krievijai Londonā 2012. Vairāk medaļu vieglatlētikā bija tikai ASV (9+12+7).
Bet beidzamajā PČ viņiem gāja vāji ,ļoti ilgi vispār bez medaļām bija.

  +1 [+] [-]

, 2016-06-19 01:18, pirms 4 gadiem
otins rakstīja: Kremļa TV jau nosauca vainīgos- vācu žurnālists un bijušais Dopinga laboratorijas vadītājs. Nezinu, vai varas vīreļi izdarīs pareizos secinājumus, drīzāk pievienos šo faktu savai histēriskajai propagandai par nabaga Krieviju, kuru aplenc ienaidnieki un uzbrūk tai visās frontēs.
Ja viņi nespēs gūt mācību un joprojām uzskatīs par vainīgiem visus citus, tikai ne pašus, tad Krievijas varas ešeloni turpinās pūt tālāk. Smird jau sen un arvien vairāk. Ar propagandu vien viņi nevarēs visu laiku izgrozīties. Nav tagad vairs 20. gs., tagad ir citi laiki, un agrāk vai vēlāk viņiem sava sakāve būs jāatzīst. Cerams, ka tāda nenovēršama nepieciešamība nenovedīs pie WW3.