Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Sirmais: "Esmu neziņā par nākotni. Varbūt lielāka skaidrība būs pēc sešām nedēļām"

Rolands Eliņš

Sirmais: "Esmu neziņā par nākotni. Varbūt lielāka skaidrība būs pēc sešām nedēļām"
Zigismunds Sirmais
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

LETA. Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kurš nesen pārcieta pleca operāciju, pagaidām vēl ir neziņā par tuvāko nākotni saistībā ar atlabšanu no traumas.

Jau ziņots, ka Sirmajam pagājušajā tika veikta pleca locītavas operācija, pēc kuras sportistam vajadzēs atlabt četrus līdz piecus mēnešus.

"Sešas nedēļas roka jānēsā somiņā un tad lēnām varēšu sākt to kustināt," aģentūrai LETA sacīja Sirmais. "Pagaidām esmu neziņā par to, kas notiks turpmāk un lielāka skaidrība, iespējams, būs pēc šīm sešām nedēļām. Plecs ir sataisīts un šobrīd man ir jāgaida."

Sirmajam, kurš pirms diviem gadiem kļuva par Eiropas čempionu, šī bija otrā pleca operācija, jo pirmā tika veikta 2016.gada nogalē. Lai gan šķēpmetējs cerēja sacensību apritē atgriezties jau pērn, tas viņam neizdevās, jo veselības saudzēšanas nolūkā tika pieņemts lēmums nestartēt vispār.

Sacensībās latvietis atgriezās šī gada maijā, tomēr ar augstiem rezultātiem neizcēlās. Vēl jūlija beigās Sirmais startēja Latvijas čempionātā, taču pēc pirmā metiena no tālākās dalības atteicās.

"Metiena brīdī bija liela slodze, kas veicināja traumu. Sanāca ātrāks ieskrējiens, un roka aizgāja ne tā kā vajadzēja un attiecīgi plecs nebija pareizajā leņķī," traumas izcelšanās brīdi komentēja šķēpmetējs.

Pirms diviem gadiem Sirmais Amsterdamā kļuva par Eiropas čempionu, bet šogad titulu aizstāvēt veselības problēmu dēļ nevarēja, lai gan pagājušajā nedēļā Berlīnē notikušajās Vecā kontinenta meistarsacīkstēs viņš varēja startēt ar īpašo ielūgumu, kas pienākas iepriekšējo sacensību uzvarētājiem.

Latvijas vieglatlēti kontinenta čempionātā gan ar labiem rezultātiem neizcēlās. Labākā bija šķēpmetēja Madara Palameika, kura ierindojās devītajā vietā.

Izmantotie resursi:
LETA

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-08-13 21:35, pirms gada
negribu te "karkaķ" kaut ko, bet mani pēc līdzīgas operācijas ~16 mēnešus "darbināja" labākie fizioterapeiti un es pats sevi bez jebkādas sevis žēlošanas. Un tikai tad varēja teikt, ka plecs atguvis ~95% veiktspēju. 100% nekad neatgriezās un neatgriezīsies.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-13 22:36, pirms gada
Hvz Pēteri. Man pirms gadiem 4 ar plecu bija tik slikti,ka knapi krūzi no plaukta izcēlu. Skrimslis bija noēdies,kauls strīķēja kaulu,likās psc. Fakts ka vairs nevarēju darboties kačalkā,bet tagad jau atkal izskatās ok. Hvz kas tur nostrādāja,varbūt šprices,varbūt tonna UB. Sirmais ir pietiekami jauns lai varētu ārstēties gadies,gadiem atgūt formu un tāpat kaut ap 30 spridzināt uz velna paraušanu

     [+] [-]

, 2018-08-13 23:01, pirms gada
Lidz 35-38g viss labi dziist. Pectam HGH ar katriem 10 gadiem kritas par 4-6procenti atkariba no iedzimtibas. Vienkarsi vajag est darzenus auglus Ola's biezpienu utt utt tad Ari neplisis nekas Jo ja pat treneris lauj saudzigaja rezima treneties tad skaidrs Ka problema ir uzturaa. Nevajag est sausu baltmaizi ar majonezi galuju un sieru kurs nav siers bet kautkads lipeklis partikt un virsu dzert krasainos saldos udenjus. Maize un cukuri katastrofali ietekme atjaunosanas procesus. Es nerunaju to no teoretiskas puses. Bet gan no pieredzes. Kipa visu to drazu edu man nekas normali nedzist vairs Jo organisms ir skaabs. Tagad edu saarmainu Jeb alkaline produktus lai atkoptos. Un dzeru udeni.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-13 23:18, pirms gada
paskatoties uz vāciešiem un igauni,ir pārliecība ka latvijā šķēpmešana ir mirusi...

     [+] [-]

, 2018-08-14 00:01, pirms gada
Varbūt vajadzētu pateikt lielu paldies Eidukas kundzei un meklēt citu treneri, treniņu vietu. Manuprāt, tas būtu jādara visiem, kas jau ilggadīgi trenējas pie cienījamās kundzes, jo situācija, kad praktiski visi viņas šķēpmetēji ir ar traumām (nopietnām, mazāk nopietnām) nebūt nav normāli.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-14 06:44, pirms gada
Goldss rakstīja: Varbūt vajadzētu pateikt lielu paldies Eidukas kundzei un meklēt citu treneri, treniņu vietu. Manuprāt, tas būtu jādara visiem, kas jau ilggadīgi trenējas pie cienījamās kundzes, jo situācija, kad praktiski visi viņas šķēpmetēji ir ar traumām (nopietnām, mazāk nopietnām) nebūt nav normāli.
Sirmais jau sen ir pateicis lielu paldies Eidukai un trenejasveselīgu pie somu speciālista Kinnunena.

     [+] [-]

, 2018-08-14 09:03, pirms gada
Funkcionārs rakstīja: Sirmais jau sen ir pateicis lielu paldies Eidukai un trenejasveselīgu pie somu speciālista Kinnunena.
Sirmajam jau sen,sen, sen vajadzēja pateikt paldies,jo jau uz Londonas olimpiādi bija nolīmēts, kā ziemassvētku eglīte!!!
Tad kundze no Berlīnes jau ir atnākusi ar kājām vai vēl ceļā?!

     [+] [-]

, 2018-08-14 20:13, pirms gada
Atkal latviskā skaudība un nenovīdība. Trenera ieguldītais darbs bieži netiek novērtēts, jo sportists jau zina labāk. Bet ja kādreiz nesanāk vai arī trauma, tad kādam jābūt vainīgam. Novēlu Zigim pārciest atveseļošanās periodu un vairāk uzticēties sev.

     [+] [-]

, 2018-08-15 16:03, pirms gada
ziemeļi rakstīja: paskatoties uz vāciešiem un igauni,ir pārliecība ka latvijā šķēpmešana ir mirusi...
Paskatos uz mūsu vadošo šķēpmetēju, un saprotu šķēpmešana ir aptaukojusies