Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Serjogins un Sokunova uzvar Valmieras maratonā

Ints Megnis
Ints Megnis

Serjogins un Sokunova uzvar Valmieras maratonā
Kristaps Bērziņš (no kreisās), Dmitrijs Serjogins un Kristaps Kaimiņš pēc finiša Valmierā. Foto: Mareks Gaļinovskis

Par Valmieras maratona uzvarētājiem svētdien kļuva Dmitrijs Serjogins un Jekaterina Sokunova.

Vīriem Serjogins 42,195 metrus garo distanci veica divās stundās, 22 minūtēs un 14 sekundes, kas pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības informācijas ir trešais labākais rezultāts Latvijā šogad, atpaliekot vienīgi no Valērija Žolneroviča un Jāņa Girgensona.

Otro vietu izcīnīja Kristaps Kaimiņš, kurš finišēja pēc divām stundām, 28 minūtēm un 51 sekundes, bet vēl par divām ar pusi minūtēm atpalika Kristaps Bērziņš.

Tikmēr dāmām Sokunova distanci noslēdza trijās stundās, trijās minūtēs un 25 sekundēs, par divām minūtēm apsteidzot Baibu Šņoriņu, kura lielāko daļu distances atradās vadībā, kamēr trešā palika Līga Rusiņa, kura uzvarētājai zaudēja vairāk nekā pusstundu.

Pusmaratonā triumfēja Jānis Višķers (1.09:32), par divām sekundēm apsteidzot Žolneroviču, kamēr trešo vietu izcīnīja Kristaps Vējš-Āboliņš. Dāmām nepārspēta palika lietuviete Vaida Žūsinaite, kura startēja zem Latvijas karoga (1.19:29). No viņas piecas minūtes atpalika Kitija Valtere, bet trešo vietu izcīnīja krieviete Natālija Kana.

12 kilometru skrējienā labākie bija Reinis Hartmanis (38:41) un Guna Ģērmane (46:13), bet sešu kilometru skrējienā vēlreiz uz pjedestāla kāpa Žolnerovičs, kurš pamanījās uzvarēt ar rezultātu 17 minūtes un 59 sekundes. Savukārt dāmām triumfēja Žūsinaite, kura finišēja pēc 20 minūtēm un 36 sekundēm.

Valmieras maratons bija septītais posms šī gada "Bigbank" Skrien Latvija skriešanas seriālā, sezonai noslēdzoties 13. oktobrī ar Siguldas pusmaratonu.