Skolu jaunieši meža takās cīnīsies par Latvijas čempiona titulu

Skolu jaunieši meža takās cīnīsies par Latvijas čempiona titulu

Vieglatlētikas sezona 2017

Jau pēc mēneša, 15.aprīlī, tiks dots starts taku skrējiena “Stirnubuks” 2017.gada sezona. Šogad tas paralēli būs arī Latvijas Čempionāts taku skrējienos skolu jauniešiem.

Jaunieši nopelnīs LČ medaļas, bet trīs izglītības iestādes, kuras būs visvairāk pārstāvētas šajās sacensībās, tiks apbalvotas ar sporta inventāru, attiecīgi 1000, 600 un 400 eiro apmērā.
Dalības maksa no 3 līdz 5 eiro. Maksā iekļauts dalībnieka numurs, ēdināšanas, dzirdināšanas punkti trasē, piemiņas medaļas visiem, kas finišējuši, rezultātu fiksēšana.

LČ Taku skrējienos skolu jauniešiem vēstnese Ineta Radēviča: Sportojot bērnam uzlabojas saskarsmes prasmes, kā arī tiek nostiprināta spēja sadarboties un strādāt komandā. Sportošana bērnam ļauj izvairīties no veselības problēmām periodā, kad bērns aktīvi sporto, un atstāj pozitīvu iespaidu un pašsajūtu nākotnē. Sportam būtiska nozīme ir arī bērna pašapziņas veidošanā, jo kā lielie, tā mazie ikdienas sasniegumi sportā vairo ticību saviem spēkiem, ceļ pašvērtējumu un liek apzināties savas spējas.

Vieglatlēte arī norāda, ka tie bērni, kuri katru dienu nodarbojas ar dažādām fiziskajām aktivitātēm, uzrāda labākas sekmes mācībās.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis: Stirnu buks- kustības, kopā būšanas un dabas krāšņuma baudīšanas svētki. Skrienot, pārvarot sevi un reizē baudīt Latvijas brīnišķīgo dabu ieguvējs ir ikviens! Tāpēc iesaistām arī skolu jauniešus, kuriem kustība caur skriešanu ir ļoti svarīga pilnvērtīgai attīstībai. Pirmie posmi izmēģināšanai un sevis pārvarēšanai, noslēdzošie cīņai par godalgotām vietām. Lai uzvar meistarīgākie, izturīgākie, veiksmīgākie un motivētākie!

"Stirnubuks" ir taku skriešanas seriāls, kas šogad jau notiks trešo gadu. Sacensības notiek dažādās ainaviskās Latvijas vietās. Organizatori piedāvā veikt dažādas distances- sākot no 8 kilometriem, garākā distance 35 kilometri.

”Stirnubuks” 2017 kalendārs

VietaLaiks
Ogres “Zilie kalni”15.aprīlis
“Smeceres sils”27.maijs
“Korneti”1. jūlijs
“Pokaiņu mežs”29.jūlijs
“Milzkalns-Āžu kalns”19.augusts
“Gaujas senleja”23.septembris
“Liepājas Karosta”21.oktobris

Izmantotie resursi:
Stirnubuks.lv: taku skrējienu seriāls

Tev jābūt autorizētam,